Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Basia i Michał w ciągu 320 dni odwiedzili 12 krajów i przebyli ponad 73 tys. kilometrów. Niedawno zakończyli podróż dookoła świata.
Pomoc w codziennych czynnościach, wizyty u specjalistów, rehabilitacja. I wysiłek, żeby zapewnić choremu spokój i bezpieczeństwo. Dla najbliższych osób zmagających się z chorobą Parkinsona każda kolejna doba to nowe wyzwanie
Właśnie mija 70 lat od utworzenia przedsiębiorstwa pod nazwą „Państwowa Komunikacja Samochodowa”. Historię PKS na Lubelszczyźnie można poznać na Dworcu Autobusowym w Lublinie, gdzie do końca marca prezentowana jest wystawa pod takim właśnie hasłem
Rozmowa z Krzysztofem Cugowskim, który jesienią wydał nową płytę. Jest to solowy krążek zatytułowany „Przebudzenie”. W minioną środę miała miejsce premiera wideoklipu do tytułowej piosenki. Teledysk był kręcony pod koniec 2015 roku na wyspie Loret koło Chodla (powiat opolski) w ruinach kościoła
Skończył 44 lata, właśnie nagrał czwartą solową płytę: „Akustycznie”. W środę, 20 stycznia, o godzinie 19 w Teatrze Starym Marek Andrzejewski zagra z synem Michałem, któremu przed laty dedykował piosenkę „Zanim pożeglujesz kołyską”. Utwór otwiera płytę, która jest zaproszeniem do zaczarowanego świata „Krainy łagodności”.
Myślałem nawet o tym, żeby wybić jakąś szybę. Wtedy przyjechałaby policja i by mnie znowu zamknęli - przyznaje pan Andrzej, który po wyjściu z zakładu karnego nie ma stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna spał w kartonie na dworcu. Kilka dni temu, kiedy mróz nie odpuszczał, poprosił o pomoc. Nie była to łatwa decyzja
Niezwykłe mecze, niespodziewane znaleziska i narty, które nie trafiły na śmietnik. Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu ma być trwałym i bezpiecznym miejscem „schronienia” dla wszelkich źródeł do badań nad historią sportu. Rozmowa z prof. dr hab. Dariuszem Słapkiem, dyrektorem Instytutu Historii UMCS i założycielem Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu
Swoją drogę w sztuce zawsze wiązała z ruchem i światłem. Powinna być zadowolona. Prace i postać Janiny Węgrzynowskiej znów zostają wprawione w ruch. Powstaje projekt teatralny przypominający twórczość i życie artystki. Wiesz jak wygląda logo Cepelii? To znaczy, że zetknąłeś się z jej twórczością.
Ewa i Piotr Krzyszkowscy poznali się w biłgorajskim liceum, do którego uczęszczali. Wtedy jeszcze nie przejawiali większego zainteresowania zwiedzaniem świata. Z czasem jednak sezonowe wyjazdy stały się ich małą tradycją. Nawet oświadczyny odbyły się całkiem spontanicznie w Górach Stołowych, na jednym z wielkich kamieni. Pierścionkiem był spleciony kwiatek. Dziś wspólnie przemierzają cały świat.
Rozmowa z Marianem Rybakiem, prezesem Grupy Azoty Puławy i zwycięzcą naszego plebiscytu Człowiek Roku w kategorii biznes.
Samopoczucie, miłość, kariera i pieniądze? Kliknij i sprawdź co cię czeka w tym roku - horoskop na 2016 rok.
Legenda miłości króla Kazimierza Wielkiego i Estery jest żywa od kilkuset lat. Najbardziej związana jest z Kazimierzem Dolnym, chociaż można o niej usłyszeć również w Sandomierzu, Opocznie czy podkrakowskim Łobzowie. „Nasza” kazimierska Esterka jest nam jednak najbardziej bliska...
Kiedy po raz pierwszy w życiu usłyszał radiową audycję, pomyślał, że chciałby tam pracować. Adam Tomanek miał wtedy 11 lat. Kilkanaście lat później jego marzenia spełniły się, a jego znane już powitanie „Halo, tu Polskie Radio Lublin” zna prawie każdy starszy mieszkaniec Lubelszczyzny.
Stworzenie kompleksowego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem - to ambitny plan Stowarzyszenia „Wspólny świat” z Białej Podlaskiej, które prowadzi Anna Chwałek, zwyciężczyni plebiscytu Dziennika Wschodniego Człowiek Roku w kategorii działalność społeczna. Na jego budowę potrzeba 20 milionów złotych.
Jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich malarek, Maria Wollenberg-Kluza w ubiegłym tygodniu odwiedziła swoje rodzinne miasto. Z sentymentem wspomina dawne Puławy i już przygotowuje się do nowej wystawy. Jej obrazy będzie można oglądać w Pałacu Czartoryskich.
Rozmowa z Igą Sarzyńską, twórczynią i projektantką Pracowni Artystycznej Sarzyński w Kazimierzu Dolnym, w której powstają torty i ciastka.
"Włoscy malarze pokazują nam Dzieciątko pyzate, takie które nabrało już ciała. Jedni przedstawiali dziecko okryte tkaniną inni malowali je zupełnie nagie". Rozmowa z Bożeną Kuklińską, historykiem sztuki, kierownikiem Katedry Historii Sztuki Kościelnej i Muzealnictwa KUL
Boże Narodzenie to okres, gdy wielu pielgrzymów z Polski odwiedza Izrael i Autonomię Palestyńską. Większość osób decydujących się na taką pielgrzymkę ogranicza się jednak do odwiedzenia miejsc świętych, nie zagłębiając się w historię ludzi zamieszkujących te tereny
Cztery kluby w dwa sezony. Grzegorz Bonin w latach 2011-2013 nie potrafił na dłużej zagrzać miejsca w żadnym zespole. Zaczynał z „wysokiego c”, bo w Polonii Warszawa miał być ważną częścią drużyny, a „Czarne Koszule” po sprowadzeniu kilku piłkarzy z nazwiskami miały liczyć się w walce o czołowe lokaty.
Łączy ich to, że służą lub służyli w różnych formacjach. Szukają zaginionych, rozpędzają agresywnych kiboli lub - jak nieżyjąca już Dana - szukają ładunków wybuchowych i narkotyków. Mają za sobą wiele akcji, w których musieli ryzykować swoje życie, żeby ratować innych.
Na początku do organizacji należały trzy osoby. Teraz jest ich blisko setka. Przebierają się, a przy tym pomagają innym. Aby wstąpić do Legionu wystarczy mieć skończone 18 lat i zorganizować sobie strój. Proste? Nie do końca.
Kajtek Drugi mieszka w Kozubszczyźnie od początku sierpnia. Wcześniej Kamil opiekował się Stefanem i Kajtkiem Pierwszym. Zbudował im nawet specjalną wolierę. By móc opiekować się Kajtkiem Drugim na stałe, zdobył specjalne pozwolenie z lubelskiej RDOŚ. Teraz w planach ma stworzenie profesjonalnego ośrodka rehabilitacyjnego.
Rozmowa z Janem Fabiańczykiem, byłym warszawskim i chełmskim policjantem, którego wspomnienia wykorzystał Patryk Vega w swojej książce „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy".
Są tacy, którzy nawet nie patrzą na cenę. Ale potrafią się godzinami kłócić o 20 zł upustu albo na koniec prac szukać pretekstu, żeby nawet w ogóle nie zapłacić. Adrian, budowlaniec z Lublina raz naciął się w ten sposób. Ale wciąż lubi swoją pracę.
Choinka, bombki, karp i uszka - w tym roku przeciętna polska rodzina na zakupy świąteczne planuje wydać 1282 zł.