Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pamiętam, gdy przed maturą pisałem pracę w oparciu o powieść J. Andrzejewskiego „Popiół i Diament”. Czułem się poirytowany, czytając, że to AK po wojnie rwało się do walki. Tak absolutnie nie było. My mieliśmy dosyć i cieszyliśmy się bardzo, że już koniec wojny - opowiada podpułkownik Marian Pawełczak, ps. „Morwa”, m.in. z oddziału Hieronima Dekutowskiego, ps. „Zapora”
Artykuł zajął pierwsze miejsce w konkursie dla uczniów "Żołnierze wyklęci".
Rozmowa z prof. Matthiasem Korellem z Kliniki w Neuss w Niemczech, specjalistą w laparoskopii ginekologicznej, profesorem wizytującym w I Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1.
W minioną niedzielę Górnik Łęczna w ramach drugoligowego starcia mierzył się na swoim stadionie z innym kandydatem do awansu: Widzewem Łódź. W przerwie meczu zarząd klubu z Łęcznej podziękował bramkarzowi Sergiuszowi Prusakowi za wiele lat gry w barwach Górnika. Były już piłkarz stał się tym samym po Sławomirze Nazaruku i Veljko Nikitoviciu kolejną klubową legendą
Rozmowa z dr Mieczysławem Kseniakiem, ekspertem z zakresu ochrony i rewaloryzacji krajobrazu, badaczem dziejów mieszkańców Lubelszczyzny i związanych z nią zasłużonych rodów.
Dziś o godzinie 8 przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych spotkali się na rozmowach ostatniej szansy z członkami rządu. Jeśli nie będzie porozumienia, to już w poniedziałek uczniowie zastaną zamknięte szkoły. Rozpocznie się strajk, którego końca nikt nie jest w stanie przewidzieć
Grube, z farszem od serca, ze smakowitym ciastem. Polane skwarkami albo cebulką smażoną na oleju. Oto 10 przepisów od pań z Kół Gospodyń Wiejskich.
3 kwietnia startuje w Lublinie, Kazimierzu i Nałęczowie festiwal Lubelskie Restaurant Week. Szacunek dla jedzenia i uważność w restauracji to idea wiosennej edycji. Wybraliśmy dla was 10 najciekawszych dań.
Rozmowa z dr hab. inż. arch. Bolesławem Stelmachem, projektantem osiedla i parku na górkach czechowskich dla TBV Investment.
Jej ulubioną marką jest Lamborghini, ale na finałową galę - ze względu na deszczową pogodę - przyjechała Porsche. Renata Pastryk, zwyciężczyni naszego plebiscytu "Kobieta Sukcesu 2019", prowadzi z mężem firmę zajmującą się m.in. sprzedażą części do luksusowych aut. Pani Renata nagrody, które otrzymała postanowiła przekazać na cele charytatywne.
Rozmowa z Krzysztofem Rzączyńskim, dyrektorem Teatru Andersena, reżyserem spektaklu „Podwójne życie Weroniki”
Praktycznie zostały już tylko "dzikusy" i "staruszki". Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie ma działać do końca czerwca. Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami, które od 2007 roku opiekuje się czworonogami, chciałoby prowadzić "staruszkowo"
Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.
Nie będzie tak jak zawsze. Ani staroświecko jak zwykle. – Chcielibyśmy pokazać coś nowego, coś świeżego, jednocześnie zaspokajając apetyt publiczności na klasyczną operetkę. – To rzecz o marzeniach, które okazują się złudzeniami. O uczuciu, które okazuje się rozgoryczeniem. O gniewie i braku zrozumienia – zapowiadają artyści. Dziś w lubelskim Teatrze Muzycznym premiera „Krainy Uśmiechu”
W Poleskim Parku Narodowym zakwitły przylaszczki i wawrzynek wilcze łyko. Żurawie przyleciały już w połowie lutego, a w terenie można dostrzec też bociany.
Nie jestem smakoszem. Nie mam swojego ulubionego. Zjadłem może 10 procent serów, których etykiety mam w swoich zbiorach – szacuje autor niezwykłej publikacji, która właśnie pojawiła się na rynku.
Rozmowa z Mikołajem Rybackim i Katarzyną Bromirską z folkowej grupy Percival.
Przez długich 8 lat walczył o powrót do Formuły 1. Wydawało się, że fatalny wypadek z 2011 roku przekreśli jego karierę. W niedzielę stanie na starcie wyścigu w Melbourne. Robert Kubica wraca z wielką klasą. Jego życie to gotowy scenariusz na film.
Kiedy zaczynała swoją przygodę ze sportem? O czym marzyła, kiedy była dzieckiem? Jakie ma plany na najbliższe miesiące? I jak wygląda medal Halowych Mistrzostw Europy? Na takie pytania odpowiadała wczoraj Sofia Ennaoui, utytułowana lekkoatletka AZS UMCS.
- Dla mnie i moich sąsiadów ma to ogromne znaczenie, czy za oknem mamy teren zielony, czy kolejne bloki. Jest też dla nas bardzo istotne, jak bardzo wzrośnie natężenie ruchu, jeśli powstanie nowe osiedle. Gdy przybędzie kolejne 10 tys. mieszkańców, a wraz z nimi 5 tys. samochodów, to normalne życie w tej okolicy będzie niemożliwe - uważa Paweł Cegiełko, autorem skargi na uchwałę Rady Miasta Lublin
Są fotogeniczne, efektowne i bardzo skuteczne. Chronią lotniska, stadiony i parki. Grają też w spotach reklamowych, występują w teledyskach. Najdroższe kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Mam możliwość porównania i muszę powiedzieć, że Lublin w ostatnich latach bardzo zmienia się na korzyść. Kiedyś mówiono że to miasto wschodnie, kresowe. Polska B. Teraz to centrum kraju podbijające serca turystów wieloma pięknymi miejscami – opowiada Beata Cioczek, przewodnik PTTK, która turystów po Lublinie oprowadza od ponad 30 lat.
W 2 LBOT służbę pełni 435 kobiet. W sumie w WOT jest ich blisko dwa tysiące - to 13 proc. stanu i aż dwukrotnie więcej niż w wojskach operacyjnych. Trzy panie, pełniące służbę w 21 Batalionie Lekkiej Piechoty w Lublinie opowiedziały nam, czym jest dla nich służba
Trzy damy lubelskiej kuchni. Trzy różne temperamenty. I trzy rodzaje fantastycznej kuchni. Każda z nich jest właścicielką restauracji. Na Dzień Kobiet postanowiły ugotować to, co najlepsze. Agnieszka Filiks polewkę ułańską, Katarzyna Ferańska krem z białych warzyw z wanilią, bekonem i pikantną oliwą, a Dorota Otachel mostek cielęcy po staropolsku