Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W środę przyjęto projekt lubelskiej uchwały antysmogowej. Teraz nad dokumentem musi pochylić się zarząd województwa.
Do okrągłego miliona zwiększony ma być w miejskiej kasie fundusz na dopłaty dla mieszkańców wymieniających piece i kotły węglowe na łagodniejsze dla środowiska źródła ciepła.
Stacja komunikacyjna służy do mierzenia poziomu zanieczyszczeń komunikacyjnych. Za dwa lata takie urządzenie zacznie działać w Lublinie.
Wszystkie miejskie żłobki w Lublinie będą wyposażone w antysmogowe oczyszczacze powietrza. Ich zakup oficjalnie potwierdza prezydent. Urządzenia będą montowane przed kolejnym sezonem grzewczym
Wczoraj weszły w życie przepisy, które pozwolą uruchomić pilotażowy program termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Jego budżet do 2024 wyniesie ok. 1,2 mld złotych.
Smog zabija – alarmują lekarze. Tymczasem Polacy masowo sprowadzają do kraju stare samochody z silnikami diesla. Nagminnie też wycinają z nich filtry DPF. To znacznie tańsze niż wymiana na nowy.
Puławskie „Azoty” pracują nad nowymi sposobami otrzymywania kwasu bursztynowego. To związek organiczny, który można wykorzystywać m.in. w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i paszowym. Z nowego bio-kwasu tworzone mogą być również przyjazne środowisku tworzywa sztuczne. Badania potrwają 3 lata
Naukowcy, ekolodzy, a nawet sami myśliwi coraz głośniej krytykują rozpoczynające się jutro masowe polowania na dziki. Jedni podpisują internetowe petycje, inni zamierzają przeszkadzać w polowaniach. Dziś, 11 stycznia, o godz. 15 demonstracja Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego.
Produkują tlen, likwidują smog, oczyszczają glebę z metali ciężkich i gromadzą wodę. A my je wycinamy.
Nasze ministerstwo stwierdziło, że nie stać nas na to, by postawić maszyny na butelki PET i płacić za nie 10 eurocentów jak to ma miejsce np. we Włoszech czy Skandynawii. Pytanie czy nas stać na to, by tego nie robić? Rozmowa z Witoldem Chemperkiem, wiceprezesem Polskiej Korporacji Recyklingu w Lublinie.
Ma go swoich wnętrznościach 80 proc. morskich ptaków. Jest w kosmetykach, ubraniach, jedzą go ryby, a potem my. Plastikowa butelka w morzu rozkłada się 450 lat, na lądzie znacznie dłużej. Pierwszą reklamówkę wyprodukowano zaledwie 53 lata temu. Tworzywa sztuczne znamy od 111 lat
Rozmowa z Tomaszem Szubą, prezesem Venturis HoReCa, pierwszą polską grupą, która komercyjnie zajmuje się redukcją marnotrawstwa jedzenia w gastronomii.
Kazimierz Kostrzanowski z Zastawia Kolonii napisał: \"Ogród pielęgnujemy wraz z żoną od 10 lat. Wczesną wiosną sadzimy bardzo dużo bratków, a od maja przeważają piękne surfinie. Ponadto w ogrodzie jest bardzo dużo iglaków oraz świerków i sosen. Są też dwie duże fontanny z sikającymi chłopcami i delfinami, żabami i żółwiami.
\"Nazywam się Agnieszka Szponar i mieszkam w bardzo urokliwej wsi Maryniów” – przedstawia się nasza Czytelniczka i pisze o swoim miejscu na ziemi: \"Dom wraz z ogrodem są moim zaciszem; to tu, pośród piękna moich roślin, wyczerpana znojem dnia codziennego, naładowuję swoje akumulatory.
Teresa Gackowska z Nowego Orzechowa z wielką determinacją zakładała swój ogród, choć nieraz z niepokojem obserwowała, czy to, co posadziła, przyjęło się, czy rośnie, czy w przyszłych latach będzie sprawiało radość.