Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekologia

Według szacunkowych danych wymiana wszystkich przestarzałych pieców w całym województwie może wynieść nawet 500 mln zł

Jest projekt lubelskiej uchwały antysmogowej. Czym nie będzie można palić w piecach?

W środę przyjęto projekt lubelskiej uchwały antysmogowej. Teraz nad dokumentem musi pochylić się zarząd województwa.

Lublin: Miasto przeznaczy więcej na wymianę pieców i kotłów węglowych

Lublin: Miasto przeznaczy więcej na wymianę pieców i kotłów węglowych

Do okrągłego miliona zwiększony ma być w miejskiej kasie fundusz na dopłaty dla mieszkańców wymieniających piece i kotły węglowe na łagodniejsze dla środowiska źródła ciepła.

Lublin: Nowa stacja zbada smog

Lublin: Nowa stacja zbada smog

Stacja komunikacyjna służy do mierzenia poziomu zanieczyszczeń komunikacyjnych. Za dwa lata takie urządzenie zacznie działać w Lublinie.

Wszystkie miejskie żłobki w Lublinie będą miały antysmogowe oczyszczacze powietrza

Wszystkie miejskie żłobki w Lublinie będą miały antysmogowe oczyszczacze powietrza

Wszystkie miejskie żłobki w Lublinie będą wyposażone w antysmogowe oczyszczacze powietrza. Ich zakup oficjalnie potwierdza prezydent. Urządzenia będą montowane przed kolejnym sezonem grzewczym

Nowe przepisy to szansa dla gmin spowitych smogiem. Kto może liczyć na dofinansowanie?

Nowe przepisy to szansa dla gmin spowitych smogiem. Kto może liczyć na dofinansowanie?

Wczoraj weszły w życie przepisy, które pozwolą uruchomić pilotażowy program termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła. Jego budżet do 2024 wyniesie ok. 1,2 mld złotych.

Diagnosta sprawdza jedynie zadymienie przy pomocy dymomierza. A współczesny diesel, nawet bez filtra DPF, bez problemu zmieści się w dopuszczalnym limicie. Emituje jednak do atmosfery wiele zanieczyszczeń, których dymomierz nie sprawdza

W Lublinie przez rok zarejestrowano 5395 samochodów z silnikiem diesla, które miały więcej niż 10 lat

Smog zabija – alarmują lekarze. Tymczasem Polacy masowo sprowadzają do kraju stare samochody z silnikami diesla. Nagminnie też wycinają z nich filtry DPF. To znacznie tańsze niż wymiana na nowy.

Badania naukowe nad nową technologią wytwarzania kwasu bursztynowego prowadzone są równolegle w Puławach i Wrocławiu. Na zdjęciu naukowcy z laboratorium w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym

„Zielona” produkcja z puławskich Azotów. Kwas bursztynowy z odpadów

Puławskie „Azoty” pracują nad nowymi sposobami otrzymywania kwasu bursztynowego. To związek organiczny, który można wykorzystywać m.in. w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i paszowym. Z nowego bio-kwasu tworzone mogą być również przyjazne środowisku tworzywa sztuczne. Badania potrwają 3 lata

Warszawa. Środowa manifestacja ekologów i aktywistów pod Sejmem

Wielkie polowanie na dziki. W weekend do lasu jadą nie tylko myśliwi

Naukowcy, ekolodzy, a nawet sami myśliwi coraz głośniej krytykują rozpoczynające się jutro masowe polowania na dziki. Jedni podpisują internetowe petycje, inni zamierzają przeszkadzać w polowaniach. Dziś, 11 stycznia, o godz. 15 demonstracja Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego.

Wycinka czeka klon rosnący na granicy chodnika i działki przy ul. Zielonej 5a (na zdjęciu). W tym miejscu spółka Bieńkowski Lis Mierzwa Architekci zamierza postawić nową kamienicę. Budynek jest obecnie w fazie projektowania, inwestor zamierza ruszyć z pracami w przyszłym roku. Pod topór pójdą też oba drzewa rosnące na dziedzińcu Pałacu Potockich. Ponad dwudziestometrowy klon pospolity i ok. stuletni dąb szypułkowy kolidują z planami nowego właściciela nieruchomości – spółki Building Investment należącej do Jarosława Urbana i arch. Jerzego Korszenia

Mamy Zielony Budżet, ale brakuje nam drzew

Produkują tlen, likwidują smog, oczyszczają glebę z metali ciężkich i gromadzą wodę. A my je wycinamy.

Dlaczego plastikowe śmieci już nie jadą do Chin, a kontenery z kadridżami spadają do oceanów
Magazyn
galeria

Dlaczego plastikowe śmieci już nie jadą do Chin, a kontenery z kadridżami spadają do oceanów

Nasze ministerstwo stwierdziło, że nie stać nas na to, by postawić maszyny na butelki PET i płacić za nie 10 eurocentów jak to ma miejsce np. we Włoszech czy Skandynawii. Pytanie czy nas stać na to, by tego nie robić? Rozmowa z Witoldem Chemperkiem, wiceprezesem Polskiej Korporacji Recyklingu w Lublinie.

Śmieciowy Potwór - Rob Greenfield

Bardzo sztuczny problem. Zero waste, czyli jak żyć bez śmieci

Ma go swoich wnętrznościach 80 proc. morskich ptaków. Jest w kosmetykach, ubraniach, jedzą go ryby, a potem my. Plastikowa butelka w morzu rozkłada się 450 lat, na lądzie znacznie dłużej. Pierwszą reklamówkę wyprodukowano zaledwie 53 lata temu. Tworzywa sztuczne znamy od 111 lat

Żywność, którą świat co roku wysyła na wysypiska (1,3 mld ton), byłaby w stanie niemal dwukrotnie zaspokoić potrzeby głodujących. Zdaniem naukowców pracujących przy projekcie Drowndown Drawdown, zmniejszenie skali marnowania jest jednym z trzech najbardziej skutecznych działań, które mogą powstrzymać proces zmian klimatycznych na Ziemi

5 kg jajecznicy dla trzech gości. Najwięcej jedzenia marnują hotelowe bufety

Rozmowa z Tomaszem Szubą, prezesem Venturis HoReCa, pierwszą polską grupą, która komercyjnie zajmuje się redukcją marnotrawstwa jedzenia w gastronomii.

Wygraj wartościowe kupony od naszych sponsorów

Wygraj wartościowe kupony od naszych sponsorów

Raj dla krasnali, delfinów, dzikich Indian, sikających chłopców...

Raj dla krasnali, delfinów, dzikich Indian, sikających chłopców...

Kazimierz Kostrzanowski z Zastawia Kolonii napisał: \"Ogród pielęgnujemy wraz z żoną od 10 lat. Wczesną wiosną sadzimy bardzo dużo bratków, a od maja przeważają piękne surfinie. Ponadto w ogrodzie jest bardzo dużo iglaków oraz świerków i sosen. Są też dwie duże fontanny z sikającymi chłopcami i delfinami, żabami i żółwiami.

Do takiej szkoły aż chce się chodzić!

Do takiej szkoły aż chce się chodzić!

Jest co podziwiać, jest gdzie odpocząć

Jest co podziwiać, jest gdzie odpocząć

Nawet kot jest zachwycony

Nawet kot jest zachwycony

Jak zgłaszać udział w konkursie

Jak zgłaszać udział w konkursie

Moje zacisze pod lasem

Moje zacisze pod lasem

\"Nazywam się Agnieszka Szponar i mieszkam w bardzo urokliwej wsi Maryniów” – przedstawia się nasza Czytelniczka i pisze o swoim miejscu na ziemi: \"Dom wraz z ogrodem są moim zaciszem; to tu, pośród piękna moich roślin, wyczerpana znojem dnia codziennego, naładowuję swoje akumulatory.

Oaza na piasku

Oaza na piasku

Teresa Gackowska z Nowego Orzechowa z wielką determinacją zakładała swój ogród, choć nieraz z niepokojem obserwowała, czy to, co posadziła, przyjęło się, czy rośnie, czy w przyszłych latach będzie sprawiało radość.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!