Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Ta mobilizacja, z którą mamy do czynienia, jest oczywiście czymś bardzo pozytywnym, ale chciałbym, żeby przetrwała w formie wsparcia również między okresami kryzysu - mówi dr hab. Robert Szwed

Dr hab. Robert Szwed: Przymusowa kwarantanna z rodziną może się okazać uzdrowieńcza

Myślę, że epidemia koronawirusa kompletnie przeorientuje nasze funkcjonowanie i może po jakimś czasie zapomnimy o tym przypadku, ale nic już nie będzie takie, jak było. Rozmowa z dr hab. Robertem Szwedem, specjalistą od komunikacji społecznej i kierownikiem Katedry Kultury Medialnej KUL

Kobieta sukcesu. Krocząc do tyłu pokazała Lublin 360 tysiącom osób

Kobieta sukcesu. Krocząc do tyłu pokazała Lublin 360 tysiącom osób

Co dla mnie charakterystyczne: patrząc w twarze grupy prowadzę ich po mieście idąc tyłem. Idę tak od Zamku, przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście i Aleje Racławickie na Miasteczko Uniwersyteckie. Potem do domu wracam już przodem – ROZMOWA z Beatą Cioczek, zwyciężczynią naszego plebiscytu „Kobieta Sukcesu 2020”

Tirana
film

Epidemia w Albanii. Zakaz wychodzenia, wojsko na ulicach i SMS od premiera „Ta wojna to nie zabawa"

W Albanii wolno wychodzić z domu tylko przez sześć godzin dziennie. Nie wolno wchodzić do parków ani siadać na ławkach. Do sklepu czy apteki nie wolno iść w parach. Tylko pojedynczo.

Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny stracili już dziesiątki tysięcy złotych. Czekają na pomoc państwa

Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny stracili już dziesiątki tysięcy złotych. Czekają na pomoc państwa

Sytuacja przedsiębiorców jest dramatyczna. Już po kilku dniach braku klientów właściciele małych i średnich przedsiębiorstw widzą, że jeśli kryzys związany z koronawirusem potrwa dłużej niż kilka tygodni, będą bankrutować.

Sport w czasie epidemii. Bez publiczności, bez medali

Sport w czasie epidemii. Bez publiczności, bez medali

To miał być bardzo emocjonujący czas w lubelskim sporcie. Kluczowe słowa to „miał być”. Koronawirus wywrócił cały nasz świat. Także ten sportowy.

Dr Barbara Ostrowska, nauczycielka psychologii i teorii wiedzy w programie dyplomowym matury międzynarodowej w Liceum Paderewski w Lublinie w trakcie nauki

Domowe komplety. Nauka przez komputer jeszcze z potknięciami

W związku z zagrożeniem koronawirusem szkoły zostały zamknięte do 25 marca. Minister edukacji narodowej, Dariusz Pionkowski przyznał, że okres ten może zostać przedłużony do połowy kwietnia.

Walki wymagają ode mnie dużo emocjonalnego zaangażowania i psychicznego wysiłku, ponieważ traktuję je osobiście: chciałbym zawsze wygrać - mówi Łukasz Bartnik, trener muay thai klubu sportowego Fight Gym Lublin
Magazyn

Walka i satysfakcja. Rozmowa z trenerem muay thai Łukaszem Bartnikiem

Gdy wchodzisz do ringu, to głowa jest najważniejsza. Dużo najlepszych zawodników powtarza, że przygotowanie fizycznie to tylko mała cząstka. Jeżeli wiesz czego chcesz, jesteś nastawiony na wygraną, możesz zwyciężyć z dużo lepszym pod względem fizycznym przeciwnikiem. Rozmowa z Łukaszem Bartnikiem, trenerem muay thai klubu sportowego Fight Gym Lublin.

Tylko w środę, 18 marca, we Włoszech zdiagnozowano 4207 nowych zakażeń, a 475 osób zmarło
Korespondencja z Włoch

Puste konta, dramatyczne statystyki i dyskoteki na balkonach. Tak się żyje we włoskim Palermo

Pewnego dnia rano obudziliśmy się odizolowani od świata, zamknięci w domach, bez możliwości wyjścia dalej niż do sklepu. Po ulicach jeżdżą patrole kontrolujące „spacerowiczów” i nawołujące z głośników do pozostania w domach. Miasto opustoszało. Włosi którzy, nie wiedzą co to kolejka, stoją w niej teraz grzecznie, cicho, ze spuszczoną głową w bezpiecznej, dwumetrowej odległości jeden od drugiego. Zdecydowanie spuścili z tonu.

Życie na kwarantannie. Najbardziej brakuje zwykłego kontaktu z ludźmi

Życie na kwarantannie. Najbardziej brakuje zwykłego kontaktu z ludźmi

Rozmowa z Magdaleną Żelazko z Lublina, która od środy nie wychodzi z domu. Zdecydowała się na kwarantannę, bo mogła mieć pośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Rzeźba w ramach tegorocznej edycji Fiesta de Las Fallas w Walencji (większość wydarzeń została w ostatniej chwili odwołana)

Niełatwy powrót do Polski w ramach rządowej akcji #LOTdoDomu. Strażnicy Graniczni nadal bez masek

Chaos, nerwy, zmęczeni i niezabezpieczeni funkcjonariusze służb mundurowych - o tym, jak wygląda powrót do Polski w ramach rządowej akcji #LOTdoDomu, opowiada nam Rafał z Lublina.

Wracający do kraju Polacy zwracają uwagę na niedopracowanie nowych przepisów. Po przekroczeniu polskiej granicy wszyscy (z wyjątkiem kierowców czy pracowników linii lotniczych) muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie domowej. Nikt jednak nie zapewnia im bezpiecznego transportu do domu.
Na zdjęciu samolot LOT, który dziś przyleciał do Londynu

Koronawirus: Próbują wrócić do Polski i nie wydać fortuny. "Nie mogę się nigdzie dodzwonić ani kupić biletu"

Jedni szykowali się od kilku dni i szukali alternatywnych dróg powrotu do kraju. Innych informacja o odwołanym locie kompletnie zaskoczyła. Teraz za wszelką cenę próbują do Polski wrócić. Albo urządzić się w kraju wakacyjnej destynacji na dłużej.

Dr hab. n. farm. Agnieszka Ludwiczuk
Adiunkt w Samodzielnej Pracowni Chemii Produktów Pochodzenia Naturalnego UM w Lublinie. Absolwentka chemii UMCS w Lublinie. Specjalność: farmakognozja, analiza fitochemiczna. Zajmuje się badaniem składu chemicznego roślin leczniczych, izolacją poszczególnych składników roślinnych oraz badaniem ich aktywności biologicznej. Szczególnie bliskie są jej rośliny aromatyczne, a także wątrobowce, które są jedną z najmniej znanych grup roślin z gromady mszaków

Powrót do natury. Na talerzu i w medycynie

Oprócz badań nad nowymi związkami, obserwuje się tendencję powrotu do już odkrytych substancji leczniczych i poszukiwaniem ich analogów o lepszych i ciekawszych właściwościach leczniczych. Naukowcy nie śpią.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie: jaki będzie? Najlepiej opisują to liczby

Dworzec Metropolitalny w Lublinie: jaki będzie? Najlepiej opisują to liczby

To ma być największa inwestycja samorządu Lublina: nowy Dworzec Metropolitalny. Obiekt ma stanąć pomiędzy ul. Gazową i Młyńską. Równocześnie przebudowane mają być okoliczne ulice i pl. Dworcowy. Urząd Miasta szuka już firmy, która podejmie się tej ogromnej budowy. Sprawdziliśmy, jak wygląda ona w liczbach.

Alfabet smaków i zapachów, które unosiły się nad Lublinem i regionem
Magazyn

Alfabet smaków i zapachów, które unosiły się nad Lublinem i regionem

Wielką rolę w odczuwaniu smaku gra zapach. W winie możemy odnaleźć zapach czekolady, mchu, owoców, powietrza po deszczu, skóry, skoszonej trawy. Jean Bos mówi, że zapachy są jak klocki, z których dobry kucharz może zbudować intrygujące danie. Oto wybór intrygujących zapachów, które unosiły się i unoszą nad miastem, a które są osnową kulinarnej mapy Lublina i regionu.

15 lat i 3 miliony turystów. Portal Nocowanie.pl stworzony w Lublinie świętował urodziny

15 lat i 3 miliony turystów. Portal Nocowanie.pl stworzony w Lublinie świętował urodziny

W tym roku mija 15 lat od debiutu stworzonego w Lublinie portalu Nocowanie.pl. Dzisiaj co miesiąc na Nocowanie.pl zagląda 3 miliony turystów szukających noclegów przed planowaną podróżą, a z usług portalu korzysta 12 tysięcy klientów.

Koronawirus a kampania wyborcza. Inne tematy zeszły na bok
Magazyn

Koronawirus a kampania wyborcza. Inne tematy zeszły na bok

Rezygnacja z organizacji dużych spotkań z wyborcami i pojawiające się głosy o przełożeniu wyborów prezydenckich. Koronawirus mocno zmienił plany kampanijne kandydatów ubiegających się o funkcję najważniejszej osoby w państwie.

Seans filmu „Zieja” z powodzeniem mógłby zastąpić niejedną szkolną katechezę. "Warto pokazywać takich ludzi"
Magazyn
galeria

Seans filmu „Zieja” z powodzeniem mógłby zastąpić niejedną szkolną katechezę. "Warto pokazywać takich ludzi"

W tym tygodniu na ekrany kin wejdzie kręcony m.in. w Lublinie film „Zieja”. To opowieść o niezwykłym księdzu, który kochał bliźnich bez względu na to, kim są i jakie zło wyrządzają.

Paweł Passini
Magazyn

Paweł Passini o Laboratorium teatralnym w Lublinie i nowym spektaklu „Mały las, krótki sen”

Próbujemy w tym spektaklu pokazać, jak to, co się dzieje w naturze wpływa na nasze życie. Opowiadamy o tym, co nam się śni, w co uciekamy, gdzie próbujemy się schronić przed lasem, który płonie wokół nas. Rozmowa z Pawłem Passinim, reżyserem.

Swojskie przysmaki. 10 najciekawszych dań

Swojskie przysmaki. 10 najciekawszych dań

Weźmy taki baleron białoruski, jedną z najlepszych przekąsek na chrzcinach, weselach i w restauracjach. Bez problemu zrobicie go w domu. A fajercaki, swojska kiełbasa czy pierogi ze śmietaną? Swojska kuchnia znów jest na topie. Wybraliśmy 10 najciekawszych dań.

Praca ma dla kobiet duże znaczenie. Badania pokazują, że to wcale nie aspekt materialny jest dla nich najważniejszy, a niematerialne kwestie, czyli kontakt z ludźmi, samorealizacja, realizacja ambicji czy rozwój - mówi dr Małgorzata Szyszka

Dzień kobiet: Matka Polka zaganiana i umordowana życiem codziennym oraz szklany sufit

Niezależna, dobrze wykształcona, zabiegana. O pozycji współczesnej kobiety opowiada socjolog - a prywatnie mężatka i mama - dr Małgorzata Szyszka z KUL.

Pomysł na biznes zrealizowali na lubelskiej wsi. A teraz tworzą tam letnie centrum kultury
Magazyn

Pomysł na biznes zrealizowali na lubelskiej wsi. A teraz tworzą tam letnie centrum kultury

Ewa i Konrad Dąbrowscy przeprowadzili się na lubelską wieś w 2008 roku. Najpierw założyli swój biznes, a teraz angażują społecznie mieszkańców Cichostowa (gmina Milanów w powiecie parczewskim). Jedno i drugie wychodzi im rewelacyjnie.

"Homoseksualizm nie jest zaraźliwy". Dlaczego radni powinni uchylić uchwałę anty-LGBT?
KRAŚNIK

"Homoseksualizm nie jest zaraźliwy". Dlaczego radni powinni uchylić uchwałę anty-LGBT?

Rozmowa z Cezarym Karolem Nieradką, autorem obywatelskiego projektu uchwały Rady Miasta Kraśnik w sprawie uchylenia ubiegłorocznej decyzji radnych. 30 maja 2019 r. kraśniccy radni podjęli stanowisko dotyczące powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową.

Koronawirus: Jak należy się przed nim chronić? "Podstawowa zasada to higiena"
Magazyn

Koronawirus: Jak należy się przed nim chronić? "Podstawowa zasada to higiena"

ROZMOWA z Tomaszem Zielińskim, prezesem Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców

Miszkulancja dla postu osłody. Polskie dania postne
Magazyn

Miszkulancja dla postu osłody. Polskie dania postne

Staropolscy kucharze prześcigali się w pomysłach, żeby osłodzić trudny czas Wielkiego Postu. Polskie dania postne były kulinarnymi arcydziełami, w dodatku ten trend zachował się w lubelskiej kuchni regionalnej. Zaglądamy do starych książek, żeby i dziś za pomocą historycznych inspiracji urozmaicić kuchnię na najbliższe sześć tygodni.

Marta Sienkiewicz i uczestniczki warsztatów „Rękodzielnica - Przymiarka” w Domu Kultury „Czuby Południowe”
Magazyn

Szycie to sposób na wyciszenie się. Biznes ustąpił miejsca warsztatom dla lublinianek

Szycie to nie tylko tworzenie pięknych ubrań, a także sposób na wyciszenie się, który niesie za sobą wartość terapeutyczną. W Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” założycielka własnej marki „Marszka” Marta Sienkiewicz wprowadza lublinianki w tajniki szycia bez stresu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium