Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

2999 zł kosztuje porche boxter na dwa dni (Archiwum)

Kiedy Mikołaj przyniesie porche

Przejazd ferrari lub porsche? A może przelot szybowcem, nagranie własnej płyty lub kurs żeglarski? To, czym obdarujesz najbliższych na święta, zależy tylko od Ciebie. No i od zasobności portfela...

O. Robert Głubisz, przeor Dominikanów w Lublinie. (Jacek Świerczyński)

O. Robert Głubisz, przeor, który niczego się nie boi

Dwa razy wyrzucano go z ministrantów: – Raz wyleciałem za to, że grałem w pinponga podczas mszy. Drugi raz za to, że bawiliśmy się z kolegą w „nowe niedeptane” – opowiada o. Robert Głubisz, przeor Dominikanów w Lublinie.

470 złotych. To emerytura Stanisławy Olszewskiej. Cała idzie na zakup potrzebnego pożywienia dla 225

Psia mama

Kilka kilometrów od Annopola w powiecie kraśnickim w Rachowie Starym mieszka Stanisława Olszewska. A z nią, w niewielkim domku, 11 psów. Wokół na półtora hektarowej działce w licznych budach, kojcach i boksach kolejnych 214 czworonogów i jeszcze kilkadziesiąt kotów na dokładkę.

Ilona Skibińska-Fabrowska o euro: Potrzeba czasu, by przekonać się, że kupimy za te pieniądze tyle s

Nie takie euro straszne

Rozmowa z Iloną Skibińską-Fabrowską, dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Lublinie.

Dr Dariusz Słapek, historyk: Igrzyska Olimpijskie nie miały wyłącznie charakteru sportowego. Były ró

Wolna amerykanka w antycznej Grecji

Historiografia sportu w polskiej nauce jest wciąż mało popularną dyscypliną naukową. To się zmieni, bo ostatnio wychodzi coraz więcej publikacji. Takich jak \"Sport i widowiska świata antycznego” dr. Dariusza Słapka.

Piotr Stępniak, recydywista. Za kratami spędził prawie 24 lata (Archiwum)

Piotr Stępniak, recydywista: Ja się od małego nie bałem więzienia

Piotr Stępniak w świecie mafii znany był jako \"Gepard”. Za kratami spędził prawie 24 lata. 8 razy próbował popełnić samobójstwo. Dziś ma 47 lat i narodził się na nowo. Ze złodzieja, bandyty i handlarza narkotykami stał się terapeutą, który pomaga takim, jakim on był przed laty.

W wypadkach na Lubelszczyźnie ginie coraz więcej osób (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Unijni eksperci: Drogi na Lubelszczyźnie to drogi śmierci

Nie korzystanie z dróg na Lubelszczyźnie, albo śmierć: wybór należy do ciebie. Tak można zrozumieć raport przygotowany przez europejskich ekspertów. Mamy najbardziej niebezpieczne drogi w Polsce.

 (Leszek Wójtowicz)

Dzięki sąsiadom znów mają dom

Każdy chciał pomóc i dzielił się, czym mógł. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców malutkiego Marysina w gminie Telatyn i okolicznych wiosek w ciągu półtora miesiąca udało się wybudować dom.

On nie zdaje sobie sprawy, że za nim tęsknimy – mówi Agnieszka Dziarmaga, mama chłopca (Maciej Kacza

Damian nie chce do domu. Woli Dom Dziecka

Nastolatek przybłąkał się pod Dom Dziecka w Kijanach. Nie chciał wracać do domu. Groził, że zrobi sobie krzywdę

"Z reguły w Polsce hoduje się trupy. Czyli jeżeli zespół umiera albo któryś muzyk targnie się na ży

Farben Lehre: Im dalej od polityki, tym lepiej

O tym, jakie problemy mają zespoły punk-rockowe dziś, a jakie miały 23 lata temu i skąd nienawiść do radia – rozmawiamy z Wojciechem Wojdą, tekściarzem i wokalistą Farben Lehre

Małgorzata Przytuła-Sawicka jest autorka powieści "Dni złego słońca" (Maciej Kaczanowski)

Małgorzatą Przytuła-Sawicka: Dziś powiedziałabym, że wolę nurkować

Rozmowa z Małgorzatą Przytułą-Sawicką, reporterką, podróżniczką, pisarką.

 (Archiwum)

Święty Mikołaj ma coraz mniej roboty

Pod choinką będzie więcej samochodzików niż lalek, bo chłopców jest więcej niż dziewczynek. W tym roku prezentów dla dzieci potrzeba będzie więcej niż w przyszłym. I o wiele więcej niż za lat dwadzieścia, bo dzieci ubywa.

Na Lubelszczyźnie działa blisko 300 piekarni. Prawie każda z nich piecze cebularze.  (Karol Zienkiew

Lubelski cebularz chce być chroniony przez unijne prawo

Pszenny placek z dodatkiem mleka i tłuszczów. Na górze farsz z cebuli i maku. Lubelski cebularz jest produktem tradycyjnym. Teraz czas na unijny certyfikat

Iwona i Maciek są już zaręczeni. (Archiwum Maćka)
film

Powiedzieli sobie "Tak" w kinie (wideo)

Maciek planował to od trzech miesięcy. Żeby w nietypowy sposób oświadczyć się Iwonie, musiał nagrać filmik i wypożyczyć projektor. Chciał, żeby było oryginalnie. I udało się.

Im dalej w głąb, tym cieplej. Wzdłuż ścian biegną rury z zimną wodą (Bartek Żurawski)
film

Dziś Barbórka - święto górników i ich patronki św. Barbary (wideo)

Co roku, przed Barbórką, pod ziemię zjeżdżają rodziny górników. – Podobno po takiej wycieczce żony lepiej swoich mężów traktują – mówi Tomasz Zięba, rzecznik prasowy Lubelskiego Węgla \"Bogdanka”. W tym roku kopalnię od środka zobaczyli też dziennikarze.

– Chcemy także podziękować policjantom – mówią Sebastian i Marta. – Potraktowali nas z sercem. Na zd

To może się zdarzyć każdemu

Szli do znajomych, gdy napadła na nich grupa dziewięciu agresywnych młodych mężczyzn. Mieli ochotę komuś przyłożyć, bo akurat \"była na to promocja”. Marta i Sebastian nie mieli szansy na obronę. Z pomocą pospieszyli przechodnie. Tylko dzięki nim nie doszło do tragedii, której ofiarami padliby przypadkowi ludzie

Teatr w budowie - stan obecny (Archiwum)

Teatr w Budowie ciągle straszy

Komuna wymyśliła molocha, na którego dokończenie zabrakło pieniędzy. Teraz fundusze znalazły się w kasie Unii Europejskiej, ale za to pokłócili się architekci. Teatr w Budowie jest już w budowie 35 lat

 (Jacek  Świerczyński / Archiwum)

Na sygnale przez korki i z pękiem kluczy

Spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy odgradzają swoje tereny bramami i stawiają szlabany. Aby dojechać przed blok trzeba mieć klucz lub pilota. Ale z dojazdem też nie jest łatwo. Bo kierowcy – kiedy widzą karetkę na sygnale – głupieją.

 (sxc.hu)

Droga krzyżowa

Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził, że wieszanie krzyży w klasach to naruszenie \"prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” i łamanie \"wolności religijnej uczniów”. Sprawa wywołała burzę. Także w naszym regionie

Doktor Olena Iwaniwna Kulitka bada jednego ze swoich pacjentów. (Agnieszka Mazuś)

Nas grypa nie tyka. Raport ze Lwowa

Gdyby przejmować się zakazami wywieszanymi na drzwiach wszelkich różnych instytucji, to bez maseczki w zasadzie wejść nie można nigdzie. Można też uwierzyć, że pacjenci i lekarze w ogóle masek nie zdejmują. A obwiązywanie klamek bandażami chroni przed grypą lepiej niż tamiflu.

 (Leszek Wójtowicz)

W O R O C H T A

Od Machnówka idziemy ponad kilometr polami. Pada. Ziemia czarna, żyzna, tłusta. Przykleja się do butów. Pola obsiane pszenicą, gdzieniegdzie bielą się na pryzmach buraki.

 (Archiwum)

Jak nie być żebrakiem Europy

Z Lubelszczyzną ma być, jak z zespołowym wyścigiem kolarskim. Najcięższe odcinki dostaje najsilniejszy zawodnik, ale ostatecznie wygrywa cała drużyna. Dlatego w naszym regionie najwięcej pieniędzy z Unii pójdzie tylko na wybrane przedsięwzięcia

Od lewej: Adam Wasilewski, Henryka Strojnowska, Krzysztof Żuk.

PO szuka prezydenta, wystawi Żuka?

W marcu lub kwietniu okaże się, czy prezydent Lublina będzie walczyć o ponowny wybór na stanowisko. Wszystko zależy od władz Platformy Obywatelskiej. Tymczasem w PO coraz częstsze są głosy, że Wasilewski miał zbyt dużo wpadek i trzeba znaleźć kogoś lepszego

– Każdy nieostrożny gest może przekształcić się w strzelaninę – mówi podpułkownik Piotr Fajkowski, d

Zapuść brodę, nie chwal żony

Nie tylko ukryta na drodze mina i czający się za skałą terrorysta będą zagrażać żołnierzom z Lubelszczyzny, którzy w kwietniu na pół roku wyjadą do Afganistanu. Równie groźny może być ich własny pies, choćby niczego nieświadomy wylegiwał się na fotelu w Lublinie, 5 tys. km od bazy w Ghazni.

Mecz trwa 32 minuty efektywnego czasu gry (4 x 8 min). Zespół ma 40 sekund na przeprowadzenie akcji

Waleczne Ślimaki grają w morderczą piłkę

Rugby na wózkach to sport dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które dodatkowo mają niedowład kończyn górnych. Osoby, które mają w pełni sprawne ręce nie mogą brać udziału w zawodach. W Polsce mamy dwustu takich rugbistów. A w Lublinie mamy zespół Brave Snails.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium