Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wczorajszy wieczór obfitował w niezwykłe zjawiska. Zgodnie z prognozą Polskiej Akademii Nauk, z powodu silnej burzy geomagnetycznej na Słońcu, mogliśmy obserwować zorzę polarną. Aurora była widziana w całym kraju, w tym na Lubelszczyźnie. Poniżej zdjęcia, jakie nadesłali nam wczoraj nasi Czytelnicy.
Po pięknej złotej jesieni zrobiło się szaro, buro i ponuro. Weekend stanie pod znakiem niskiej temperatury i chmur z przebłyskami słońca. Więcej w prognozie pogody przygotowanej przez dr Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS.
38 punktów karnych i 8,5 tysiąca złotych mandatu dostał 39-latek, który jechał motocyklem 109 km/h ponad limit. 42-letni kierowca zbyt dosłownie potraktował poruszanie się po drodze ekspresowej. Po S-12 pędził z prędkością blisko 240 km/h. Skończyło się mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Pół biedy, gdy takie wyczyny skutkują mandatem. Przykładem skrajnego zdziczenie na drodze był wypadek na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie. Co robić? Dalej podwyższać kary? A może edukować?
Mamy cztery kilometry nowego, równego asfaltu. Droga powiatowa Lublin - Zemborzyce Tereszyńskie - rondo "Marynin" oficjalnie otwarta. Nowa droga połączyła trzy miejscowości. Mieszkańcy długo na nią czekali.
To największe pieniądze, jakie w tym miesiącu udało się wygrać grającemu w województwie lubelskim w loterii –zdrapce Totalizatora Sportowego. W środę, 9 października, w Terespolu ktoś zdrapał „Słonia Lotka” wartego aż 40 tysięcy złotych.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, najstarsza w regionie uczenia niepubliczna, w czwartek zainaugurowała nowy rok akademicki 2024/2025. Naukę przy ul. Bursaki rozpoczyna aż 716 pierwszaków, z czego 250 na informatyce, najwięcej w 27-letniej historii uczelni.
Chociaż Dzień Nauczyciela obchodzony jest 14 października, marszałek województwa lubelskiego już docenił ich codzienną pracę i wręczył nagrody 14 nauczycielom, a jednego uhonorował medalem 550-lecia województwa lubelskiego.
27-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz obowiązek zapłaty świadczenia na Fundusz Sprawiedliwości w wysokości nawet do 60 tysięcy złotych.
Pogotowie ratunkowe na co dzień ratuje ludzkie życie. Teraz na terenie Lublina i okolic do pacjentów ma dojeżdżać szybciej. To możliwe dzięki nowym miejscom stacjonowania i organizacji jednostki. Gościem programu Dzień Wschodzi jest Alicja Ciechan - zastępca dyrektora ds. lecznictwa w wojewódzkim pogotowiu ratunkowym w Lublinie.
To spore wyróżnienie dla Agnieszki Drozd-Bownik, do niedawna dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, a od tygodnia odpowiadającej w lubelskim urzędzie za kulturę. Od wtorku zasiada w Radzie ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP w ramach Narodowej Rady Rozwoju.
Styks, jedna z największych firm działających na rynku pogrzebowym w Lublinie i województwie lubelskim ma nowego właściciela. To Grupa Klepsydra notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. 100% udziałów w lubelskiej spółce nabyła za 4,5 mln zł.
Nowotwór piersi to najczęstszy rak wśród kobiet. Gdy jest wcześnie wykryty, może być całkowicie uleczalny. Sprawdź, gdzie zrobić badania profilaktyczne.
Czy Lublin jest dobrym miastem na szybki city break? A może Zamość? O tym zdecydują internauci w internetowym głosowaniu. Czas do 13 października.
Nad Lubelszczyznę nadciąga piękna, złota, a także ciepła jesień. Termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza.
To kluczowe wydarzenie dla branży turystycznej województwa lubelskiego, adresowane do przedstawicieli lokalnych organizacji turystycznych, obiektów muzealnych i noclegowych oraz przedsiębiorców. Mowa o Lubelskim Forum Turystyki. Czwartą edycję LFT zaplanowano na 16 i 17 października.
Z deklarowanych we wrześniu ponad 30 dzieci, których rodzice mieli korzystać z gminnych dopłat do dowozu uczniów, zostało zaledwie 8. Większość rodziców dzieci spoza obwodu, proponowanych umów gwarantujących zwrot 50 proc. kosztów transportu - nie podpisała. Powód? Brak zaufania.
Ten człowiek nie powinien być na wolności. Jest podejrzany o zabójstwo. Policja szuka Bartłomieja Blachy. 34-latek dzisiejszej nocy uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Radecznicy.
Szczęście się do kogoś uśmiechnęło. W sobotnim losowaniu lotto trafiono szóstkę i to w kolekturze w województwie lubelskim. Na konto szczęśliwca trafi 11 261 116,30 zł.
Miss Polonia 2024 pochodząca z Łęcznej Maja Klajda będzie reprezentować Polskę na konkursie Miss World.
To się niestety zdarza nagminnie. Upomnienia nic nie dają. Dlatego straż leśna może użyć innych argumentów, by zmobilizować grzybiarzy do właściwych zachowań. Bo jeden błąd popełniają, niestety, bardzo często.
Czy dzieci powinny używać telefonu w szkole? Czy zmiany w podstawie programowej są dobre, a uszczuplony materiał do nauki wystarczy do zaliczenia egzaminu dojrzałości? Na te i inne pytania odpowiada Tomasz Szabłowski, lubelski kurator oświaty w cyklu Dzień Wschodzi z pytaniem na 6.
Lubelska fundacja organizuje konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest propagowanie postaci świętego Mikołaja jako biskupa Myry.
Tak zaczynał się jeden z wielu fałszywych wpisów, które zamieszczali dwaj oszuści na portalach społecznościowych. Stworzyli 50 stron on-line, które utrzymywali za pomocą całej infrastruktury komputerowej, żeby wykradać hasła i przejmować konta użytkowników. Przejęli również wiele "tożsamości" internautów z Lublina
Warsztaty Kultury zachęcają mieszkańców Lublina do udziału w badaniach na temat lubelskich festiwali. Uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 300 zł
Żołnierze 18. Pułku Przeciwlotniczego im. Feliksa Kamińskiego mają nowego dowódcę. Został nim płk. Krzysztof Pietrzak