Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Obumarłe drzewo, które spadło na samochód, przygniotło kierowcę ciężko go raniąc. Po latach wywalczył w sądzie ponad 2 mln zł od właściciela drogi – powiatu włodawskiego.
Coraz bliżej do domknięcia południowej obwodnicy Warszawy. Pod koniec tego roku kierowcy pomkną ekpresówką od węzła Lubelska do Przyczółkowa. W tym samym terminie znikną ograniczenia do 80 km/h na S17 przed Warszawą.
Rząd zmienia przepisy ruchu drogowego. Piesi otrzymają większą ochronę w bezpośredniej okolicy przejścia, ale nie będą mogli używać komórki na „zebrze”. Koniec z jazdą na zderzaku, ale bez utraty prawa za jazdę „50+” poza miastem.
Od poniedziałku na kierowców będą czekać kolejne „atrakcje” na ul. Diamentowej. Pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym zmieni się organizacja ruchu
Już pół wieku minęło, odkąd z Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie wyjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka - słynnego polskiego samochodu dostawczego. W sumie powstało niecałe 590 tys. sztuk tego pojazdu
Na kilku ruchliwych ulicach wprowadzone mają być zmiany zwiększające bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. W niektórych miejscach, w tym na al. Piłsudskiego, przewidziano wysepki na środku jezdni. Wśród zatwierdzonych już pomysłów znalazło się nawet... optyczne zwężenie jezdni ul. Jana Pawła II.
Drogowcy zapowiadają kolejny intensywny rok przy budowach lubelskich ekspresówek. Ogłosili przetarg na zaprojektowanie i budowę S19 Lublin – Lubartów. W tym roku ogłoszą kolejny na wyłonienie wykonawcy obwodnicy Chełma w ramach S12. To nie wszystko.
W przyszłym roku w Lublinie będą obowiązywać nowe stawki opłat za usuwanie z drogi źle zaparkowanych pojazdów i ich przechowanie na płatnym parkingu. W zachodnich dzielnicach nowe opłaty naliczane od samochodów osobowych będą niższe niż obecnie, we wschodniej części miasta przeciwnie
Kiedy znikną ograniczenia do 80 km/h na S17, od początku obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska – pytają się kierowcy. Dwupasmówka zachęca do dociśnięcia gazu, a na to czekają policjanci w nieoznakowanych BMW.
Coraz trudniejsza sytuacja zdrowotna w WORD Lublin zmusza do odwoływania egzaminów na prawo jazdy. W poniedziałek wstrzymano egzaminowanie w Puławach i w Kraśniku, Lublin na kilka dni zawiesił zapisy.
Od stycznia zmienią się opłaty za usunięcie z ulicy nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. To będzie prawdziwa rewolucja. Jeden kierowca zapłaci za odholowanie auta o wiele więcej niż drugi, który złamał ten sam przepis, na tej samej ulicy, tylko w strefie obsługiwanej przez inną firmę holującą.
Rozmowa z Grzegorzem Bartnikiem, właścicielem firmy Softtravel, który uczestniczyć będzie w zapowiedzianym na wtorek pokojowym proteście przewoźników autokarowych w Lublinie.
Powodem jest brak egzaminatorów. Wielu z pracowników WORD jest na zwolnieniach lekarskich.
Znamy szczegóły planowanej budowy stacji napraw samochodów powypadkowych, która miałaby powstać na Węglinie Południowym. Na żądanie Urzędu Miasta inwestor przekazał raport o możliwym wpływie takiej stacji na środowisko i sąsiadów. Teraz wszyscy zainteresowani mają czas na zgłaszanie uwag.
Nie ma takiego drugiego moskwicza na świecie. Na bazie modelu 412 Józef Nazaruk, nestor lubelskiej motoryzacji, na początku lat 70. zbudował sportowe coupe. Auto przez lata wzbudzało sensację na ulicach Lublina. Teraz synowie pana Józefa proszą o pomoc w odnalezieniu samochodu.
Jeśli ktoś spodziewał się kawalkady aut, to się przeliczył. W marszu wzięło udział niewiele samochodów.
Jako że pieszy marsz nie mógł się odbyć, w Świdniku zorganizowano motomarsz. To specjalna akcja, która miała uczcić święto 11 listopada. Ulicami miasta przejechały nie tylko motocykle, ale też samochody i dołączyli nawet rowerzyści.
Budowa dróg ekspresowych numer 17 czy 19 cieszy, ale to nie wszystkie inwestycje realizowane przez drogowców w naszym regionie. Sporo także dzieje się na innych drogach krajowych – 74, 82.
Nie ma już słynnych „słupków-głupków” na Drodze Krajowej numer 17 za Piaskami, w kierunku Zamościa. Zastąpiły je tzw. kocie oczka.
Tak jak w Warszawie, w Lublinie 11 listopada pieszy marsz niepodległości zostanie zastąpiony przejazdem samochodów.
Miesiąc trzeba czekać w kolejce na egzamin praktyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie. Kumulacja chętnych to efekt wiosennego lockdownu i obawa przed kolejnym zamknięciem z powodu COVID-19.
Od 1 stycznia wszystkie nowe policyjne radiowozy otrzymają zmienione oznakowanie. Będzie wzorowane na min. na policji brytyjskiej czy niemieckiej, zgodne z normami UE. Pojawi się napis „Pomagamy i chronimy”.
Kierowcy krążyli po al. Unii Lubelskiej i utrudniali ruch. Tak wyglądał poniedziałkowy protest kierowców wspierających Strajk Kobiet. Jednak tego dnia protest był mniejszy.
– Efekt jest dokładnie taki jaki chciałem – mówi autor muralu, który powstał przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. W piątek został namalowany ostatni element. Mająca około 80 metrów długości historia nieistniejącej fabryki samochodów, jest gotowa
Zacząłem jeździć bardziej agresywnie oraz lepiej zapoznałem się z ustawianiem samochodu. – Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina.