Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Działające w Lublinie stowarzyszenia działkowców będą mogły się starać o miejskie dotacje do inwestycji poprawiających stan i dostępność ogrodów działkowych. Rada Miasta przyjęła obywatelski projekt uchwały umożliwiającej wprowadzenie takiego mechanizmu dopłat.
– Uderzyło nas to, jak skandalicznie w Lublinie traktowana jest zieleń – mówi architektka z Katowic. Przy kilku drzewach instalowane są właśnie metalowe klatki. – To minirezerwaty przyrody i zarazem manifest – tłumaczy
Sukces ekologów. Radni gminy Hańsk usunęli ze studium zagospodarowania przestrzennego zapis, który zezwalał na budowę kopalni węgla kamiennego. – Wygraliśmy bitwę, ale wojna o Poleski Park Narodowy wciąż trwa – komentuje prof. Grzegorz Grzywaczewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
W niedzielę w Akademii Kreatywności na ul. Zamojskiej Pierwsza Lubelska Wymiana Roślin. – Zapraszamy z kwiatami, makramami, doniczkami i książkami o roślinach. Będzie można się wymienić albo kupić. A przede wszystkim poznać nowych ludzi i miło spędzić czas – zachęcają organizatorki
Mieszkańcy i gminy nie będą mogli powstrzymać budowy szybów górniczych w najbliższej okolicy – takie rozwiązania przewiduje szykowana przez rząd specustawa górnicza. W naszym regionie obejmie ona tereny wokół pola Chełm II, czyli okolice Rejowca, Rejowca Fabrycznego, Siedliszcza i Wierzbicy, gdzie węgla wkrótce zacznie szukać Jastrzębska Spółka Węglowa.
Są wstępne wyniki badań wody rzeki Huczwa. W zeszły weekend zatruły się w niej ryby, ucierpiały też borsuki i bobry. Najprawdopodobniej przyczyną był środek stosowany w rolnictwie.
Poruszał się średnio 52 km na godzinę. W jedną noc pokonał trasę z Tarnobrzegu nad Adriatyk. Teraz wygrzewa piórka na marokańskim wybrzeżu Atlantyku. Dzięki pasji ornitologa i elektronice wiemy, co się dzieje z Kazikiem – jednym z ostrygojadów spod Kazimierza Dolnego.
Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej do 2030 roku 40 proc. samochodów w Europie mają stanowić pojazdy nisko- lub bezemisyjne. Oto 3 najważniejsze zagadnienia, które pomogą przygotować się na zelektryfikowaną przyszłość.
– Żaden z moich banerów wyborczych nie wyląduje na śmietniku i nie spędzi milionów lat w ziemi – deklaruje wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, kandydat PiS do Sejmu. Polityk z wykorzystywanych w kampanii materiałów wykonał torby na zakupy.
Nawet dwie tony ryb mogło ulec zatruciu w wyniku skażenia Huczwy. W rzece znaleziono też martwe bobry i wydry. Trwają badania wody i padłych zwierząt.
O „polityce ekologicznej państwa 2030” mówił w poniedziałek w Lublinie minister środowiska Henryk Kowalczyk, o „polityce ekologicznej samorządu” jego brat Leszek Kowalczyk – radny wojewódzki, koordynator programu Czyste Powietrze i kandydat na posła. Były nośne hasła i… żadnych konkretów.
Na Uniwersytecie Warszawskim powołano zespół doradczy ds. kryzysu klimatyczno-ekologicznego. O konieczności podjęcia natychmiastowych działań rektor UW mówił też na uroczystości rozpoczęcia nowego roku akademickiego
Bezprecedensowy pozew przeciwko właścicielowi Elektrowni Bełchatów, spółce PGE GiEK, złożyła Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. „Za przyczynianie się do kryzysu klimatycznego.”
– Od czasu naszej ostatniej rozmowy jest gorzej – tak pracownicy Roztoczańskiego Parku Narodowego komentują sytuację Stawów Echo. Największy z czterech akwenów, przy którym jest plaża i było kąpielisko, nie jest już kałużą. Jest rowem z wodą
Jesienią zeszłego roku w województwie lubelskim zamontowano 6 nowych czujników jakości powietrza w ramach konkursu Avivy „Wiem, czym oddycham”. Dziś sensory na bieżąco monitorują stan powietrza m. in. w Lublinie, Łukowie czy Kryłowie. Sprawdziliśmy, jak sprawują się urządzenia.
Nie wstyd jest się ubierać w ciucholandzie ani mieć własne stoisko na garażowej wyprzedaży. Coraz więcej rzeczy oddajemy innym, przyjmujemy używane i naprawiamy zepsute zamiast kupować nowe
Ich nowe „skarby” to worki pełne śmieci, zużyte opony oraz stara wersalka i fotel. Członkowie grupy Posprzątajmy Lublin porządkowali w sobotę Las Dębówka. Tam, gdzie wcześniej leżały odpadki, stoją teraz tabliczki informacyjne.
Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.
"Z popiołu powstałeś i w plastik się obrócisz". Kilkuset uczniów z Lublina wzięło dzisiaj udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym pod Ratuszem. Młodzi ludzie protestowali przeciwko "bierności rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego"
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, wystawa pojazdów elektrycznych i rowerowa wycieczka na łono natury czekają w ten weekend na wszystkich chętnych
Kręcą amatorskie filmiki, zbierają po sklepach kartony i organizują wspólne malowanie transparentów. Na szkolnych korytarzach wieszają plakaty i rozdają wzory usprawiedliwień A w piątek zerwą się z lekcji i wyjdą na główne miejskie place. – Chodźcie z nami! – apelują
Rozpoczął się demontaż płyt chodnikowych w pobliżu 15 drzew rosnących wzdłuż ul. Zamojskiej po nieparzystej stronie (tej z ul. Rusałka). Nie oznacza to całkowitej likwidacji chodnika, poszerzana ma być tylko niewybrukowana przestrzeń wokół pni.
Młodzi wychodzą na Rynek Wielki by dołączyć do grona strajkujących. Chcą zwracać uwagę na kryzys klimatyczny. By zrobić to legalnie, powinni mieć zgodę rodziców na wyjście ze szkoły w czasie lekcji
„Możliwe zakupy do opakowania klienta” – takie plakaty z zachętą do przynoszenia własnych opakowań pojawiły się w lubelskich hipermarketach sieci Auchan. Do swojego słoika lub pudełka można więc zapakować nawet śledzie czy orzechy
Poświęcą swój wolny czas w weekend, żeby pozbierać śmieci w Lesie Dębówka. Grupa Posprzątajmy Lublin zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji wspólnego sprzątania „World Cleanup Day Lublin”