Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Samochody z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zakwalifikowane wcześniej do „kategorii majątku zbędnego” trafiły do Kraśnika. Stało się tak na wniosek starostwa powiatowego. O resortowych autach – mercedesie i skodzie była mowa podczas wczorajszego posiedzenia rady powiatu.
Wszystkie drogi wojewódzkie, według stanu z godziny 10, są przejezdne. Na większości występuje ujeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe. Na drogach wojewódzkich pracuje obecnie 46 solarek, 8 piaskarek i 7 pługów lemieszowych.
Od samego rana w całym województwie lubelskim pada śnieg. Ciągle obowiązuje drugi stopień zagrożenia pogodowego, a drogowcy już wyjechali do uprzątnięcia dróg w regionie.
Na dwóch skrzyżowaniach zamontowane mają być na stałe urządzenia rejestrujące kierowców, którzy ignorują czerwone światło na sygnalizatorze. Ich montaż zamawia Inspekcja Transportu Drogowego. Urządzenia nie pojawią się zbyt prędko, bo za około półtora roku
To byłyby pierwsze w mieście autobusy elektryczne. Kraśnickie MPK chce kupić cztery takie pojazdy w 2023 roku. Miejska spółka złożyła wniosek o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na tym plany miejskiego przewoźnika dotyczące wymiany taboru się nie kończą.
O tydzień opóźnią się zapowiadane na najbliższy poniedziałek utrudnienia w rejonie przebudowywanego mostu kolejowego u zbiegu ul. Nadbystrzyckiej i Janowskiej
31. fotoradar w naszym regionie stanął w miejscowości Brzeziny w gminie Puchaczów. Po fazie testów, 5 stycznia, został włączony do „służby”. Kolejny, 32., zacznie działać prawdopodobnie już w maju, w Wandzinie, koło Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.
Warszawy, skody, nysy i fiaty. Ale też łotewskie raf-y czy mercedesy – lista marek ambulansów, którymi jeździły do wypadków i porodów ekipy pogotowia ratunkowego to prawdziwa historia motoryzacji. Historię aut ratownictwa medycznego na Lubelszczyźnie, stara się od kliku lat dokumentować 16-letni Kacper Chmielewski z Chełma
W przyszłym tygodniu na ulice mogą wyjechać nowe przegubowe trolejbusy kupione przez miasto. Od już używanych różnią się m.in. tym, że kupując bilet w automacie nie zapłacimy już monetami
Dzisiaj na ulice Lublina wyjadą po raz pierwszy do służby dwa nowe nieoznakowane radiowozy hybrydowe BMW.
Pod koniec minionego roku drogowcy zakończyli przebudowę kolejnego fragment drogi krajowej numer 74. Po 28 miesiącach prac oddano do użytku 7,4 km trasy na odcinku Frampol-Gorajec.
Aż pięć razy przekroczona dopuszczalna ładowność pojazdu – to wynik rutynowego ważenia dostawczej chłodni z mrożonkami. Maksymalny 500-złotowy mandat karny, zakaz dalszej jazdy i obowiązkowy przeładunek – to dolegliwości, które spotkały kierowcę i przewoźnika.
Pełna mobilizacja w gminie Leśniowice w powiecie chełmskim. Pługi i piaskarki przejrzano i przygotowano na zapowiadane przez synoptyków śniegi i mrozy. Wszystko po to, żeby atak zimy nie zaskoczył mieszkańców zasypując drogi i utrudniając komunikację.
Po opadach śniegu w Lublinie przejezdne są wszystkie główne ulice, nie ma problemów z kursowaniem komunikacji miejskiej. Co z drogami osiedlowymi?
W 1994 roku była ostatnim krzykiem ratowniczej mody. Lubelską fabrykę opuściło zaledwie 11 prototypowych karetek Lublin 3333. Po większości słuch zaginął, ale jedno z tych aut wypatrzył w Chełmie 16-letni poszukiwacz motoryzacyjnych perełek
Ruszył długo oczekiwany remont drogi wojewódzkiej 835 na odcinku od Biłgoraja do granicy z woj. podkarpackim. Za rok ma być zakończony, ale trzeba się przygotować na gigantyczne korki. Wykonawca przewiduje aż do 18 wahadeł.
Pan Andrzej prowadzi w Janowie Lubelskim sieć sklepów. Po towar jeździ do Lublina lub dalej; do Warszawy. Z niecierpliwością czeka na oddanie lubelskiego odcinka S19.
Drogowcy pokazali, jak ma wyglądać droga ekspresowa od Piask do Dorohuska. To oznacza, że każdy kto ma zastrzeżenia do przebiegu trasy i wypracowanych rozwiązań, może zgłosić swoje uwagi.
Zgodnie z ustawą o elektromobilności do końca 2021 roku w Warszawie powinno działać przynajmniej tysiąc ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów na prąd. Tymczasem jest ich na razie mniej niż dwieście. Budowa stacji kuleje też w innych miastach w Polsce.
W miejscowości Marianka, gmina Niedrzwica Duża, od dwóch tygodni kierowców skutecznie straszy wierna replika fotoradaru. Niedoinformowani ostro hamują na widok żółtej skrzynki na słupie, łudząco przypominającej oryginał. Mieszkańcy wsi nie mają nic przeciwko replice. Wręcz przeciwnie, chcą, aby stała jak najdłużej.
Nieco ponad 2 miliony złotych wydało chełmskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na odkupienie stacji paliw przy ul. Armii Krajowej. Plany miejskich urzędników są takie, aby obiekt przebudować i stworzyć bezobsługową stację z tańszym niż w komercyjnych punktach paliwem.
Lubelska policja kupiła nieoznakowane BMW 330e xDrive. W tym roku przybędzie jeszcze kilka toyot.
To już ostatni akcent budowy autostrady A2, tym razem z Białej Podlaskiej do granicy państwa. Drogowcy szukają projektanta tego odcinka.
Przetargi na budowę obwodnicy Chełma już zostały ogłoszone. Tak samo jak na budowę S19 Lublin – Lubartów. Plany GDDKiA na ten rok są znacznie poważniejsze.
Oddaliśmy do użytku trasę S17 z Lublina do Warszawy, trwa budowa S19 w kierunku Rzeszowa, ogłosiliśmy przetargi na wyłonienie wykonawców S19 na odcinku Lublin - Lubartów, a także obwodnicy Chełma w ciągu S12 – tak rok podsumowuje GDDKiA.