Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży koni na aukcji Pride of Poland to za mało, żeby pokryć ogromną stratę stadniny w Janowie Podlaskim za ubiegły rok. Minister rolnictwa licytację nazywa jednak sukcesem i obiecuje kolejne wsparcie finansowe dla stadniny.
Za Emandorissę i Equatora z Michalowa kupcy z Bliskiego Wschodu zapłacili po 450 tys. euro. Brodnica z janowskiej stadniny kupiona za 300 tys. euro pojedzie do Szwajcarii. Eksperci się nie pomylili, bo to właśnie te konie były wymieniane jako mogące wzbudzić największe zainteresowanie licytujących podczas aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim.
W stadninie w Janowie Podlaskim trwa sławna aukcja koni arabskich. W tym roku "pod młotek" idzie 16 zwierząt.
Trwa wielkie święto koni arabskich w stadninie w Janowie Podlaskim. Jego kulminacyjnym momentem będzie światowej sławy aukcja Pride of Poland. Odbędzie się w niedzielę.
Koszty produkcji wciąż rosną, a dla owoców miękkich nie ma rynków zbytu – uważają członkowie Stowarzyszenia Polska 2050. Podczas czwartkowej konferencji w Józefowie nad Wisłą podkreślali, że rolnikom potrzebne jest wsparcie finansowe.
Kombajn zbierający owies był w piątek atrakcją wśród bloków lubelskiej dzielnicy Węglin Południowy. Miejskie żniwa filmowała nawet telewizja z Niemiec. Najsłynniejszy rolnik w Lublinie nadal nie zamierza sprzedawać pola deweloperom
Nie żyje 52-letni mężczyzna. Został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.
¬– To jest krzyk rozpaczy – mówi lider Agrounii i zapowiada, że 24 i 25 sierpnia rolnicy zablokują ważne trasy. Nawet na 48 godzin.
Główny Urząd Statystyczny przedstawił wyniki spisu rolnego. Dane wskazują, że jest coraz mniej gospodarstw, ale są coraz większe. Produkujemy mniej zbóż i ziemniaków, ale lubelskie nadal jest regionem rolniczym.
Korowód, koncerty i sport to główne atrakcje Dożynek Powiatowo-Gminnych w Firleju, które zaplanowano na niedzielę, 29 sierpnia.
W ostatnią niedzielę sierpnia na błoniach w Baranowie odbędą się dożynki powiatu puławskiego. Podczas festynu zagra m.in. Puławska Orkiestra Dęta, Natalia Kosmowska i zespół Masters
Rolnicy z Agrounii zablokowali drogę krajową nr 91 koło Piotrkowa Trybunalskiego. Protestują przeciw pogarszającym się warunkom hodowli i brakowi reakcji władz na ich postulaty.
29-letni kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w ścianę drewnianego domu.
Tańsze niż na targu czy markecie owoce, zrywane prosto z drzewa czy krzaka. "Samozbiór" owoców zyskuje kolejnych zwolenników także w naszym regionie, choć – jak zauważa prezes Lubelskiej Izby Rolniczej – są też pewne punkty zapalne.
Pod względem jakości owoców do przetwórstwa, a dokładnie malin do mrożenia, kombajn jest lepszy od zbioru ręcznego - mówi dr Paweł Krawiec, właściciel firmy Horti Team z Opola Lubelskiego.
37 tysięcy norek Damiana Kamińskiego z Wisznic wciąż żyje, chociaż służby weterynaryjne nakazały ich wybicie. Niewykluczone, że hodowca pozwie państwo polskie, bo nie przysługuje mu odszkodowanie.
Rekordowo wysoka cena za maliny. Kilogram tych owoców w skupie oscyluje na poziomie 12-13 złotych za kilogram. Okazuje się, że tak wysoka cena wcale nie musi oznaczać dobrych wiadomości dla producentów. Problemem jest brak pracowników na plantacjach. A także… złodzieje
Jeżeli rolnik ma wysoki poziom wiedzy i umiejętności, to ogranicza chwasty, bo one są konkurentem dla roślin uprawnych. Ogranicza chwasty różnymi metodami: orką, bronowaniem, stosowaniem środków chwastobójczych, ponieważ jego celem nie jest produkcja maku i kąkolu, tylko na przykład rzepaku. Problem zaczyna się wtedy, gdy na wielkich obszarach mamy monokultury upraw. Wyzwaniem w Europie jest strategia „Zielony Ład”, która Unia oficjalnie zatwierdziła i Polska też się na te warunki zgodziła – rozmowa z dr Mirosławem Korzeniowskim, prezesem Stowarzyszenia AgroEkoton, ekspertem z zakresu zrównoważonej ochrony roślin.
Po raz piąty Centrum Spotkania Kultur zaprosiło na dach, na sianokosy. Pracownicy Muzeum Wsi Lubelskiej skosili łąkę na Tarasach Widokowych CSK.
Mieszkańcy gminy Rossosz protestują przeciwko budowie kurników. Zebrali już ponad 800 podpisów. Wójt Kazimierz Weremkowicz nie wydał jeszcze decyzji środowiskowej. Ale sprawę bada Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, bo na działce gdzie ma stanąć ferma wykarczowano wcześniej kilkanaście hektarów lasu.
Nie od łubianki czy kilograma, a za godzinę pracy płacą najczęściej rolnicy w województwie lubelskim. Podkreślają, że mimo że na polach i w sadach zarobić można, to chętnych rąk do pracy nie ma. Potencjalnie zainteresowani pracą przy zbiorze owoców i warzyw widzą to jednak inaczej.
Mężczyzna został przyduszony przyczepą rolniczą. Do szpitala zabrało go Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Tegoroczna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie (powiat zamojski) została odwołana. Podobnie jak rok temu, powodem są obostrzenia, mające związek z koronawirusem.
Mamy pierwsze w województwie lubelskim potwierdzone zakażenie koronawirusem u norek. Wirusa wykryto na dwóch fermach w powiecie bialskim, gdzie są hodowane te zwierzęta. Sanepid skierował na kwarantannę kilku pracowników z tych gospodarstw.
Odwołane przed rokiem dożynki powiatowe tym razem mają się odbyć. Chęć ich organizacji potwierdziła starosta puławska, Danuta Smaga oraz wójt gminy Baranów, Mirosław Grzelak.