Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Zofia Kamińska-Rózga: pod jej pędzlem pojawiły się litery z podpisem Albertusa z Dziczywa lub Dziczy

Tajemnice opuszczonej kaplicy zamkowej

W opuszczonej kaplicy zamkowej w Radzyniu Podlaskim odkryto wiele starych napisów, które mogą pozwolić na wyjaśnienie kilku XVII-wiecznych zagadek.

Agnieszka Pietrys (z lewej): Mierzę zaledwie 170 cm. Dużo wyższa juz nie będę, dlatego muszę ostro p

Dziewczyny z Lublina u progu wielkiej koszykarskiej kariery

Agnieszka jest skromna, więc powiem za nią: ona w swojej karierze kilka razy zdobyła w jednym meczu ponad sześćdziesiąt punktów. To świetna strzelba, a jej specjalnością są rzuty za trzy.

dr Andrzej Ćwiek, egiptolog, kurator wystawy w Łęcznej i wieloletni pracownik polskiej misji archeol

Egipskie hieroglify na wystawie w Łęcznej

Z kim najsłynniejsza egipska królowa Hatszepsut miała romans? Tę zagadkę rozwiązali polscy egiptolodzy pracujący w Deir el-Bahari. Wielkoformatowe zdjęcia hieroglifów z miejsc niedostępnych dla turystów w świątyni słynnej królowej w Dżeser-Dżeseru można obejrzeć na wystawie w Muzeum Regionalnym w Łęcznej.

Dariusz Ornal i najmłodszy, jeszcze bezimienny, mieszkaniec schroniska przy ul. Metalurgicznej w Lub

Nie możesz dogadać się ze swoim kotem? Idź do zoopsychologa

- Moja praca polega na byciu kimś w rodzaju mediatora pomiędzy zwierzęciem a właścicielem. Zawsze wychowywałem się wśród zwierząt, lubiłem je obserwować, wyciągać wnioski - mówi Dariusz Ornal, zoopsycholog.

Czesław Mozil: Ja kocham akordeon. To instrument, który studiowałem. Jestem takim grajkiem i akordeo

Czesław Mozil: Nie będę tańczył w żadnym show

O patriotyzmie, nowej płycie i o tym, jak zaśpiewać piosenkę, by widownia uwierzyła – opowiada Czesław Mozil, znany jako „Czesław śpiewa”.

Piotr Hordyjewicz z Lublina. Z czego składa się kusznik? Medal z Portugalii, celowniki z Niemiec, gr

Kusznik z Lublina

W Lublinie mamy wicemistrza świata. Wicemistrz nazywa się Piotr Hordyjewicz, a tytuł wywalczył niespełna miesiąc temu w portugalskim Entroncamento. W czym? A w strzelaniu z kuszy. – Wilhelmem Tellem jednak nie jestem – śmieje się Hordyjewicz

 (Karol Zienkiewicz)

In vitro czy naprotechnologia

Co mają robić pary, w których kobieta mimo usilnych prób nie może zajść w ciążę? In vitro czy naprotechnologia? Spór nie dotyczy tylko sfery medycznej, ale – przede wszystkim – ideologicznej. A w Lublinie powstaje jedna z pierwszych w Polsce klinik naprologicznych

W brydżu istnieje możliwość blefu. Zdarza się, że zawodnik świadomie postępuje wbrew szansom matemat

Szukając w brydżu przygód, puścić potężnego blefa

Rozmowa ze Zbigniewem Smółko, członkiem zarządu Lubelskiego Związku Brydża Sportowego

Zdzisław Górecki wykonał swój ostatni lot w 1939 roku  (Karol Zienkiewicz)

Zestrzelony przez Sowietów

17 września 1939 roku, godzina 18. Spod Tarnopola wystartował samolot obserwacyjny Lublin R-XIII, którym kierował kapral Zdzisław Górecki z Wyższej Szkoły Pilotażu w Ułężu pod Dęblinem. Miał ewakuować maszynę do Rumunii.

Uczyć się? A po co? Najnowsze sposoby studentów na zdanie egzaminów to wykorzystanie nowinek technic

Student prawie jak James Bond

Kiedyś, żeby zdać egzamin, studenci pisali nocami miniściągawki, a potem chowali je w rękawach czy długopisie. Teraz na uczelniach śmieją się z takich metod. Bo do ściągania używa się mikrosłuchawek, miniaturowych mikrofonów oraz telefonów najnowszej generacji. Jak to działa?

Pierwszy program Teatru Piosenki Młyn to sztuka "Miłość pomiędzy wierszami” (Michał Oksiński)

Młyn na scenie czyli Kabaret Starszych Panów z Hrubieszowa

Rzecz się ma następująco: dziewczyna znajduje zakurzony pamiętnik praprababki. I odkrywa, że nobliwa staruszka na wyblakłej fotografii nie była w młodości taka święta. Praprababka opisuje swoje romanse w Hrubieszowie i w Paryżu, gdzie interesował się nią Henri de Toulouse-Lautrec. – Ale młyn – wzdycha nastolatka.

Skoda - resztki czeskiego trolejbusu czekają na lepsze czasy. Tak jak "ogórek" czy szwajcarski sau

W cieniu starych autobusów

Kiedyś bez klimatyzacji, bez automatycznej skrzyni biegów, w niewygodnym uniformie z identyfikatorem i w czapce. Dziś w nowoczesnym wozie naszpikowanym elektroniką. A jednak nie brakuje kierowców, którzy wolą to, co było kiedyś.

"Skandalami również nie zamierzam się wspierać. To chwyty poniżej pasa! Mnie musi promować muzyka.\

Kasia Wilk: Playboy nie jest dla mnie wystarczająco dobry

Rozmowa z Kasią Wilk, zwyciężczynią polskich eliminacji 46 Międzynarodowego Festiwalu w  Sopocie. Jej pierwsza płyta – Unisono – okazała się wielkim sukcesem, a utwór „Pierwszy raz” od razu stał przebojem.

Lucjan Kurowski odmawiał różnych funkcji, bo twierdził, że grabi i łopaty nikt mu z ręki nie wytrąci

Kwiaty w ogrodzie zamiast relanium

– Mam taki zegar biologiczny – uśmiecha się Lucjan Kurowski; człowiek, który zawsze wstaje przed szóstą rano. – Nie potrafię inaczej.

W ofercie niemal wszystko. Od ornatów, przez figury i świece po witraże, systemy alarmowe do zabytko

Proboszcz idzie na zakupy czyli pierwsze targi kościelne w Lublinie

Księża mówią, że nie wypada, by chodzili do masażysty. A to też ludzie, których od siedzenia w kancelarii bolą plecy. – Mamy w ofercie masujące fotele, idealne wyposażenie plebanii – mówi jeden z wystawców zaczynających się targów sakralnych w Lublinie.

Helena Barbara Zarębska, nauczycielka historii z Sosnowicy

Na drodze do uczucia stanęły karty

Jeszcze w XVIII wieku Sosnowica była prężnym miasteczkiem, w którym zatrzymywali się posłowie jadący na sejm do Piotrkowa. Swoją letnią rezydencję miał tu Józef Sosnowski. I tu, w 1775 roku, wydarzyła się niezwykła, romantyczna historia.

Myśliwy. Krzysztof Kornacki, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
 (Karol Zienkiewicz)

Czas na polowanie

Jesień tuż-tuż, a wraz nią sezon łowiecki. W całym kraju tradycje myśliwskie były bardzo silne. Jednak do II wojny światowej była to rozrywka elit.

Pokazy Air Show 2009 zakończyły się tragicznym wypadkiem białoruskiego samolotu. (Marek Sydor)

Air Show 2009: Coś się musiało stać

W ostatnią niedzielę podano informację o tragicznym wypadku na pokazach lotniczych Air Show w Radomiu. Po dwóch latach od koszmarnego zderzenia dwóch samolotów z grupy akrobatycznej Żelazny, sytuacja się powtarza 30 sierpnia: słoneczne popołudnie, rozradowany tłum na lotnisku w Radomiu.

Gotowe na wszystko (Polsat)

Telewizyjna kampania wrześniowa

Koniec powtórek. Stacje telewizyjne ruszają do boju o widza i wytaczają najcięższe działa. Niestety, większość z nich już była wykorzystana rok temu. Część sprowadzono z zagranicy, a część wygląda trochę jak chałupnicza robota. Ale nic innego nie będzie.

Do "pogrzebu” przygrywali strażacy z gminy Tomaszów Lubelski. (Bogdan Nowak)

Ostatni pociąg z Zamojszczyzny

Mieszkańcy Zamojszczyzny z wielką pompą pożegnali ostatni pociąg odjeżdżający do Wrocławia. Zabrakło tylko księdza.

 (Archiwum)

Nasi się jeszcze biją

3 października 1939 roku 10-letni wówczas Janusz Cyfrowicz stał na balkonie rodzinnego domu w Kamionce. Widział kłęby dymów nad Kockiem. – Nasi się jeszcze biją – usłyszał od ojca. To był jego pierwszy kontakt z bitwą i kleeberczykami. I początek życiowej pasji

"W moim przekładzie ukazały się książki m.in. Schulza, Peretza, Grassa. Z polskich autorów przetłum

Esperanto ma duszę

Rozmowa z Tomaszem Chmielikiem, emerytowanym nauczycielem ze Świdnika i wiceprzewodniczącym Światowej Akademii Literatury Esperanto

Jeżeli ktoś jest zdeterminowany, to prędzej później powtórzy próbę samobójczą (Archiwum)

Samobójstwo bez listu pożegnalnego

Nie mają czasu albo świadomie z niego rezygnują. Zabierając zagadkę swojej śmierci do grobu, nie ułatwiają zadania najbliższym, przyjaciołom, znajomym...

 (Archiwum zespołu)

Budka Suflera: Jubileusze to ich specjalność

14 albumów, 60 przebojów, 150 utworów wydanych na płytach, ponad 2 miliony sprzedanych longplayów, a ile zagranych koncertów – tego nie jest w stanie zliczyć już nikt. Jedno jest pewne: grupa Romualda Lipko, Krzysztofa Cugowskiego i Tomasza Zeliszewskiego to gigant i legenda. Ma co świętować

Fotoradar to bardzo skuteczna broń w walce z piractwem drogowym. (Bartek Żurawski)

Fotoradar, czyli fotograf przy drodze

U jednych budzą agresję, inni czują przed nimi respekt. Chodzi o maszty fotoradarów, które wyrastają przy polskich drogach jak grzyby po deszczu. Nikt nie wie, w którym z nich jest ukryty fotoradar, ale każdy odruchowo zdejmuje nogę z gazu. Część z nich pada ofiarą wendety wściekłych kierowców.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium