Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dzieje Puław: Jakie były początki Puław?

Dzieje Puław: Jakie były początki Puław?

Udokumentowane początki Puław nie są bliżej znane. Legenda głosi, że w ubogiej chacie rybackiej nad brzegiem Wisły zatrzymali się niegdyś dwaj podróżni. Z braku miejsca do noclegu przespali się na otrzymanej ławie, każdy z nich otrzymał pół-ławy. Odtąd tę niewielką rybacką osadę nazywają Puławami.

Norka w klatce. PiS chce zakazać prowadzenia hodowli na futra

Krwawa cena futra. PiS chce skończyć z hodowlą zwierząt futerkowych w Polsce

Żeby nie uszkodzić futra norki są gazowane, a lisy traktuje się prądem: jedną elektrodę wsadza się w pysk, drugą w odbyt. PiS chce skończyć z hodowlą zwierząt na futra w Polsce. – Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj – powiedział prezes PiS.

Taki będzie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Mają już zebrane pieniądze

Taki będzie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Mają już zebrane pieniądze

Rzeźba prezydenta Lecha Kaczyńskiego i odlew nieregularnej bryły, w której można doszukać się wyglądu szczątków rozbitego tupolewa. Taki ma być pomnik smoleński w Kraśniku. W czwartek radni, choć nie jednogłośnie poparli wniosek wzniesienia monumentu przy ul. Balladyny.

Po zmianie przepisów w karetkach pogotowia będzie jeździć coraz mniej lekarzy

Po zmianie przepisów w karetkach pogotowia będzie jeździć coraz mniej lekarzy

4 proc. lekarzy w Lubelskiem straciło uprawnienia do pracy w karetkach pogotowia. Po zaostrzeniu przepisów takich osób będzie więcej.

Przepraszam, czy tu piją? Policjanci przekonują, że na os. Ruta jest spokojnie

Przepraszam, czy tu piją? Policjanci przekonują, że na os. Ruta jest spokojnie

Na osiedlu Ruta jest spokojniej niż wynikałoby to z „ankiet bezpieczeństwa” wypełnianych przez mieszkańców – dowodzą policjanci. Z ich statystyk wynika, że najbardziej dokuczliwe dla ludzi zjawiska, występują tam sporadycznie.

Czy są awaryjne, jak długo wytrzymają baterie, gdzie i za ile serwisować takie pojazdy, czy warto kupić używanego „elektryka” - to tylko niektóre z obaw
Magazyn

Samochody elektryczne to rewolucja w motoryzacji. Polacy wciąż się ich boją

Każdy chętnie kupi auto elektryczne, ale się boi. Czy rzeczywiście należy wciąż być nieufnym wobec tych pojazdów, czy niebawem czeka nas rewolucja w motoryzacji? Michał Pielech nie ma wątpliwości, że to tylko kwestia czasu. Wszystkie argumenty przemawiają za samochodami z wtyczką.

Fot. Kazimierz Chmiel
Magazyn

Nazwał kino Kosmos. Wspomnienia sprzed 60 lat

Wagary, randki, ważne tytuły, pierwsze maratony filmowe. Choć zaraz minie dziewięć lat od ostatniego seansu w lubelskim kinie Kosmos, to wiele osób je pamięta i z sentymentem wspomina. A czy ktoś z tej wielopokoleniowej rzeszy bywalców Kosmosu wie, że w Zamościu mieszka autor nazwy ich ukochanego kina?

Historia pochodzi z książki „Dziki Lublin. 10 niezwykłych, poruszających i sensacyjnych opowieści z miasta, które już nie istnieje” pióra Rafała Panasa z ilustracjami Bartka Żurawskiego, którą zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Informacje o książce: dzikilublin@dzikilublin.pl
Magazyn

Dziki Lublin: Doktor Loritz kaleczy ciała i czyta w myślach!

Kim był Albert Loritz, człowiek, który zawitał do Lublina w marcu 1898 roku? Przedstawiał się jako doktor uniwersytetu w Kalkucie odznaczony najważniejszym odznaczeniem perskim, orderem „Lwa i Słońca”. To musiało robić wrażenie!

Przy ul. Radziwiłłowskiej jest już prawie gotowy nowy, trzykondygnacyjny budynek
Magazyn

Szpitalne rewolucje w Lublinie. Jakie zmiany szykują pacjentom? [raport]

Wyremontowane oddziały, nowoczesny sprzęt medyczny i większe możliwości leczenia. Tak w ciągu kilku najbliższych lat zmienią się lubelskie szpitale.

Służba zdrowia w PRL-u: Trzeba było płacić wszystkim. Ale były też plusy
W obiektywie Jacka Mirosława
galeria

Służba zdrowia w PRL-u: Trzeba było płacić wszystkim. Ale były też plusy

Peerelowska służba zdrowia różniła się od dzisiejszej tym, że wyposażeniem nie odbiegamy dziś od średniej europejskiej. W PRL-u oficjalnie opieka zdrowotna była darmowa. W praktyce, żeby wyzdrowieć, trzeba było płacić wszystkim: lekarzowi, pielęgniarce i salowej. Były też plusy:

Damian Harsze (z piłką) to jeden z najlepszych specjalistów od wsadzania piłki do kosza w naszym kraju. Już kilka tygodni temu zapowiedział, że przyjedzie do Lublina, aby wziąć udział w konkursie wsadów w czasie Meczu Gwiazd LNBA
Magazyn

Koszykówka: miłość po godzinach. W sobotę Mecz Gwiazd LNBA Północ - Południe

W sobotę o godzinie 17 w hali Centrum Kultury Fizycznej UMCS przy ul. Langiewicza rozpocznie się Mecz Gwiazd LNBA, największej ligi amatorskiej w województwie lubelskim. Najlepsi zawodnicy w regionie zostaną podzieleni na dwie drużyny: Północy i Południa.

Dwie osoby zmarły w Lublinie na posocznicę. "To choroba bardzo podstępna"

Dwie osoby zmarły w Lublinie na posocznicę. "To choroba bardzo podstępna"

Dwie osoby zmarły w ubiegłym roku w Lublinie na posocznicę meningokokową, rodzaj sepsy. Lekarze ostrzegają, że choroba jest bardzo podstępna, bo na początku można ją pomylić z grypą.

Bialski Carnival Kulturalny rozpoczął się w niedzielę, 7 stycznia. Zanim na scenę wyszli wokaliści, dyrektor BCK Mariusz Orzełowski wręczył podziękowania sponsorom kultury

Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wyróżniony za wspieranie kultury

Przedsiębiorca podejrzany o wyłudzenia podatku VAT wyróżniony za wspieranie bialskiej kultury. – Prezydent miasta nie wiedział, kto dostanie takie podziękowania – tłumaczy rzecznik magistratu.

* Z ostatnich danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w niedzielnej mszy uczestniczy tylko 36,7 proc. katolików. W 2016 r. liczba ta spadła w porównaniu z 2015 r. o ponad 3 proc. – To najmniej w powojennej historii Polski – zauważa o. Ludwik Wiśniewski

Lubelski zakonnik oskarża nie tylko o. Rydzyka. Księża komentują słowa dominikanina

O „parodii chrześcijaństwa”, „nienawiści na ulicach” i „comiesięcznej profanacji krzyża” mówi o. Ludwik Wiśniewski. Lubelski dominikanin nie szczędzi ostrych słów nie tylko mediom o. Tadeusza Rydzyka, ale i rządzącym. A do Episkopatu apeluje o zabranie głosu. – Ja naprawdę chciałbym, żeby biskupi na ten apel odpowiedzieli – komentuje jeden z lubelskich księży.

Michał Trantau na współpracy z Urzędem Miasta zarabia 2460 złotych miesięcznie

Rzecznik w urzędzie już nie pracuje. Ale wciąż w nim zarabia

Mimo że od ponad dwóch miesięcy nie jest już rzecznikiem prezydenta Białej Podlaskiej, to wciąż zarabia na pracy dla urzędu. Michał Trantau jako zewnętrzny podmiot robi teraz za pieniądze to, co wcześniej robili w ramach obowiązków pracownicy magistratu.

 – Ja żadnej wewnętrznej walki z nikim nie toczę – mówi poseł Piotr Olszówka

Lubelskie: Wojenka wewnątrz PiS. W internecie i w sądzie

Sąd zajmie się sprawą podszywania się w trakcie kampanii wyborczej pod posła PiS z Biłgoraja Piotra Olszówkę. Oskarżony w tej sprawie jest były pracownik biura innej posłanki Prawa i Sprawiedliwości - Agaty Borowiec.

Święty Antoni Padewski – jego wizerunek wisi na Bramie Krakowskiej od strony Starego Miasta

Miasto wymyśliło patrona dla Lublina. Ale w kurii sugerują, że to nie najlepszy kandydat

Kuria sugeruje władzom miasta, by znalazły „bardziej współczesnego” patrona. Prośba o to, by został nim św. Antoni Padewski wciąż nie została wysłana przez kurię do Watykanu, a bez zgody Stolicy Apostolskiej nie będzie głosowania w Radzie Miasta.

Kamila Czosnyk

Dzięki sztuce mogę odreagować. Rozmowa z Kamilą Czosnyk

Rozmowa z Kamilą Czosnyk, lubelską performerką.

Znany kardiolog z Lublina ukarany za karabiny i pistolety

Znany kardiolog z Lublina ukarany za karabiny i pistolety

Jarosław W. – znany kardiolog stanął przed sądem, oskarżony o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Proces zakończył się po niespełna godzinie. Lekarz postanowił dobrowolnie poddać się karze grzywny oraz pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Historia pochodzi z książki „Dziki Lublin. 10 niezwykłych, poruszających i sensacyjnych opowieści z miasta, które już nie istnieje” pióra Rafała Panasa z ilustracjami Bartka Żurawskiego, którą zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin

Informacje o książce: dzikilublin@dzikilublin.pl
Magazyn

Dziki Lublin: Arabi, Chińczycy i dzieci w kieszeni

Blasku niełatwemu przecież powszedniemu życiu mieszkańców Lublina nadawali goście. Goście niecodzienni i niezwykli. Egzotyczni jak „rzeczywiści” Chińczycy.

Praca za granicą. Konkretne oferty, zarobki, wymagania

Praca za granicą. Konkretne oferty, zarobki, wymagania

Ile można zarobić? Czy znajomość języka jest konieczna? Specjalnie dla Was zebraliśmy aktualne oferty pracy w krajach zachodniej Europy. To propozycje z legalnych biur i agencji pośrednictwa pracy oraz Wojewódzkich Urzędów Pracy.

Apoloniusz Tajner

Stoch osiągnął coś niebywałego. Rozmowa z Apoloniuszem Tajnerem

Rozmowa z Apoloniuszem Tajnerem, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, byłym trenerem Adama Małysza.

Na połączenie trzeba było czekać nawet kilka dni. Telefony w PRL [zdjęcia]
galeria

Na połączenie trzeba było czekać nawet kilka dni. Telefony w PRL [zdjęcia]

„Poproszę zamiejscową Lubartów 33. Mój numer to 333” - tak zaczyna się znany skecz „Sęk” w wykonaniu Edwarda Dziewońskiego i Wiesława Michnikowskiego z kabaretu Dudek. Wprawdzie skecz był oparty na przedwojennym żydowskim humorze, przypomina jednak czasy PRL-u, kiedy telefoniczne połączenia z innym miastem nie było tak proste jak dzisiaj

Kościół we Włostowicach

Dzieje Puław: Pierwsze wieści o Włostowicach

Jedną z miejscowości klucza końskowolskiego były Włostowice. Leżą one na zachodnim zboczu Wyżyny Lubelskiej, w dolinie Wisły, na trasie z Puław do Kazimierza.

Pijacki rajd radnego-policjanta
film

Pijacki rajd radnego-policjanta

Miejski radny z Biłgoraja, a jednocześnie policjant, odpowie za prowadzenie samochodu po pijanemu. Według śledczych, Jan R. wjechał w słup, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna pożegnał się już z mundurem.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!