Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Grzegorz Howorus, przedsiębiorca z Parczewa, kilka tygodni temu ogłosił, że każdy potrzebujący otrzyma od niego talerz gorącej zupy. Teraz pan Grzegorz codziennie dostarcza taki posiłek podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Parczewie.
Mieszkanka gminy Milanów otrzymała sms z poleceniem dopłacenia malutkiej kwoty do przesyłki. To był podstęp.
Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył już kontrolę przebiegu szczepień przeciwko Covid–19 w parczewskim szpitalu. Nieprawidłowości się nie dopatrzono. Tymczasem, posłanka Monika Pawłowska (Lewicy), skierowała pismo w tej sprawie do Najwyższej Izby Kontroli.
W województwie lubelskim mamy 311 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 22 stycznia 2021 r. Zmarły 22 osoby.
Talerz gorącej zupy dla potrzebującego. Od poniedziałku Grzegorz Howorus, przedsiębiorca z Parczewa chce w ten sposób pomóc innym. Zupę można dostać na wynos w restauracji przy Ghotelu, należącym do pana Grzegorza. Dziś w menu barszcz ukraiński
Dotychczasowy dyrektor szpitala Janusz Hordejuk został nowym starostą parczewskim. Wybrali go radni podczas ostatniej sesji. Poprzednik, Jerzy Maśluch, zmarł w grudniu po kilku tygodniach walki z koronawirusem.
58-letni mężczyzna od września ubiegłego roku ukrywał się, bo nie chciał trafić na dwa lata do więzienia. Mieszkańcowi gminy Milanów (powiat parczewski) udawało się uniknąć odsiadki aż do wczoraj.
W związku z przypadającymi na 1933 rok okrągłą 250. rocznicą bitwy pod Wiedniem i oraz 70. wybuchu Powstania Styczniowego zaplanowano emisję dwóch monet pamiątkowych. W tym celu zorganizowano zamknięty konkurs rzeźbiarski.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Prokuratura Rejonowa w Parczewie już po raz drugi umorzyła śledztwo w sprawie „podziemia fryzjerskiego” w miejscowym szpitalu. Wcześniej, śledczy musieli jeszcze raz zbadać akta. Takie było zalecenie Prokuratury Okręgowej.
Z pismami do NFZ o kontrolę szczepień przeciwko COVID–19 w parczewskim szpitalu wystąpili w poniedziałek wojewoda lubelski oraz dyrektor placówki. To pokłosie szczepienia burmistrza Parczewa Pawła Kędrackiego (PiS). Tymczasem dotarła tu nowa pula szczepionek.
Burmistrz Parczewa bez kolejki dostał szczepionkę przeciw COVID-19, chociaż czeka na nią część personelu szpitala. – Moja żona jest lekarzem – broni się Paweł Kędracki (PiS), oburzony zamieszaniem wokół zabiegu. – PiS traktuje obywateli z pogardą – grzmi opozycja, a wojewoda zapowiada kontrolę w szpitalu.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Synoptycy przewidują, że we wtorek w województwie będzie w miarę ciepło, ale deszczowo. Za kilka dni ma nadejść jednak mróz ze wschodu.
Resort zdrowia informuje o tylko 280 przypadkach Covid-19 w województwie lubelskim. Zmarły cztery osoby.
Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w sylwestrowy wieczór na drodze wojewódzkiej numer 815 w miejscowości Zaniówka. Życia nie udało się uratować kierowcy audi. Mężczyzna zmarł po kilku godzinach.
375 punktów, w których będą działać 394 zespoły szczepiące. Jest już wstępna lista placówek w województwie lubelskim, w których będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Takich miejsc ma być więcej.
Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Nowy Orzechów (powiat parczewski). W wyniku odniesionych obrażeń zmarł 36-letni mężczyzna, jechał rowerem kiedy potrąciła go ciężarówka.
Prawdopodobnie dzikie gęsi były źródłem zakażenia wirusem ptasiej grypy kaczek hodowanych w Kaniwoli (powiat łęczyński). W jednym z gospodarstw padło kilka tysięcy tych ptaków. Zgodnie z obwiązującymi procedurami także żywe kaczki z trzech kurników trzeba zabić i zutylizować. Zniszczyć trzeba też m.in. paszę i przeprowadzić dezynfekcję w gospodarstwie.