Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już niebawem teren wokół zbiornika Okopiec we Włodawie zyska nowy blask. Pojawi się plaża, kamienne ścieżki, stylowe latarnie, parking i… pływająca scena z widownią.
W piątek o północy, podobnie jak przed dwoma tygodniami, zaczęła się cisza wyborcza. Od tego momentu aż do zakończenia niedzielnego głosowania zabronione są: agitacja, wygłaszanie politycznych przemówień czy podawanie sondaży. Kary za jej złamanie mogą być dotkliwe.
57 sesji, w tym także prowadzone w okresie pandemii sesje zdalne, 836 podjętych uchwał, 15 stanowisk i apeli, 365 posiedzeń komisji oraz 787 opinii i wniosków. Dobiegła końca VI kadencja Sejmiku Województwa Lubelskiego.
Sezon alergiczny w pełni. Jak powinniśmy postępować i jakie są metody leczenia alergii, rozmawiamy z dr n. med. Markiem Michnarem z Oddziału Pneumonologii, Onkologii i Alergologii SPSK nr 4 w Lublinie.
Zapraszamy do obejrzenia weekendowej prognozy pogody przygotowanej przez meteorologów z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prognozę opracowali meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek. Prezentuje Adam Skiba.
Kamila Grzywaczewska bez wątpienia stała się znaczącą postacią Prawa i Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie. Zdobyła imponującą liczbę ponad 21 tysięcy głosów w województwie lubelskim, stając się czwartą najpopularniejszą kandydatką PiS do sejmiku województwa.
W internecie pojawiły się strony, które są niemal identyczne jak oficjalne serwisy Narodowego Funduszu Zdrowia. Oszuści mogą za ich pośrednictwem próbować wyłudzić dane osobowe lub numery kart płatniczych.
Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia, którą będzie można zrobić w mobilnym gabinecie.
Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Trzeźwości rozumianej jako tą od wszelkiego rodzaju używek. Statystyczny Polak wypija rocznie ponad 9 litrów czystego alkoholu. Do tych statystyk wlicza się również małe dzieci i osoby starsze, które alkoholu nie spożywają.
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyły się uroczyste obchody 550-lecia Województwa Lubelskiego. 41 osób m.in. duchowni, naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele władz, regionaliści i krajoznawcy, którzy przyczynili się do rozwoju regionu zostali wyróżnieni przez marszałka Jarosława Stawiarskiego pamiątkowymi medalami.
Chełm jest bardzo fotogeniczny, z racji swojego położenia i posiadanych zabytków. Miasta o bogatej historii. Przyjrzyjmy się zatem, jak na przestrzeni lat zmieniał się Chełm i jego otoczenie. Zapraszamy na niezwykłą podróż, która przeniesie nas do I połowy XX wieku i w lata późniejsze.
UWAGA. Strażacy z Kraśnika apelują do rodziców o opiekę nad dziećmi. Niedawno, na przestrzeni 3 dni doszło tam do dwóch niebezpiecznych wypadków podczas zabawy nastolatków
Kolejne weekendy zaznaczone tragediami na drogach. Od rana policjanci prowadzą na drogach Lubelszczyzny akcję "Brawura". W których powiatach ich spotkamy?
Zapraszamy do obejrzenia weekendowej prognozy pogody przygotowanej przez specjalistów z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prognozę przygotował meteorolog Dr Krzysztof Siwek, a prezentuje Gabriela Szewczyk.
Gościem porannej rozmowy Dziennika Wschodniego jest Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego. Mimo wygranej w wyborach wciąż nie wie, czy władze PIS rekomendują go na stanowisko w następnej kadencji. Jednego jest pewny – zwycięstwo jego partii w regionie było spektakularne a przewaga w sejmiku będzie większa niż w kończącej się kadencji. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy - Dzień Wschodzi.
Hrubieszów (aż do 1802 r. Rubieszów) to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski i Unii Europejskiej. Zobaczmy, jak się zmieniało na przestrzeni wieków. Zapraszamy Was w sentymentalną podróż w czasie.
Wiesław Muszyński zdobył miażdżącą przewagę ponad 86 proc. poparcia w wyborach i w pierwszej turze został wybrany na burmistrza Włodawy. W radzie miasta jego komitet ma też samodzielną większość.
Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy w kwestii tzw. „babciowego”. Rodzice mogą dostać do 1,5 tys. złotych wparcia.
Wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego bezapelacyjnie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS głosowało blisko 400 tys. mieszkańców naszego regionu z 827 tys., którzy zdecydowali się pójść w niedzielę do urn. Kandydaci tej partii osiągnęli też najlepsze wyniki indywidualne, a w czołowej "10", aż osiem należy do nich. Na którego z kandydatów głosowano najchętniej?
18 z 33 radnych wybranych w niedzielnych wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego to debiutanci. Najwięcej nowicjuszy do samorządu trafi z okręgu nr 4, obejmującego miasto Chełm i powiaty: chełmski, łęczyński, świdnicki, krasnostawski i włodawski. Cała szóstka, która zdobyła mandaty w sejmikowych ławach zasiądzie po raz pierwszy!
Włodawska policja zajmuje się drastycznym nagraniem, które zostało udostępnione w mediach społecznościowych. Ze względu na młody wiek sprawców sprawa skierowana jest do włodawskiego wydziału ds. rodzinnych i nieletnich.
Do rozdania będą brzozy, świerki, sosny, buki oraz olchy. Wystarczy zgłosić się w piątek do jednego z 28 miejsc w Lubelskiem.
W powiecie włodawskim w połowie samorządów udało się w niedzielę wybrać włodarzy. Nie zabrakło niespodzianki. W Urszulinie Adam Panasiuk z PSL, zdobył ponad dwa razy więcej głosów niż ustępujący wójt, Tomasz Antoniuk członek PO i przez najbliższe pięć lat będzie kierował gminą.
Niespodzianki w niedzielnych wyborach na burmistrza Włodawy nie było. Wiesław Muszyński, który ubiegał się o kolejną, trzecią już kadencję wygrał zdecydowanie z Honoratą Słomiany, kandydatką Trzeciej Drogi – Polski 2050 Szymona Hołowni.