Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Po niemal 70 latach razem z Esther Minars, której mama była przed wojną żoną właściciela piekarni na Furmańskiej i Markiem Pankiem, szefem kuchni Hades Szeroka, wypiekliśmy bubelach. Bubelach to misterium - mówiła wzruszona Esther.
W ramach „Akademii Lesslandia” stworzonej przez LOT „Krainę Lessowych Wąwozów” można znaleźć oferty turystyczne związane z tzw. ginącymi zawodami. Jednym z takich zawodów jest tkactwo z historią według niektórych naukowców obliczoną na 10 tysięcy lat. W powiecie puławskim „zagłębiem tkackim” są wsie skupione z pobliżu Żyrzyna: Bałtów, Borysów i Żerdź.
To był największy zakład pracy Lublina. W 1973 roku fabryka zatrudniała 13 tysięcy osób, a popularne żuki jeździły nawet po drogach Kamerunu i Kuby. Samochody produkowane w FSC można jeszcze spotkać na drogach, ale zarówno one, jak i sama FSC przeszły już do historii
Kwaterujemy się w hotelu, ktoś z grupy wygląda przez okno i krzyczy zdziwiony: Tu jest tak kolorowo! – opowiada Leora Tec. – Każdy ma jakąś historię. Ja jestem wdzięczna Tomkowi i Witkowi, że pozwolili mi mieć swoją własną. Że opowiadać o Holocauście może nie tylko ocalały
Wystarczył jeden podpis, żeby zawrzało wśród lokalnych polityków. Wrze już tydzień, a dyskusja jest coraz gorętsza. Fala krytyki spadła na prezydenta Lublina za podpisanie deklaracji o współpracy 11 miast w zakresie migracji.
Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią - to nowy kierunek studiów podyplomowych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem, który kierowany jest nie tylko do księży i zakonników. KUL i inne lubelskie uczelnie mają znacznie więcej nowych propozycji dla osób, które chcą dalej się uczyć
Od 1997 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie przy ul. Grodzkiej działa zespół taneczny „Arabeska”. Jego kierownik, Agnieszka Kępka podkreśla, że zespół ciągle się rozwija. Udowadniają to kolejne laury.
W tym tygodniu o ciekawej, liczącej sobie ponad sto lat historii teatrów amatorskich gminy Markuszów i Bronic.
– Powyżej 4000 metrów n.p.m. zaczęły się problemy z aklimatyzacją, zmęczenie narastało z każdym krokiem – relacjonuje Sebastian Ignaciuk z Łukowa, który stanął na najwyższym szczycie Europy Mont Blanc (4810 metrów n.p.m.).
Co Gdzie Kiedy. W Muzeum Lubelskim można już oglądać 500 obrazów olejnych, rysunków i grafik. Bohaterem wszystkich jest Lublin. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy jak największą ilość osób. Bo to zwiększa szansę na rozwiązanie zagadki autora dwóch płócien.
W sobotę rozpoczyna się Tour de France, największy wyścig na świecie. W tym roku kolarze do pokonania mają 3516 km. Wielkim faworytem Wielkiej Pętli jest Christopher Froome. Kibice nad Wisłą liczą przede wszystkim na Rafała Majkę, który po raz pierwszy startuje w tym wyścigu jako lider swojej drużyny.
W trakcie trzydniowych warsztatów kulinarnych możecie aktywnie uczestniczyć w gotowaniu po słowiańsku. - Przy użyciu żaren i stęp będziecie wytwarzać mąkę, kaszę, prażmo. Przy ognisku, paleniskach i piecu kopułowym wspólnie będziemy gotować, piec i skwierzyć - mówi Paweł Szymański.
Podlaski przełom Bugu zachwyca turystów z całej Europy. Ścieżka przyrodnicza „Szwajcaria Podlaska” ma 9 przystanków, z których każdy pełen jest tajemnic. Kiedy już nasycimy oczy widokiem dzikiego Bugu warto poznać świeżą, sezonową i lokalną kuchnię. Jej ostoją jest Uroczysko Zaborek. Barszcz podlaski, bliny żmudzkie, kartacze, pierogi ziemniaczane i parowańce z jagodami na deser...
Wakacyjne wędrówki rowerem, samochodem lub pieszo sprzyjają nieoczekiwanym spotkaniom z miejscami, przedmiotami lub ludźmi, których śmiało możemy nazwać niezwykłymi. Do nich należy grupa kolekcjonerów, którzy nieraz przez kilkadziesiąt lat gromadzą dawne sprzęty, urządzenia lub przedmioty, stanowiące nieodłączny wizerunek typowego gospodarstwa rodzinnego. W tym tygodniu zapraszamy do kilku izb pamięci z naszego regionu.
Do księgarń trafia drugi tom trylogii „Jan Karski. Jedno życie” pióra Waldemara Piaseckiego. „Inferno” obejmuje lata 1939–1945 i opowiada m.in. o misjach wojennych legendarnego emisariusza polskiego podziemia.
Codziennie zjeżdżam pod ziemię. Wstaję o piątej rano i przygotowuję sobie śniadanie. Pracę rozpoczynam o 6:30, wtedy jest zjazd. Wyjeżdżam z kopalni o 14. Później przebieram się i po południu jadę na przygotowany wcześniej trening. Rozmowa z Piotrem Mazurkiewiczem, trenerem piłkarek nożnych Górnika Łęczna
Pomniki Lenina i pamiątkowe tablice ku czci na przykład Feliksa Dzierżyńskiego. Tymczasem o polityce możemy podyskutować z Białorusinami siedząc przy Heinekenie i patrząc na lokal Burger Kinga. Co ciekawe, Białorusini krytykując swój rząd wcale nie ściszają głosu
Skandal w lubelskiej policji. Mundurowy z kilkunastoletnim stażem odpowie za znęcanie się nad zatrzymanymi. Miał razić dwóch mężczyzn prywatnym paralizatorem, a jego dwaj koledzy bezczynnie się temu przyglądać. Cała trójka czeka na proces w areszcie
Listy do rówieśników, obrazki i paczkę-niespodziankę przekazali w czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie ojcowi Ibrahimowi Al Sabbaghowi, proboszczowi Parafii Świętego Franciszka w syryjskim Aleppo.
O pracy dla największych wytwórni filmowych i twórców gier opowiada Marek Okoń, grafik koncepcyjny z Lublina
W dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się 23 Przystanek Woodstock. Wśród gwiazd polskiej i światowej muzyki, jakie zaprezentują się przed ponad półmilionową publicznością będzie lublinianin Artur Matusewicz, znany pod pseudonimem Yankee
Rozmowa ze Zdzisławem Oharem, dyrygentem Chóru La Musica, który świętuje 40-lecie pracy twórczej.
Rozmawiamy z o. Cyprianem Morycem i Pawłem Kołodziejskim.
Po trzech latach łęcznianie opuszczają piłkarską ekstraklasę. Podopieczni trenera Franciszka Smudy do ostatniej kolejki bili się o utrzymanie, ale ostatecznie nie udało im się uniknąć degradacji. Teraz czeka ich gra w Nice I lidze.
Nadchodzi lato, a z nim czas wakacji, rodzinnych lub indywidualnych wyjazdów, najlepiej w nieznane, nieodkryte przez siebie rejony kraju. Czas więc zostać odkrywcą. Któż z nas bowiem nie marzy od dzieciństwa o wielkiej przygodzie, niezależnie od wieku, bo jak powiedział pewien poeta na „V Spotkaniu z Poezją”, zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa w pałacu w Bronicach pod Nałęczowem: Są wśród nas młodzi i starzy, ale to nie sprawa kalendarzy!