Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2015

20 października 2015 r.
20:29

Czytelnik: Pańska partia zadłużyła Lublin. Włodzimierz Karpiński odpowiada

Autor: Zdjęcie autora toma łm
0 124 A A

Dzisiaj gościem redakcji Dziennika Wschodniego jest poseł Włodzimierz Karpiński, przewodniczący lubelskiej Platformy Obywatelskiej.

Aktualizacja artykułu: 21 października 2015 r. 11:20
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

[ODŚWIEŻ]

11:16 - To było ostatnie pytanie. Dziękujemy naszemu gościowi za udział w czacie.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za możliwość kontaktu z Czytelnikami. Dziękuję Państwu za zainteresowanie. To świadczy, że sprawy publiczne nie są Wam obojętne, a to jest istota dobrych wyborów. Polityka to roztropna troska o dobro wspólne i każda inspiracja z Państwa strony do działalności publicznej jest bezcenna. Dziękuję Państwu i redakcji za stworzenie takiej możliwości i zapraszam na wybory.

11:12 - Czy jest szansa na umieszczenie w Lublinie jakiejś ważnej instytucji, która wzmocniłaby nas i pokazała, że nasze miasto jest naprawdę miejscem szczególnej współpracy pomiędzy Unią a Wschodem? Czy władze rządowe mogą nam jakoś pomóc?

- Oczywiście, ze trzeba się o to starać i decentralizacja władzy powinna realizować się nie tylko przez samorządy, ale też poprzez decentralizację instytucjonalną. Mogę przypomnieć, że siedziba PGE Dystrybucja jest w Lublinie także dzięki moim staraniom. Sąd elektroniczny również ma swoją siedzibę w Lublinie i myślę, że to jest dobry kierunek. Co do obszarów, które mogłyby być bardzo interesujące z punktu widzenia Warszawy, a wykorzystujące potencjał Lubelszczyzny i Lublina, to na pewno sprawy dotyczące budowania relacji ze Wschodem. Tutaj jest duże pole do popisu, bo Unia Europejska coraz częściej w sprawach Wschodu bierze pod uwagę polski głos. Z kolei polski głos wykuwa się w dużej mierze m.in. w naszym województwie.

11:03 - Czy jesteśmy bezpieczni jako mieszkańcy regionu leżącego obok Ukrainy? Czy imigranci z Syrii nie powinni być wspierani w swoim kraju, a nie sztucznie włączani w społeczeństwo polskie? W jaki sposób zamierzacie poprawić stan bezpieczeństwa państwa i naszej Lubelszczyzny?

Dzisiaj nasza wschodnia granica jest granicą Unii Europejskiej i sprawność naszych pograniczników jest bardzo wysoko oceniana w Brukseli. Gdyby tak dobrze działały służby na południu Unii Europejskiej, nie mielibyśmy problemu z uchodźcami w takiej skali. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, niewątpliwie trzeba starać się o zorganizowanie w ramach NATO dużego, najlepiej wielonarodowego garnizonu na terenie Lubelszczyzny. To oprócz dobrze strzeżonej granicy radykalnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa i ma także wymiar psychologiczny dla ewentualnych pomysłów, chcących zdestabilizować sytuację w regionie. Jeśli chodzi o uchodźców, mamy tu dwa aspekty sprawy, które powinny być rozwiązywane równolegle. Pierwszy, polityczno-gospodarczy i tu zgadzam się, że trzeba dążyć do rozwiązań, które stabilizowałyby sytuację w północnej Afryce, w szczególności w Syrii. Trzeba również zrealizować program wsparcia Turcji, na terenie której są obozy dla uchodźców afrykańskich. Drugi aspekt w wymiarze moralnym: czy możemy nie pomóc biednej matce, która dramatycznie ucieka przed śmiercią? Wydaje mi się oczywiste, że trzeba starać się na to pytanie odpowiedzieć twierdząco. W takim wypadku powinno się pomóc każdemu, kto się znajdzie w takiej potrzebie. Podkreślam, że te działania trzeba podejmować równolegle.

10:54 - Polecony przez Pana na czlonka Zarządu Województwa Paweł Nakonieczny (też z Puław) stwierdził, że lubelskie uniwersytety prezentują afrykański poziom. Dlaczego politycy PO wyrazają się tak pogardliwie o naszym regionie?

- Po pierwsze zarząd województwa wybierany jest przez sejmik. Odsłuchałem wystąpienia marszałka Nakoniecznego na kongresie w Białymstoku, rozmawiałem także z innymi uczestnikami debaty i prawdę mówiąc, mamy do czynienia z kolejną manipulacją, gdyż Nakonieczny przytaczał ranking uczelni zbudowany przez niezależnych w tej sprawie analityków. Rankingi są różne i nie mamy na nie wpływu. Patrząc na rozwój Uniwersytetu Medycznego czy UMCS i innych uczelni w mojej opinii oczywistym jest, że dobre kształcenie na nich ma potwierdzenie na rynku pracy, bo ich absolwenci są pożądani przez pracodawców w różnych dziedzinach. Ja uważam, że jednym z atutów województwa lubelskiego jest jego siła intelektualna, zogniskowana w świecie akademickim. Dzisiaj jest ważne, aby ten potencjał był wprzęgnięty do polskiej gospodarki. Stąd też programy, które mają finansować transfer wiedzy do gospodarki są bardzo widoczne na poziomie centralnym, jak też w Regionalnym Programie Operacyjnym. Czas skończyć z konkurencyjnością gospodarki poprzez niskie płace na rzecz komercjalizacji wiedzy w gospodarce i wysokokwalifikowanych miejsc pracy i przetworzonych produktów.

10:45 - Pańska partia zrobiła z Lublina kwintesencję zadłużenia. Jak zamierzają Państwo promować ten sukces? Niewielu obywateli wie, że ich miasto jest na pierwszym miejscu, a nasze województwo przoduje na liście najbiedniejszych w Europie Wschodniej

Jak Lublin się rozwija, widać gołym okiem. Ja mogę tylko potwierdzić, że w różnych miastach wojewódzkich wielokrotnie słyszałem opinie czy to zazdrosne, czy wyrażane z uznaniem, że Lublin w ostatnich latach w wielu wymiarach wstąpił na podium najszybciej rozwijających się miast wojewódzkich w Polsce. To słyszałem w rozmowach z prezydentami Warszawy, Wrocławia, Gdańska i to oczywiście cieszy. Jak rozumiem, pytanie dotyczy zadłużenia i odpowiedź może być tylko jedna. Mądre zarządzanie to także mądre zarządzanie możliwościami finansowania rozwoju. Wykorzystanie wszystkich strumieni środków pomocowych, dotacji i środków unijnych, a Lublin jest tu jednym z liderów (ponad 11 tys. zł na mieszkańca) jest nie lada sztuką i chwała za to prezydentowi, ze tak sprawnie organizuje finansowanie rozwoju stolicy regionu. Co do województwa, to już dawno nie jest ono najbiedniejszym regionem w Unii Europejskiej, ale jeszcze mamy wiele do nadrobienia, stąd dobre wykorzystanie środków europejskich, budowa infrastruktury (np. szerokopasmowego internetu) powodują, ze będziemy się dalej rozwijali jako województwo.

10:38 - Jest pan chemikiem i Puławskie Azoty są panu dobrze znane. Ostatnio pani Kruk odwiedziła Puławy i na konferencji prasowej oświadczyła, że budowa elektrowni gazowej to chybiona i nieopłacalna inwestycja. Jakie jest pana opinia na ten temat?

-  Mam taką zasadę, ze nie wypowiadam się na tematy, na których się nie znam i polecałbym to samo także innym politykom. Azoty Puławy nigdy w przeszłości nie miały takiego planu inwestycyjnego jak dzisiaj, zatwierdzonego przez wszystkie władze korporacyjne koncernu, na 2,2 mld zł, z czego połowa na elektrownię. Jej realizacja musi być opłacalna, bo inaczej nie zostałaby zatwierdzona przez organy nadzorcze, a instytucje finansowe nie zgodziłyby się finansować nierentownego projektu. To jest odpowiedź, że ten model elektrowni jest rentowny. Warto dodać, że zakłady w ten sposób budują swoje bezpieczeństwo produkcji, bo cały czas będą utrzymywały kotły na węgiel (z Bogdanki) i w ten sposób będą niezależne energetycznie, stabilizując ceny energii dla własnych potrzeb, a nadwyżkę sprzedając na rynek. Biorąc pod uwagę niepewność polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Z mojego punktu widzenia budowa elektrowni gazowej jest bardzo racjonalną decyzją.

10:30 - Prowadzę firmę informatyczną. Składam oferty do urzędów, szpitali, firm i zachodzę w głowę, dlaczego to co w firmie zrobią 2 osoby, w urzędzie musi robić 10. Przecież to tylko sztuczne tworzenie etatów. Kiedy rząd zacznie realnie ograniczać administrację, dlaczego nikt tego nie kontroluje, a urzędników przybywa? Może gdyby Ci ludzie zaczęli być przedsiębiorcami to w naszej gospodarce działoby się lepiej?

- W pełni zgadzam się z opinią wyrażoną w ostatnim zdaniu. Sam prowadziłem małą firmę, pracowałem w prywatnych spółkach, wspóltworzyłem pierwszy na Lubelszczyźnie inkubator przedsiębiorczości dla małych i średnich firm i to doświadczenie jest dla mnie jednym z najcenniejszych. Małe i średnie firmy przez lata stworzyły wielkość gospodarki w Ameryce. Podobnie powinno dziać się w Polsce. Dlatego miliony euro (prawie 350 w przypadku woj. lubelskiego) ze środków unijnych są przeznaczane na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Ich rozwój to nie tylko wzmacnianie gospodarki, ale także ma to walor wychowawczy, bo syn patrząc jak ojciec ciężko pracuje w swojej firmie na jego nowy rower, uczy się szacunku do pracy. Natomiast na całym świecie narzeka się na administrację. Ja w swoim resorcie miałem plan redukcji zatrudnienia między 5 a 10 proc. rocznie, który zrealizowałem skutecznie. W skali makro na pewno jest to jedno z ważniejszych wyzwań dla nowego rządu. Jeszcze raz zgadzam się, że urzędnik, który kiedykolwiek prowadził działalność gospodarczą, na pewno będzie efektywniejszy i bardziej przyjazny.

10:24 - Czy odwolanie z zarządu giełdy w Elizówce prezesów Nowaka i Janczarka przez ministra skarbu z PO pokazuje ze Pan już niewiele może w centralnych władzach PO. Przecież to Pan, gdy był ministrem skarbu ich rekomendował i promował. Czy ich odwolanie na parę dni przed wyborami w atmosferze skandalu nie pokazuje że był Pan złym ministrem skarbu?

Myślę, ze komentarze na temat mojej działalności ministerialnej są powszechnie dostępne i raczej są pochlebne. Mogę dać przykłady uratowania LOT-u, Stoczni Gdańskiej, budowania silnych marek, o których mówiłem wcześniej, uratowania kilkunastu miejsc pracy w firmie Polimex, budowę najnowocześniejszych w Europie bloków energetycznych w Kozienicach, Opolu i Jaworznie. Żeby te procesy przebiegały sprawnie, nie legitymacja partyjna, a kompetencje decydowały o doborze współpracowników. Co do przypadku Elizówki, trudno mi powiedzieć więcej, niż to co jest w komunikacie Ministerstwa Skarbu Państwa. Wyznaję zasadę, że jak się kończy określoną działalność czy misję, to nie powinno się wtrącać w działalność następców. Decyzją w tej sprawie jestem zaskoczony.

10:16 - Ostatnio dało się zauważyć wzmożoną aktywność kandydatów w Bogdance. Większość z nich wyraża niezadowolenie z fuzji kopalni z Eneą. Czy ich obawy są uzasadnione, czy jest to zwykła troska przedwyborcza?

Mam to szczęście, że jeszcze przed moją działalnością w Sejmie współpracowałem z Bogdanką i zawsze oceniałem tę firmę jako bardzo dobrze zorganizowaną, z mądrym zarządzaniem i bardzo kompetentną załogą. Przez lata działalności publicznej także spotykałem się z przedstawicielami zarządu i ze stroną społeczną wsłuchując się w ich problemy i starając się pomagać w ich rozwiązywaniu. Nie chce oceniać, co zrobili inni kandydaci, ale na pewno kampania ma swoje prawa i jedni straszą różnymi kataklizmami, żeby zogniskować uwagę na sobie, inni obiecują gruszki na wierzbie. Ja uważam, że potrzebny jest zdrowy rozsądek. A zdrowy rozsądek w tym wypadku podpowiada, że Bogdanka zyskuje jeden z największych koncernów energetycznych jako partnera biznesowego i kapitałowego. To stwarza oczywistą szansę na rozwój Bogdanki na dalsze pola wydobywcze, jak również perspektywę zbudowania elektrowni opalanej węglem z Bogdanki w okolicach Łęcznej. To jest wymiar rozwoju regionalnego, rozwój firmy i miejsc pracy dzięki temu sojuszowi biznesowemu. W wymiarze ogólnym jest to przykład budowy silnego i stabilnego bezpieczeństwa energetycznego państwa w oparciu o lubelski węgiel

 

10:15 - To że PiS wygra wybory jest raczej oczywiste. Ale załóżmy hipotetycznie, że powstałaby koalicja antypisowska, czy przyjąłby pan ewentualną propozycję ponownego objęcia urzędu ministra skarbu?

- W działalności publicznej jestem dla idei, bo z niejednego pieca chleb jadłem. 25 lat temu pracowałem jako robotnik w Londynie, prowadziłem własną działalność gospodarczą, byłem samorządowcem, wprowadzałem na giełdę poważną firmę z Lubelszczyzny, ale doświadczenie ministra skarbu jest bardzo cenne dla mnie, bo łączyło ideę działalności publicznej z budową silnej polskiej gospodarki, co leży mi na sercu. Wartość spółek skarbu państwa notowanych na giełdzie tylko w 2014 roku wzrosła o 2,5 mld zł. To zaprzecza tezie o wyprzedaży „sreber narodowych”. Spółki takie jak KGHM, PZU, Azoty, Orlen, PGNiG są bardzo stabilnymi pracodawcami, wprowadzają produkty innowacyjne, swoją działalnością gospodarczą przekraczają grancie kraju i kontynentu, tym samym budują swoje silne marki z flagą biało-czerwoną, a przez to promują nasz kraj. Jeśli mógłbym w jakikolwiek sposób się do tego przyczynić i byłyby stworzone ku temu warunki, to jest to bardzo zaszczytne zadanie i wyzwanie.

10:03 - Nie możemy nie zacząć od pytania o cytat z afery taśmowej, w którym powiedział pan „ch… z tą Polską Wschodnią”. Na naszym forum pojawia się wiele komentarzy na ten temat. Może raz jeszcze odnieść się pan do tych słów?

- Rok temu wyraźnie oświadczyłem, ze w taki bardzo dosadny sposób określiłem jedną z koncepcji rozwoju regionalnego kraju, która zakładała koncentrowanie się polityki państwa na silnych ośrodkach miejskich i przemysłowych. W bardzo dosadny sposób określiłem tę koncepcję, która omijała potencjał terenów biedniejszych i historycznie doświadczonych, jak Polska Wschodnia. Przytaczany cytat jest opacznie interpretowany przez moich adwersarzy politycznych i kolportowany i wynika to z cynicznego wyrachowania albo ze złej woli. Dosadność określenia podkreśla mój zdeterminowany sprzeciw wobec realizacji takiej polityki. Dowodem na to są moje działania, przykładowo podniesienie strumienia pieniędzy dla lubelskiego NFZ, realizacja Programu Rozwój Polski Wschodniej czy uchwalony przez rząd program Polska Wschodnia, rozszerzenie działalności specjalnych stref ekonomicznych w Lublinie, Rejowcu, Łukowie czy Puławach i wspieranie rozwoju przemysłu poprzez niebywałe w historii zatwierdzenie planów inwestycyjnych dla Grupy Azoty w Puławach (2,2 mld zł), znalezienie dobrego inwestora dla Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku czy wspieranie od początku mojej działalności publicznej rozwoju Lubelskiego Węgla „Bogdanka”. Są też mniejsze, ale symboliczne przedsięwzięcia jak wsparcie z rezerwy rządowej budowy nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym czy rozwój infrastruktury drogowej (S17, S19, S12, „schetynówki”). Reasumując, podkreślam, że jest to albo wynikające ze złej woli albo cyniczne manipulowanie przy interpretacji tej wypowiedzi, której sens był dokładnie odwrotny. Za język przeprosiłem i przepraszam i cieszę się, że m.in. dzięki mojemu zdecydowanemu sprzeciwowi takie koncepcje nie weszły w życie.

10:02 - Rozpoczynamy czat z Włodzimierzem Karpińskim, byłym ministrem skarbu.

---

Pytania do kandydata prosimy wysyłać na adres maciuszczak@dziennikwschodni.pl, a także wpisywać w komentarzach do tego artykułu.

W czwartek o godz. 13 będziemy gościć posła Krzysztofa Michałkiewicza, lidera Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Sonda: Jak oceniasz wyniki wyborów parlamentarnych?

Liczba głosów: 5120
53.59%
Nie jestem zadowolony
42.42%
Jestem zadowolony
3.98%
Nie mam zdania

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!