Piłka nożna

Przełamanie Huczwy Tyszowce. Wyniki 18. kolejki zamojskiej klasy okręgowej

Porażka, potem remis, a w trzecim podejściu upragnione zwycięstwo. To wiosenny bilans Huczwy Tyszowce, która w Wielką Sobotę pokonała na wyjeździe Olimpię Miączyn, a ozdobą spotkania była bramka Łukasza Bubeły

Omega Stary Zamość wróciła na zwycięską ścieżkę

Bardzo ciekawy mecz w Łabuniach. Tamtejsza Sparta przegrywała z Omegą Stary Zamość 0:2, ale zdobyła gola kontaktowego i niemal do ostatniej akcji spotkania była w grze o remis. Ostatecznie jednak komplet punktów powędrował na konto gości

Sygnał Lublin i Avia II Świdnik zmierzyły się w hicie kolejki lubelskiej klasy okręgowej [zdjęcia]

Przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie zanotowano sprawiedliwy remis. Piłkę meczową zmarnował jednak Damian Karaś

Jacques Ndiaye opuści jeszcze kilka meczów Motoru

Motor Lublin w najbliższych tygodniach będzie musiał sobie jeszcze radzić bez podstawowego skrzydłowego. Jacques Ndiaye w meczu z Polonią Warszawa doznał urazu przywodziciela i od tej pory nie pojawił się na boisku.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando

Górnik Łęczna w sobotę pokazał dwa oblicza w Rzeszowie w starciu z tamtejszą Resovią. W pierwszej połowie rywale w zasadzie nie istnieli, a w drugiej rywale doszli do głosu na co duży wpływ miała czerwona kartka dla jednego z zielono-czarnych. Jak mecz podsumowali trenerzy obu ekip?

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Chciałbym, żeby ta historia miała piękne zakończenie

Przed poniedziałkowym meczem z GKS Tychy na konferencji prasowej w roli pierwszego trenera w piątek wystąpił Mateusz Stolarski. Nowy szkoleniowiec Motoru sporo mówił na temat Goncalo Feio, najbliższego rywala, ale i wielu innych sprawach.

IV liga: Pierwsza wygrana Cisowianki Drzewce na wiosnę, Górnik II i Kryształ znowu na remis

KS Cisowianka Drzewce w dwóch pierwszych kolejkach rundy wiosennej zdobył tylko punkt. W sobotę drużyna Łukasza Gizy mimo nieudanego początku meczu w Poniatowej jednak zgarnęła pełną pulę po wygranej 4:1.

Orlęta Spomlek wygrały z Unią Tarnów. 11 punktów na jesieni i już 11 punktów wiosną

Pięć kolejek w tym roku wystarczyło, żeby Orlęta wyrównały swój wynik z całej rundy jesiennej. Biało-zieloni wywalczyli wówczas tylko 11 punktów. Teraz mają już ich na koncie 22. W sobotę drużyna z Radzynia Podlaskiego ograła u siebie Unię Tarnów 1:0.

Świdniczanka przerwała kiepską passę w derbach z Chełmianką

Na wiosnę drużyna Łukasza Gieresza nie rozpieszczała swoich kibiców. I to delikatnie mówiąc. Świdniczanka w pięciu meczach zdobyła ledwie dwa punkty i strzeliła jednego gola. W sobotę też zanosiło się na ciężką przeprawę, ale beniaminek okazał się lepszy w derbach i pokonał Chełmiankę 2:0.

Łada lepsza od Lewartu. „Wydarliśmy zwycięstwo poświęceniem, ambicją i walką”

Pierwsza porażka Lewartu w rundzie wiosennej. Drużyna z Lubartowa nie przywiozła ani jednego punktu z Biłgoraja, gdzie przegrała 0:1. A tamtejsza Łada 1945 po falstarcie na inaugurację wywalczyła cztery punkty w meczach z czołówką.

Kilkanaście kartek i zero goli. Avia tylko zremisowała u siebie z Podhalem

W Świdniku wszyscy liczyli na przełamanie. Niestety, Avia dobrze zaczęła mecz z Podhalem jednak już od 21 minuty grała w liczebnym osłabieniu. I ostatecznie musiała się zadowolić jednym punktem. Efekt? Trzecie domowe spotkanie w tym roku bez zwycięstwa (remis i dwie porażki).

Mecz na szczycie dla Janowianki. Lider odskoczył Stali Kraśnik już na pięć punktów

Po rundzie jesiennej Janowianka i Stal miały na koncie po 40 punktów. Wystarczyły jednak trzy kolejki na wiosnę, aby drużyna Ireneusza Zarczuka odskoczyła rywalom aż na pięć „oczek”. W sobotę, przy okazji starcia na szczycie beniaminek z Janowa Lubelskiego pokonał drużynę z Kraśnika 1:0.

Koncertowa gra Górnika Łęczna w Rzeszowie przed przerwą, a później wielkie nerwy

Znakomita pierwsza połowa i wielkie nerwy po przerwie. Tak w skrócie można opisać wyjazdowe spotkanie Górnika Łęczna w Rzeszowie przeciwko tamtejszej Resovii. Na szczęście zaliczka z pierwszych 45. minut okazała się wystarczająca i zielono-czarni wywalczyli w stolicy Podkarpacia komplet punktów

Lublinianka pokonała Tomasovię. Wiosna nadal z kompletem [zdjęcia/wideo]

Trzeci mecz rundy wiosennej i trzecie zwycięstwo. Lublinianka tym razem pokonała u siebie Tomasovię 1:0 i zepsuła powrót na Wieniawę Markowi Sadowskiemu, obecnie trenerowi niebiesko-białych.

Wyjątkowa sobota w IV lidze. Sadek znowu na Wieniawie i mecz na szczycie w Janowie Lubelskim

W ramach dwudziestej kolejki Hummel IV ligi oczy kibiców będą zwrócone przede wszystkim na trzy spotkania. O godz. 12 Lublinianka podejmie Tomasovię. A to oznacza, że na Wieniawie po latach znowu pojawi się Marek Sadowski, obecnie szkoleniowiec niebiesko-białych, a w przeszłości klubu z Lublina. Godzinę później w Janowie Lubelskim tamtejsza Janowianka zagra ze Stalą Kraśnik. Z kolei o 14 w Biłgoraju zmierzą się Łada i Lewart.

Górnik Łęczna w sobotę wraca do walki o ligowe punkty

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji narodowych do walki o ligowe punkty wracają piłkarze Górnika Łęczna. W sobotę zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Resovią (godz. 12.40)

Mikołaj Raczyński (Wisła Grupa Azoty Puławy): Wierzę, że od teraz zaczniemy marsz w górę tabeli

Wisła Grupa Azoty Puławy sprawiła swoim kibicom trochę radości z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych i w efektownym stylu pokonała Olimpię Elbląg 4:0. Jak czwartkowe spotkanie podsumowali trenerzy obu drużyn?

Wielka ulga w Puławach. Wisła Grupa Azoty przerwała klątwę meczów bez zwycięstwa

Bardzo dawno piłkarze Wisły Grupy Azoty nie zaznali smaku zwycięstwa. Jednak w czwartek trwająca od siódmego października zła passa została wreszcie przerwana. Duma Powiśla pokonała na swoim stadionie Olimpię Elbląg i złapała głębszy oddech w kontekście walki o utrzymanie

Motor Lublin wzmacnia sztab szkoleniowy. Nowy asystent z Finlandii

Sporo pozmieniało się w ostatnich tygodniach, jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy Motoru. Goncalo Feio w roli pierwszego trenera zastąpił Mateusz Stolarski. Prawą ręką 31-latka został za to Przemysław Jasiński. A w czwartek klub z Lublina poinformował, że w zespole pojawił się nowy asystent – pochodzący z Finlandii Rasmus Jansson.

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

W czwartek wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że Motor Lublin otrzyma 400 tysięcy złotych w ramach promocji gospodarczej regionu.

Hetman z pewną wygraną w meczu otwarcia 18. kolejki zamojskiej okręgówki

W meczu otwarcia 18. kolejki najciekawszej ligi świata Hetman Zamość pokonał bez żadnych problemów Potok Sitno

Avia Świdnik chce w końcu zacząć punktować, Patryk Małecki wkrótce wróci na boisko?

Misja prześcignięcia Wieczystej Kraków od początku wydawała się trudna do zrealizowania. Zwłaszcza po zimowych transferach lidera. W Świdniku liczyli jednak, że Avia dłużej powalczy o awans. A tymczasem już po czterech kolejkach rundy wiosennej przewaga drużyny Sławomira Peszki wzrosła do 12 punktów.

Eliminacje Euro 2024. Polska jedzie na Euro po zwycięskich barażach!

Reprezentacja Polski została ostatnią drużyną, która wywalczyła kwalifikację na Euro 2024. Biało-Czerwoni w Cardiff pokonali Walię po rzutach karnych i mogą myśleć o występie na mistrzostwach Europy w Niemczech

Finał baraży o Euro 2024: Walia - Polska. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Dowodzona przez Michała Probierza reprezentacja Polski dzisiaj wieczorem (godz. 20.45) zmierzy się w Cardiff z Walią. Stawką tego spotkania będzie udział Biało-Czerwonych w tegorocznych mistrzostwach Europy

Ruszyła runda wiosenna w bialskiej klasie okręgowej

Na inaugurację rundy rewanżowej Podlasie II Biała Podlaska pokonało LKS Milanów, a Unia Żabików wygrała z Orlętami II Radzyń Podlaski