Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na Politechnice Lubelskiej odbyły się targi pracy. Studenci oraz absolwenci mogli poznać możliwości przyszłościowe kariery.
Aplikacja dla grzybiarzy, interaktywna mapa z porzuconymi autami, czy system kontrolujący topnienie lodowca. To nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują młodzi geoinformatycy z lubelskiego UMCS-u.
Na Politechnice Lubelskiej odbyło się wydarzenie „Wkręć się w KOŁO”. Studenci i pracownicy uczelni pokazywali, że studia to także czas rozwijania możliwości i kompetencji.
Szesnaście firm z regionu wyszkoli prawie tysiąc obywateli. Ma to podnieść ich kompetencje i ułatwić nawiązywanie kontaktów nie tylko w wirtualnym świecie
Wszystko dzięki implantowi optycznemu. – W badaniach jednoznacznie widać wysoką korelację między wynikami uzyskanymi optycznie za pomocą naszego nowego urządzenia, a wynikami FreeStyleLibre firmy Abbott. Podobnie w przypadku standardowego badania glukozy z krwi za pomocą igły i strzykawki – mówi Wojtek Paprota, prezes i współzałożyciel Walletmed.
Politechnika Lubelska otworzyła nowy kierunek studiów - sztuczną inteligencję w biznesie. Absolwenci, którzy go ukończą, mają być przygotowani do pracy w firmach korzystających z nowinek technicznych, w tym uczenia maszynowego, chatbotów, sztucznych sieci neuronowych itp.
Dzisiejsza noc będzie wyjątkowa nie tylko z faktu, że o 3:00 cofniemy zegarki o godzinę. Wcześniej, bo już od 21:15 do 23:00 będziemy mogli oglądać częściowe zaćmienie księżyca. Faza maksymalna zjawiska przypadnie kwadrans po 22.
Jest ich ponad 330. Dzisiaj złożyli uroczyste ślubowanie oraz odebrali dyplomy ukończenia studiów. Teraz przed absolwentami kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie staże, a później wybór specjalizacji z wybranej dziedziny.
Nagroda Giedroycia została przyznana po raz 23. W tym roku otrzymał ją Grzegorz Piątek za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”
Kto by pomyślał, że taka dawka wiedzy, na dodatek z dziedziny nauk ścisłych potrafi rozpalić młode głowy. A jednak. Jeśli nauka idzie w parze z zabawą, to frajdę mają i mali, i duzi. Tak dzisiaj było podczas rodzinnego pikniku naukowego, który na placu Litewskim w Lublinie zorganizował Katolicki Uniwersytet Lubelski.
W czwartek w Urzędzie Wojewódzkim odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele i pedagodzy oraz władze wojewódzkie i samorządowe.
Do 16 października można składać wnioski do jubileuszowej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin.
Artur Soboń, wiceminister finansów, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych ogłosił w niedzielę Pakt dla Lublina i jego dzielnic. Znalazły się w nim pieniądze na 27 inwestycji dzielnicowych m.in. budowę i remonty dróg, szkół i żłobków, Tower IT za 100 milionów złotych, wsparcie biznesu i nauki, dofinansowanie nowego stadionu żużlowego z budżetu państwa oraz znaczące środki z 5 miliardowej puli na program „Przyjazne osiedle”.
Nową, w pełni wyposażoną pracownią przyrodniczą za ponad 50 tysięcy złotych od kilku dni mogą cieszyć się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym! Ekopracownię wygrali w konkursie.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie otrzymał 28 mln zł na utworzenie Regionalnego Centrum Medycyny Cyfrowej. Będzie to jeden z osiemnastu takich ośrodków w kraju.
"Człowiek ma tyle żyć, ile zna języków "– pod takim hasłem IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie otwiera swoim uczniom drzwi do Europy, a wszystko to za sprawą Europejskiego Dnia Języków.
Roboty, rośliny, zabytkowe samochody i reakcje chemiczne. A do tego magiczne mleko i Kapsuła Badań Zmysłów. Lubelski Piknik Naukowy na koniec Lubelskiego Festiwalu Nauki.
23 osoby odbywające karę pozbawienia wolności rozpoczną naukę w roku akademickim 2023/24 na studiach prowadzonych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Areszcie Śledczym w Lublinie. KUL kształci osadzonych już od ponad 10 lat.
Lubelski Festiwal Nauki dobiega końca. Kulminacją wydarzenia będzie sobotni Lubelski Piknik Naukowy.
Ekopracownia z nowym sprzętem będzie pomagać uczniom w praktycznej nauce przyrody czy chemii.
Święto nauki oficjalnie wystartowało. Widowiskowe rozpoczęcie zapewnił musical, spotkanie z astronautą i magiczne iluminacje na fasadzie CSK
Za nami uroczysta inauguracja XIX Lubelskiego Festiwalu Nauki. W poniedziałkowy wieczór na scenie Sali Operowej Opery Lubelskiej w spektaklu „Sztukmistrz” zaprezentował się Teatr ITP, czyli Inicjatywa Teatralna Polonistów.
Już 18 września rozpoczyna się Lubelski Festiwal Nauki. Przed nami tydzień warsztatów, pokazów i wykładów.
Choć początek nowego roku akademickiego coraz bliżej, lubelskie uczelnie wciąż rekrutują kandydatów na studia. W ich ofertach wciąż można znaleźć sporo kierunków, na których zostały jeszcze wolne miejsca.
Politechnika Lubelska jako jedyna z regionu została uwzględniona w 20. edycji prestiżowego rankingu QS World University Rankings 2024.