Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Skwer na rynku w Janowie Podlaskim (powiat bialski) ma być bardziej reprezentacyjny. Wiąże się to z wycinką ponad 70 drzew. Urzędnicy tłumaczą że większość z nich jest chora.
Zakład przetwórstwa odpadów chce stworzyć w Lublinie warszawska spółka Eco-Pack. Jej instalacja miałaby działać w hali odległej zaledwie o 90 metrów od bloków zamieszkałych przez 600 osób. Od wczoraj wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać uwagi Urzędowi Miasta, od którego zależą losy inwestycji.
Niezależnie czy gruba czy cienka, każda foliowa siatka będzie podlegać opłacie recyklingowej. Nowe przepisy wchodzą w życie już 1 września
Nie będzie wycinki starych drzew i nasadzeń w donicach. Burmistrz chce współpracować z aktywistami, a konserwator zabytków czeka na nowe propozycje. - Włodawa może stać się wzorem „debetonizacji” - cieszą się lokalni aktywiści
Burmistrz Włodawy chce rozmawiać o rewitalizacji czworoboku. Liczy na zrozumienie, kompromis i rzeczową rozmowę. – Czekamy na to od dawna – mówią aktywiści broniący włodawskie drzewa przed wycinką, a trawniki przed zabetonowaniem.
Ewa i Artur z Bordziłówki (gmina Rossosz) planują założyć pasiekę, ale nie tylko dla siebie. Roje pszczół będą sprzedawać chętnym na ekologiczny miód.
Biała Podlaska daje drugą szansę mieszkańcom na montaż odnawialnych źródeł energii (OZE). Do wyboru kolektory słoneczne albo instalacje fotowoltaiczne.
Jest decyzja środowiskowa gminy dla olbrzymich kurników w miejscowości Kamieniczne pod Białą Podlaską. Inwestycji sprzeciwiają się mieszkańcy okolicy.
Władze Lublina zaproponują centrom handlowym wspólne stworzenie sieci automatów na puste butelki po napojach. Osoby oddające opakowania mogłyby liczyć na korzyści, o ile sklepy podchwycą pomysł. – Jestem otwarty na taką rozmowę – deklaruje szef jednej z największych galerii handlowych
Mieszkańcy nie są zadowoleni z miejskich terenów zielonych i rekreacyjnych. Źle też oceniają infrastrukturę rowerową. Tak wynika z niedawno przeprowadzonej przez urząd miasta ankiety.
Będzie coraz cieplej i coraz bardziej sucho – nie mają wątpliwości naukowcy z puławskiego IUNiG, którzy przyjechali do Lublina. Kilka godzin wcześniej minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski zapowiedział w Puławach dopłaty do tzw. małej retencji dla gospodarstw rolnych.
We wtorek nad brzegiem Bystrzycy przedstawiciele państwowych Wód Polskich przekonywali, że trwające prace w dolinie i korycie rzeki są niezbędne, by uchronić miasto przed powodzią
Susza odwraca bieg rzeki. Miasteczko próbuje ratować sytuację kościółka na wodzie i zasila kościelny staw wodą z Wieprza. Efekt? Lustro wody podnosi się codziennie o 2 cm
- Na tak małym obszarze mamy tak wiele i powinniśmy tego strzec. Nie są to oczywiście jedyne nasze skarby, ale warunkiem zachowania ich wszystkich jest trwanie torfowisk. Jeżeli zaburzymy jeden z warunków ich istnienia, to cały układ posypie się, jak kostki domina - uważa dr hab. Joanna Czarnecka z UMCS
Jeszcze kilka dni temu porastające brzegi trawy i trzciny Bystrzycy były domem ptaków, gadów i owadów. Już nie są. W piątek panowie w woderach kończyli wykaszanie ostatnich kęp
Fundacja EkoRozwoju wystąpiła do starosty parczewskiego o ukaranie miasta Parczew. Zdaniem wrocławskiej organizacji drzewa z parczewskiego rynku zostały usunięte niezgodnie z prawem.
O połowę ograniczona ma być wycinka drzew wzdłuż rozbudowywanej ul. Pana Tadeusza. Urzędnicy zmieniają plany po protestach mieszkańców, którzy stanęli w obronie zieleni. Powstanie za to mniej parkingów. – Zwyciężyła dbałość o przestrzeń, przecież zieleń służy także kierowcom – komentuje jeden z protestujących
Łukasz Długowski musiał przerwać swój spływ tratwą po Bugu. Większość czasu pochłaniało wydostawanie się z mielizn.
Susza w Polsce coraz bardziej daje się we znaki.
Władze Międzyrzeca Podlaskiego dopominają się u Wód Polskich o uporządkowanie koryta Krzny. Podobne trudności miasto miało rok temu.
Rozmowa z Łukaszem Długowskim, podróżnikiem, autorem książki "Mikrowyprawy w wielkim mieście". Od kilku dni spływa tratwą po Bugu.
Na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie stanęło pięć nowoczesnych wiat śmietnikowych. Drzwi mają zamek cyfrowy, w środku jest oświetlenie i wysokiej jakości kamery podpięte do centrum monitoringu. Filmiki z kamer wywołały śmieciową awanturę.
To nie jest powszechne, ale możliwe, by wyhodowane pod Szczebrzeszynem marchewki i buraczki wysyłać do Dubaju czy Paryża. – Były takie zamówienia, ale najwięcej odbiorców mamy z Warszawy – mówi właścicielka ekologicznej farmy w Kawęczynku.
Pierwszego dnia nadały nowe życie ceramicznym kubkom. Drugiego ze starych koszulek uszyły torby. W DDK Czuby Południowe dzieciaki na półkoloniach poznają w praktyce idee zero waste (nic nie marnujemy) i upcycling (nadawanie przedmiotom nowego życia).
Zmiany projektu przebudowy ul. Pana Tadeusza żąda grupa mieszkańców przeciwna planowanej wycince około 50 drzew. Cięcia są tłumaczone budową miejsc parkingowych i prowadzącego do nich chodnika. Kontrowersyjna rozbudowa ulicy ma się zacząć już pojutrze. Ratusz zapewnia, że nie zacznie się od wycinek.