Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się w sobotę na TikToku. W filmiku nagranym przez Forum Młodych PiS namawia do poparcia projektu ustawy w sprawie zakazu hodowli zwierząt na futra.
Czytelnik poczuł się „osobiście dotknięty” wycinką sosnowego lasu w okolicach Górecka Kościelnego na Roztoczu. Był nawet skory użyć siły wobec operatora maszyny tnącej drzewa. Leśnicy tłumaczą, że jest to planowa wycinka dojrzałych sosen, zgodna z gospodarką leśną
62 drzewa chcą usunąć kolejarze z okolic torów na wysokości starych Bronowic.
„Jak najszybsze” rozpoczęcie budowy oświetlonej trasy pieszo-rowerowej na górkach czechowskich zapowiada spółka TBV Investment. Firma dostała już od Urzędu Miasta pozwolenie na budowę. – Decyzja jest prawomocna – stwierdza Ratusz. Wraz z trasą przez górki ma powstać także plac zabaw.
Pandemia koronowirusa spowodowała niespotykane dotąd zainteresowanie własnym ogródkiem działkowym. Wiosną w zarządach poszczególnych Rodzinnych Ogrodach Działkowych nie przestawały dzwonić telefony, a swoich amatorów znajdywały nawet najbardziej zaniedbane działki.
Z Barbarą Jóźwik, właścicielką sklepu Słoiki w Lublinie, rozmawiamy o tym, że coraz więcej osób stara się żyć tak, by jak najmniej szkodzić planecie.
Nowe budynki, remont starych instalacji, zautomatyzowany system sterowania - to część zmian, jakie wykonano w należącej do Dęblina oczyszczalni ścieków komunalnych.
Smród z hal produkcyjnych i ścieki odprowadzane do gminnej kanalizacji – tego najbardziej obawiają się mieszkańcy Niemiec koło Lublina. Wójt gminy twierdzi, że jeszcze nic nie jest przesądzone, a na uciążliwą fabrykę się nie zgodzi. – Nie strzelę takiego babola – zapewnia.
Ratusz ma potroić pulę pieniędzy na dotacje dla osób, które założą na swych posesjach instalacje do łapania i gromadzenia deszczówki. Taka decyzja zapadła w związku z dużym zainteresowaniem dotacjami
Mieszkańcy podlubelskiej gminy Głusk załamują ręce. Najwyższym rachunkiem, jaki co miesiąc opłacą, będzie ten za śmieci. Władze zmieniły system naliczania opłat po liście z prokuratury.
53 drzewa mogą zniknąć z os. Ruta w dzielnicy Czuby Północne. O pozwolenie na ich wycinkę stara się Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które planuje przebudowę sieci przesyłowej.
Są warunki realizacji inwestycji, jaką planuje Veolia Wschód. Chodzi o budzącą kontrowersje spalarnię odpadów w obiegu zamkniętym, która ma powstać w Zamościu. To ważny dokument, na który czekał inwestor planujący rozbudowę ciepłowni. Urzędnicy wzięli pod uwagę obawy mieszkańców – spalane śmieci mają pochodzić tylko z naszego województwa.
Azjatycka ćma bukszpanowa i inne, nowe w naszej strefie owady, w końcu doczekają się naturalnych wrogów. – Dziś, by je zwalczać, ludzie sięgają po środki chemiczne. O wiele lepiej jednak zadbać o różnorodność w ogrodach – radzi entomolog.
Jest zgoda na wycinkę 21 drzew by powstał drugi w Zamościu McDonald’s. Kolejne 26 zniknie by się mógł rozbudować E.Leclerc. Spółdzielnia Jana Zamoyskiego pozbywa się ponad pół setki drzew i krzewów. – Są albo uschnięte albo zamierające – tłumaczą władze spółdzielni, które co rok robią przegląd swojego drzewostanu
Przetwórnię odpadów foliowych zamierza uruchomić przy ul. Metalurgicznej warszawska spółka Eko-Pack, która dostała od Urzędu Miasta decyzję środowiskową. Instalacja miałaby powstać tuż obok osiedla socjalnego przy ul. Grygowej.
Przy ścieżce rowerowej nad Bystrzycą stanęły ławki i kosze na śmieci zasilane energią słoneczną. Po co tam takie cuda?
Mała gmina zapaliła do charytatywności Chełm. Miasto kupiło cztery serca – pojemniki, do których mieszkańcy będą zbierać nakrętki w ramach akcji pomocowych.
Niszczy wszystko na swojej drodze. Masowo giną płazy, ślimaki a nawet małe zwierzęta – alarmuje dr Rafał Maciaszek z SGGW. Raka marmurkowego boją się przyrodnicy z Poleskiego Parku Narodowego. – Do inwazji wystarczy jeden osobnik. To bardzo realne zagrożenie – przyznaje Jarosław Szymański, dyrektor PPN.
Na wybujałe rośliny w parku Jana Pawła II skarży się jeden z naszych Czytelników. Jego zdaniem wąwóz porastają „badyle”, przez co brakuje miejsca do wypoczynku na trawie. Urząd Miasta zapowiada, że kosiarki jeszcze się tutaj pojawią.
Przedsiębiorca z Zofiówki, którego biznes opisaliśmy wczoraj, czuje się zaszczuty. – Po każdym transporcie papieru czy plastików do segregacji mamy wizytę policji i inspektorów ochrony środowiska – mówi.
Wojewoda lubelski nie pomoże finansowo gminie Niemce w usunięciu niebezpiecznych chemikaliów z kopalni piachu w Osówce. Interweniuje posłanka Joanna Mucha.
27 drzew rosnących przy ul. Lipińskiego chce wyciąć Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które planuje tu przebudowę sieci przesyłowej. Spółka twierdzi, że drzewa uniemożliwiają wymianę starych rur i zostały posadzone za blisko ciepłociągu, mimo to obiecuje oszczędzić jak najwięcej zieleni.
Mieszkańcy Zofiówki (gmina Łęczna) są wściekli, że w sąsiedztwie szkoły i przedszkola działa firma zajmująca się recyklingiem i odpadami. Czarę goryczy przelał wniosek firmy o rozszerzenie działalności.
– Chyba muszą się przez internet zawiadamiać, że jest co jeść – żartuje fotograf, którzy zrobił zdjęcie pola białego od bocianów. Ornitolodzy tłumaczą, że ptaki mają świetny wzrok i szybko się orientują, że jest gdzie żerować. Teraz to dla nich ważne. W weekend zaczną się pierwsze odloty.
Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób