Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk (PO) już wie, gdzie wyrośnie nowa kopalnia. Wczoraj oznajmił na otwarciu inkubatora przedsiębiorczości w Lublinie, że szyby staną w gminie Siedliszcze i przypomniał deklarację australijskiego inwestora, że dzięki kopalni będzie praca w sumie dla 10 tys. ludzi.
W centrum dystrybucyjnym Biedronki w Lubartowie dochodzi do masowych zwolnień i mobbingu – list o takiej alarmującej treści przysłał do nas Czytelnik.
Prairie Mining Limited zrobiła kolejny krok ku budowie kopalni w Lubelskiem. Australijczycy zyskali mocnego partnera – fundusz CD Capital Natural Resources Fund III LP i wsparcie w kwocie 83 milionów dolarów australijskich, czyli ponad 221 milionów złotych.
Wiosną w Porcie Lotniczym Lublin zacznie działać punkt odpraw towarowych. Terminal cargo buduje włoska firma specjalizująca się w transporcie lotniczym. – To dla nas drzwi do całej Europy – mówi o inwestycji w Świdniku dyrektor Xpress Handling.
Polfa Lublin na 70. rocznicę powstania zafundował sobie prezent – milionowe inwestycje w rozwój produkcji i nowe logo. Firma zakończyła proces restrukturyzacji i nabiera wiatru w żagle.
Ursus chce swoimi wyrobami podbić główne rynki europejskie. Głównym orężem ma być autobus elektryczny o nazwie Ursus Ekovolt (na zdjęciu).
Rada Nadzorcza LW Bogdanka na 15 października zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie i proponuje rewolucyjne zmiany w statucie spółki, by zniechęcić koncern energetyczny Enea do przejęcia kontroli nad kopalnią
Rozmowa z Robertem Ogórem, prezesem zarządu AMBRA S.A.
Jak zapewniają założyciele, to nie jest kolejna organizacja dla biznesmenów, a raczej ekskluzywny klub dla ludzi z inwencją, doświadczeniem, smykałką do biznesu.
Mają trzy miesiące na zebranie 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o wzmocnieniu polskiego przemysłu obronnego. Wczoraj zaczęli zbierać podpisy. Akcja jest pokłosiem porażki PZL-Świdnik w przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiej armii.
Centrum obsługi inwestorów ukraińskich czy szkolenia dla samorządowców z obu stron granicy – między innymi takie właśnie projekty mają rozpocząć się w Tomaszowie Lubelskim.
Komisja Nadzoru Finansowego sprawdzi, czy nie została wykorzystana informacja poufna w związku z zamiarem przejęcia Bogdanki przez Grupę Enea.
Enea ogłosiła wezwanie na akcje Lubelskiego Węgla Bogdanka - poinformowała spółka na swojej stronie internetowej.
Zakłady Tytoniowe w Lublinie idą pod młotek. Sąd ogłosił wczoraj upadłość likwidacyjną spółki. To finał prywatyzacji, która miała zapewnić milionowe inwestycje i tysiąc nowych miejsc pracy.
100 cydrowni w województwie w ciągu kilku lat – takie ambicje ma Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru. Na razie nie pozwalają na to rygorystyczne przepisy. O ich zmianę walczy stowarzyszenie. Jak produkować cydr ze świeżych jabłek będzie można dowiedzieć się 19 września podczas drugiego Lubelskiego Święta Młodego Cydru.
Od stycznia do czerwca do urzędów pracy w Lubelskiem zgłosiło się aż 40 tysięcy pracodawców chętnych do zatrudnienia pracowników ze wschodu. Przez cały ubiegły rok taką chęć wyraziło tylko 25 tysięcy przedsiębiorców
Rozmowa z Agnieszką Smreczyńską-Gąbka ekspertem ds. strategii i rozwoju, przedsiębiorcą, coachem
Nadal nie wiadomo, kiedy powstaną długo oczekiwane termy w Celejowie (gm. Wąwolnica). Próbki wody geotermalnej są cały czas w laboratorium.
Kolejne firmy, tym razem z branży przetwórczej i spożywczej, interesują się działkami w kraśnickiej podstrefie ekonomicznej.
Holenderska firma SVZ likwiduje przetwórnię owoców i warzyw w Karczmiskach.
Firma BrasiT z Kurowa oferująca m.in. oświetlenie ledowe, panele słoneczne i turbiny wiatrowe została doceniona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Innowacyjności.
Stowarzyszenie „Zielone Powiśle” protestuje przeciwko planom rozbudowy ubojni bydła w Końskowoli. Prezes Radosław Barzenc tematem chciał zainteresować radnych powiatowych.
Od chwili kiedy ruszyli z produkcją nie minął nawet rok, a dzisiaj ich piwa można kupić w najlepszych piwnych pubach w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. – Stawiamy na jakość, nie na marketing – tłumaczą. Piwne Podziemie to pierwszy browar rzemieślniczy w naszym regionie.
W powiecie puławskim miała powstać nowoczesna fabryka sprzętu medycznego, w której pracę miało znaleźć ponad setka osób. Hala produkcyjna powstanie, ale w okolicach Dęblina. Powód? Za wysokie ceny działek.
Trwają przygotowania do ogłoszenia pierwszych konkursów, w których będzie można zdobyć pieniądze z nowej unijnej perspektywy finansowej.