Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Jarosławem Koziarą, laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2015 rok.
Już w piątek o godzinie 17.30 na Rynku w Świdnicy rozpocznie się ceremonia startu 44. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Z numerem „6” ruszy do walki załoga Mariusz Stec i Bartłomiej Jakubowski. W sobotę zaczną walkę o każdą sekundę w aucie fiesta proto, sygnowanym przez Wiesława Steca.
Zbigniew Miazga ma na koncie osiem dalekomorskich rejsów, w tym dwa dookoła świata. Przeżył napad na bank w Brazylii. Jakby tego było mało, podczas jednego z rejsów zostali napadnięci przez piratów. Morze i przygoda fascynowały go od dziecka. Swoje przygody opisał w najnowszej książce „Portowe opowieści”.
Rozmowa z Martą Styrkowiec, studentką UMCS, która weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
Pewnie poznali się projektując Nowe Tychy. To był koniec lat 50. ubiegłego wieku. W Lublinie pojawili się na przełomie lat 50. i 60. Około 40-letni architekt Tadeusz Augustynek i 11 lat młodszy architekt Tadeusz Bobek. Ich pierwszym projektem w naszym mieście był plac Litewski. Używaliśmy go pół wieku.
Bronił w kampanii wrześniowej puławskiego mostu, walczył na różnych frontach, był najprawdopodobniej najmłodszym majorem w szeregach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. We wrześniu tego roku w kościele Matki Bożej Różańcowej w Puławach odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy. A 1 września 2016 r. w Muzeum Oświatowym w Puławach nastąpi otwarcie wystawy „Mieszkańcy Ziemi Puławskiej na frontach II wojny światowej”, na której znajdą się pamiątki po Władysławie Arzymanowie.
Polskie prawo dopuszcza aborcję, jeśli płód jest ciężko i nieodwracalnie upośledzony, a także gdy ciąża jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia matki. Dozwolona jest również w przypadku, kiedy ciąża jest następstwem popełnienia czynu zabronionego. Obywatelski projekt inicjatywy „Stop Aborcji”, który wkrótce ma trafić do Sejmu, zakłada zniesienie tych trzech wyjątków. W projekcie pojawiają się też kary m.in. za spowodowanie śmierci dziecka poczętego: od 3 miesięcy do 5 lat, a za nieumyślne spowodowanie śmierci: do 3 lat.
Całkiem nowe nawierzchnie z kamienia, zmieniony układ alejek i liczne wodotryski, w tym grająca i świecąca fontanna. Takie atrakcje mają się wyłonić mniej więcej za rok zza płotu, który już otoczył pl. Litewski. Przebudowa całkiem zmieniająca oblicze tego miejsca będzie kosztować 48,8 mln złotych.
Rozmowa z Piotrem Franczakiem, ekonomistą, przedsiębiorcą i najwyżej notowanym Polakiem w rankingu Texas Holdem w 2015 roku.
Małgorzata Marchwiana od 8 lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje i studiuje. Serce zostawiła jednak w Zamościu, skąd pochodzi i gdzie regularnie wraca. Zawsze chciała zrobić coś dla miasta swojego dzieciństwa. Kiedy trafiła na zdjęcie w szufladzie nieżyjącego już dziadka, ruszyła jego śladem.
Rozmowa z Justyną Frankiewicz-Popiołek, zwyciężczynią tegorocznej edycji naszego plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza, właścicielką Centrum Edukacji Innowacyjnej w Puławach.
Do Lublina dotarł Restaurant Week. Od 1 do 10 kwietnia w 15 restauracjach czeka na was 3-daniowe „doświadczenie restauracyjne” za 39 zł. Temat przewodni festiwalu to „Kwitnąca scena restauracyjna”.
Wywiad Roberta Mazurka z podróżniczką Elżbietą Dzikowską, która niedawno odwiedziła Radzyń Podlaski.
Jest na Facebooku, a sernik i szarlotka nie. Była przedmiotem sądowego sporu, który trwał 12 lat. Wielu osobom kojarzy się z PRL-em i niedzielną, domową odświętnością. Teraz karpatka stała się bohaterką artykułu z zakresu językoznawstwa
Kilkadziesiąt lat temu zorganizowała w Puławach pierwsze kółka podwórkowe. Dla dzieci i młodzieży zaadaptowała też dom. Potem zajęła się pracą konspiracyjną. Nie bała się w czasach PRL-u świętować Dnia Niepodległości czy święta Konstytucji 3 Maja. W 1980 r. odważyła się nawet postawić pamiątkowy krzyż katyński.
Rozmowa z Łukaszem Kazkiem, eksploratorem, przewodnikiem, odkrywcą, pasjonatem historii, dokumentalistą i prowadzącym program Discovery Channel „Na tropie Złotego Pociągu”
Prawdziwym hitem okazał się pomysł, by internauci zebrali w słownik wszystkie lubelskie słówka, które w innych stronach są nieznane i niezrozumiałe. Jak choćby „brejdak”, „trajtek”, „ciapy” czy „pazłotko”. Lista szybko rośnie
Odrestaurowany C-328 z końca lat 60. lśni lakierem. Jest już gotowy do wielkiej podróży przez Afrykę. Grupa śmiałków wyruszy z Białegostoku i przez Lublin pomknie dalej na południe, aby desantować się w Egipcie. To będzie początek wielkiej afrykańskiej „Traktoriady”. Start jesienią tego roku, a meta pierwszego etapu w Etiopii, w mieście Adama, gdzie działa montownia Ursusa
Cmentarz włostowicki w Puławach kryje wiele nieznanych i zapomnianych już nagrobków. Za nimi kryją się jednak często tragiczne losy, dramatyczne życiorysy ludzi, którzy tworzyli historię naszego miasta. Wśród nich byli m.in. lekarze. Robert Och, puławski regionalista i historyk poznał ich losy.
Rozmowa z ks. Grzegorzem Brudnym, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Św. Trójcy w Lublinie.
Bogusław Domański we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie stworzył mieszankę ziół, która pomaga w leczeniu choroby wrzodowej. Najpierw naukowcy testowali skuteczność mieszanki na komórkach bakterii. Rozmowa z Bogusławem Domańskim, właścicielem firmy Krautex z Łopiennika Górnego.
W tym tygodniu zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową. Warto mieć przy sobie nasz mini-przewodnik. Z nim na pewno nie zabłądzisz. Trasa prowadzi po miejscach, które są świadkami wydarzeń powstania styczniowego.
Nazywa się Kamil Wroński. Ma 8 lat. Uczy się zarówno w III jak i IV klasie szkoły podstawowej ze względu na wybitnie uzdolnienia matematycznie i informatycznie. To także najmłodszy „student” Politechniki Lubelskiej. Mały geniusz uwielbia Harrego Pottera, a jego pokój przypomina bardziej pracownię naukowca niż pokój małego chłopca
Ponad 63 proc. Polaków, według najnowszych badań Biblioteki Narodowej, nie przeczytało w minionym roku ani jednej książki. 14 proc. przez cały rok nie miało w ręku gazety bądź czasopisma. Od dawna nie przeczytaliśmy tak mało
„Do gazu”, „Śmierdzisz”, „Musisz się leczyć” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie każdego dnia pojawiają się w internecie. Publikujący nie zdają sobie zwykle sprawy ze skutków swoich wpisów. Nie myślą też o konsekwencjach