Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Chodzi dopiero do drugiej klasy liceum, a już ma na koncie wiele sukcesów w konkursach plastycznych. Lublinianka Marysia Osior otworzyła właśnie swoją pierwszą autorską wystawę „Portrety”
Topografia terenu sprawiła, że pałac Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, położony na wzgórzu, był odizolowany od wsi Puławy, leżącej na północ od niego. Ta wieś pańszczyźniana rozłożyła się przy samej Wiś
Po prawie dwuletnim śledztwie prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Jerzego M., prezesa Lubelskiej Izby Rzemieślniczej. Zarówno on, jak i troje jego współpracowników, mają zarzut wyłudzenia prawie miliona złotych. Jerzy M. nie poczuwa się do winy i zapowiada walkę o odszkodowanie od Skarbu Państwa.
O obozie pracy „Budzyń”, przekształconym następnie w obóz koncentracyjny, w którym Niemcy wymordowali ok. 2 tysięcy Żydów, pamiętają nieliczni. Mimo że więźniów z „Budzynia” ratował sam Oskar Schindler, któremu po latach Steven Spielberg poświęcił swój głośny film. Jest pomysł, aby tę wojenną przeszłość Kraśnika przypomnieć i upamiętnić.
Na historię miejsc i społeczeństwa składają się losy jednostek. Wkrótce obchodzić będziemy dziewięćdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci Pawła Leona Jankowskiego, lekarza, działacza społecznego i polityka, postaci związanej z walką o odzyskanie niepodległości. Jankowski zmarł na gruźlicę w wieku 44 lat, 19 marca, w dniu imienin swojego przyjaciela, Józefa Piłsudskiego, pisząc do niego niedokończony list: „Drogi komendancie, brygadierze, kochany Ziuku. W dniu Waszych bliskich imienin a mojej śmierci przesyłam Wam ostatnie powinszowanie..."
O problemach aptek z dyżurami będą rozmawiać dzisiaj władze powiatu kraśnickiego i aptekarze, którzy nie chcą już pracować w nocy. Wygląda na to, że konflikt związany z przestrzeganiem miejscowego prawa nabrał politycznego charakteru.
Con amore, czyli z uczuciem. Z miłością. Piotr Huszcz, szef kuchni w restauracji hotelu Piano w Lublinie nie ukrywa, że w gotowanie wkłada całe swoje serce.
W rozmowie Japończycy zwracają się do siebie bardzo uprzejmie. Język japoński zawiera zwroty na kilku poziomach grzeczności. Pierwszym słowem jakiego nauczyłam się i którego najczęściej używam to „sumimasen”, co oznacza „przepraszam”. Rozmowa z Barbarą Sobiczewską z Lublina, która mieszka i pracuje w Tokio.
Trzeba być wszechstronnym, bo na parkiecie łączymy elementy akrobatyki, klasyki czy jazzu. Jesteśmy ze sobą mocno zżyte, bo zespół musi działać jak jeden organizm. Tylko to pozwala nam stworzyć obraz, z którego widzowie są zadowoleni. Rozmowa z Barbarą Kuchtą, instruktorką, choreografem i tancerką UDS Cheerleaders.
Puławski pałac, zaprojektowany przez Tylmana z Gameren, składał się z dwóch głównych części, stanowiących łącznie zwartą całość: z budynku mieszkalnego i tarasu od strony skarpy.
Decyzja o tym, żeby zacząć pracować jako fryzjer była bardzo spontaniczna. Podjęłam ją w ciągu jednego dnia. Rozmowa z Eweliną Duher-Kisiel, stylistką fryzur z Lublina, która pracowała przy sesji zdjęciowej opublikowanej m.in. przez włoskiego Vogue’a
A my kilka z nich straciliśmy przez sprzęt. Nie mieliśmy chociażby polakierowanego bobsleja. Zabrakło na to pieniędzy, co powoduje już stratę 0.01 czy 0.02 sek. Nie mieliśmy też najlepszych płóz, bo nas po prostu nie stać na nie. A to kolejna strata czasowa. Próbowaliśmy to niwelować dobrymi startami. Pewnych rzeczy nie da się jednak przeskoczyć - ROZMOWA z Grzegorzem Kossakowskim, zawodnikiem AZS UMCS Lublin i członkiem bobslejowej załogi, która zajęła 13 miejsce w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang
Ratusz ma problem z przetargiem na wywóz śmieci od mieszkańców Lublina. Jego warunki zaskarżyła jedna z firm świadczących takie usługi. Stawia ona miastu wiele zarzutów. Chodzi m.in. o określenie liczby pojemników na śmieci, które miałyby stanąć na terenie osiedli.
Problem z lichwą mieszkaniową, koniec karnawału i początek wiosny - to niektóre tematy, jakie poruszali w lutym 1918 roku dziennikarze „Głosu Lubelskiego”. Zauważyli też, że polskie kobiety zaczęły się interesować życiem publicznym.
Nie wiemy co dzieje się w firmie – żalą się pracownicy mleczarni w Janowie Lubelskim, którzy od grudnia są na tzw. postojowym. Nie dostali ani wypowiedzeń z pracy ani wynagrodzenia. Firma jest w złej kondycji finansowej. Toczy się zaś postępowanie upadłościowe. Zakład kontroluje też inspekcja pracy.
Od czterech lat grają własne wersje utworów Jaromira Nohavicy. Lubelski duet Jarząbek-Jurkiewicz właśnie wydał drugą płytę z piosenkami czeskiego barda. Pochwał nie szczędził nawet sam mistrz.
Gdy Lublin jeszcze nie wiedział, że będzie miał uniwersytet, a Episkopat jeszcze nie podjął decyzji o jego organizacji, ona już pracowała na rzecz uczelni. Emilia Szeliga-Szeligowska. Urodziła się za cara, dożyła PRL-u. Postawiła swoje życie na głowie, by realizować szaloną ideę, a jej losy są w wielu momentach co najmniej zagadkowe.
Prace przy budowie pałacu prowadzone były pod kierunkiem i według projektu nadwornego architekta Stanisława Herakliusza Lubomirskiego – Tylmana z Gameren. Kim był ów polski architekt pochodzenia holenderskiego?
Ponad 90 proc. - tak kolej ocenia szanse na terminowe wznowienie ruchu pociągów z Lublina przez Puławy i Dęblin do Warszawy. Za ponad dziewięć miesięcy mogą wrócić także bezpośrednie połączenia Lublina z Krakowem, Wrocławiem i Katowicami. W samym Lublinie ma zacząć działać nowy przystanek kolejowy obok dzielnicy Czuby.
Beata Tyszkiewicz, uznana aktorka, wspominała kilka lat temu w rozmowie z portalem Kobieta.pl swoją prababcię hrabinę Wiktorię Jezierską, której mąż był właścicielem dóbr ziemskich: Ryki, Garbów i Bogucin koło Lublina. Bohaterkę tragicznego wydarzenia, które rozegrało się w 1901 roku w Berlinie
O uregulowaniu kwestii niewykorzystanych urlopów przypomina szefom gmin Państwowa Inspekcja Pracy. Chodzi o to, by w razie zmian po jesiennych wyborach samorządowych nie trzeba było wypłacać odchodzącym ze stanowisk politykom wysokich ekwiwalentów. A są tacy, którzy mają do wykorzystania nawet po 50 dni.
Trwają wybory delegatów, którzy wskażą nowych członków rady nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej „Ryki”. Po raz pierwszy głos otrzymali także pracownicy firmy, co zaniepokoiło część udziałowców - dostawców mleka. Ich zdaniem, to krok w stronę prywatyzacji przedsiębiorstwa.
Część terenu po koszarach wojskowych w Kraśniku ma szansę trafić do 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. O przeznaczenie terenu po jednostce wojskowej dopytuje poseł Wojciech Wilk (PO), który sugeruje, aby ten teren wykorzystać na potrzeby WOT.
Jest kolejny inwestor w kraśnickiej podstrefie TSSE Euro-Park Wisłosan. W tym miesiącu Urząd Miasta w Kraśniku ma podpisać umowę na dzierżawę ponad hektarowej działki z firmą zajmującą się produkcją artykułów higienicznych. Przedsiębiorcy dopytują też o działki w Janowie Lubelskim.
Z Grzegorzem Sztalem, kolekcjonerem i współzałożycielem Prywatnego Muzeum Historycznego „Znaki Czasu” rozmawiamy o historii. Tej nudnej i tej powodującej błysk w oku.