Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Waste Lab to mała puławska firma, która pracuje nad biodegradowalnym materiałem. Jego podstawę stanowią wysłodki - odpady z liści i miąższu buraka cukrowego.
Pod Lubyczą Królewską jest trochę jak w górach, bo słychać dzwonki owiec. Owce nie dość, że kameruńskie, to jeszcze pracują w służbie nauki. Od kilku miesięcy dbają o ochronę muraw kserotermicznych, wyjadając inwazyjne gatunki roślin
W blokach nie jest dobrze. W porównaniu do mieszkańców budynków wielorodzinnych, śmieci w Świdniku segregują lepiej osoby mieszkające w domach jednorodzinnych. Lada dzień mają rozpocząć się kontrole poprawności segregacji odpadów w mieście.
O godzinie 14 przed lubelską siedzibą Lasów Państwowych odbędzie się protest ekologów. Sprzeciwiają się wycince w Bieszczadach.
Zwiększanie udziału energii odnawialnej w chełmskiej cementowni oraz wsparcie lokalnych organizacji w dobie pandemii Covid-19 – to kierunki działań Cemex, jednego z największych pracodawców w Chełmie, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
Panele słoneczne, turbina wiatrowa i donice z roślinami – to wyposażenie nowej wiaty na przystanku przy zajezdni MPK. A na bardziej uczęszczanym przystanku przy al. Kraśnickiej dach wiaty obsadzono roślinami.
Noblistka ma nową oczyszczalnię ścieków. Niby nic specjalnego, ale to ekologiczna instalacja, którą opracował prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski z Uniwersytetu Przyrodniczego.
Sprawą niebezpiecznego składowiska w gminie Niemce lubelscy politycy chcą zainteresować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Liczą na to, że warszawscy urzędnicy pomogą finansowo w usunięciu toksycznej bomby.
Nieprędko będzie rozpatrzona sprawa mieszkanki Lublina, która zaskarżyła uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach tereny pod budowę bloków. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zawiesił postępowanie w jej sprawie do czasu rozstrzygnięcia innego sporu o przyszłość tego samego terenu.
To akcja Lasów Państwowych. Aby dostać sadzonkę, trzeba przyjść pod siedzibę tej instytucji w Lublinie.
Czy kryzys klimatyczny powstrzyma budowę za 1,2 mld zł nowego bloku energetycznego na węgiel kamienny w Zakładach Azotowych w Puławach?
Znakowanie rowerów, konkursy dla mieszkańców, pogadanki z policjantami, przejazdy dzieci samochodem elektrycznym, rajdy na orientację - to część atrakcji, jaką zaplanowało Gminne Centrum Kultury w Baranowie. Tydzień „zrównoważonego transportu" potrwa do wtorku.
W środę w Lubartowie zaczyna się Tydzień Elektromobilności. W Dniu bez Samochodu będzie kursować darmowy autobus elektryczny.
Około stu drzew, głównie młodych, uschło w miejskim parku otwartym zaledwie dwa lata temu przy ul. Zawilcowej. Wiele innych drzewek w tym miejscu wygląda mizernie, część z nich prawie wcale nie ma już liści. Urząd Miasta zapowiada, że obumarłe rośliny już niedługo będą zastąpione nowymi.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się w sobotę na TikToku. W filmiku nagranym przez Forum Młodych PiS namawia do poparcia projektu ustawy w sprawie zakazu hodowli zwierząt na futra.
Czytelnik poczuł się „osobiście dotknięty” wycinką sosnowego lasu w okolicach Górecka Kościelnego na Roztoczu. Był nawet skory użyć siły wobec operatora maszyny tnącej drzewa. Leśnicy tłumaczą, że jest to planowa wycinka dojrzałych sosen, zgodna z gospodarką leśną
62 drzewa chcą usunąć kolejarze z okolic torów na wysokości starych Bronowic.
„Jak najszybsze” rozpoczęcie budowy oświetlonej trasy pieszo-rowerowej na górkach czechowskich zapowiada spółka TBV Investment. Firma dostała już od Urzędu Miasta pozwolenie na budowę. – Decyzja jest prawomocna – stwierdza Ratusz. Wraz z trasą przez górki ma powstać także plac zabaw.
Pandemia koronowirusa spowodowała niespotykane dotąd zainteresowanie własnym ogródkiem działkowym. Wiosną w zarządach poszczególnych Rodzinnych Ogrodach Działkowych nie przestawały dzwonić telefony, a swoich amatorów znajdywały nawet najbardziej zaniedbane działki.
Z Barbarą Jóźwik, właścicielką sklepu Słoiki w Lublinie, rozmawiamy o tym, że coraz więcej osób stara się żyć tak, by jak najmniej szkodzić planecie.
Nowe budynki, remont starych instalacji, zautomatyzowany system sterowania - to część zmian, jakie wykonano w należącej do Dęblina oczyszczalni ścieków komunalnych.
Smród z hal produkcyjnych i ścieki odprowadzane do gminnej kanalizacji – tego najbardziej obawiają się mieszkańcy Niemiec koło Lublina. Wójt gminy twierdzi, że jeszcze nic nie jest przesądzone, a na uciążliwą fabrykę się nie zgodzi. – Nie strzelę takiego babola – zapewnia.
Ratusz ma potroić pulę pieniędzy na dotacje dla osób, które założą na swych posesjach instalacje do łapania i gromadzenia deszczówki. Taka decyzja zapadła w związku z dużym zainteresowaniem dotacjami
Mieszkańcy podlubelskiej gminy Głusk załamują ręce. Najwyższym rachunkiem, jaki co miesiąc opłacą, będzie ten za śmieci. Władze zmieniły system naliczania opłat po liście z prokuratury.
53 drzewa mogą zniknąć z os. Ruta w dzielnicy Czuby Północne. O pozwolenie na ich wycinkę stara się Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które planuje przebudowę sieci przesyłowej.