Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Polowanie na posła. Dlaczego tak wiele osób nie chciało iść do Sejmu?
Magazyn

Polowanie na posła. Dlaczego tak wiele osób nie chciało iść do Sejmu?

Serial pod tytułem „Kto zastąpi Elżbietę Kruk” dobiegł końca. Przyjęcia zwolnionego przez nową europosłankę mandatu odmówiło już trzech kandydatów. Zdecydował się dopiero czwarty. Takiej sytuacji jeszcze nie było.

31 marca mieszkańcy pobliskiego osiedla spotkali się przy przejściu, gdzie zginęła 12-latka. Tego dnia dziewczynka obchodziłaby 13. urodziny
Magazyn
galeria
film

Nasza Wiktoria zginęła, ale uratuje życie innych dzieci

Wiktoria była wzorem dla Amelki, swojej młodszej siostry, a dla nas dużym wsparciem. Oczko w głowie taty. Byliśmy z niej dumni - mówiła Katarzyna Tchorzewska, mama dziewczynki. We wtorek rozpoczął się proces kierowcy, który we wrześniu ubiegłego roku potrącił 12-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych ran dziewczynka zmarła.

Festiwal "Czas Dobrego Sera" już nie w Sandomierzu tylko w Lublinie

Festiwal "Czas Dobrego Sera" już nie w Sandomierzu tylko w Lublinie

Wojciech Modest Amaro przyjął zaproszenie Jacka Szklarka i przyjedzie do Lublina na słynny festiwal „Czas Dobrego Sera”, który 22 i 23 czerwca odbędzie się na Starym Mieście w Lublinie.

W Lublinie zachowany, jako ogród użytkowy, wciąż częściowo uprawiany, jest ogród przy dawnym klasztorze brygidek, obecnie urszulanek.
Magazyn

Miejski Konserwator Zabytków: Pamiętajmy o ogrodach. Zwłaszcza w mieście

W średniowieczu małe ogrody towarzyszyły zamkom i klasztorom. Ogrody ozdobne upowszechniają się w XVI wieku. W znaczącej części miast, przy każdej z rezydencji, był ogród. Zieleń publiczną zaczęto wprowadzać w miastach od końca XVIII wieku. Zdano sobie sprawę, jak bardzo jest potrzebna. Planując rozwój miasta, planowano ogrody, nasadzenia drzew i krzewów - rozmowa z Hubertem Mącikiem, Miejskim Konserwatorem Zabytków

Agnieszka Szott-Hejmej (Pszczółka Polski Cukier): Fajnie by było jeszcze powalczyć o medale
Magazyn

Agnieszka Szott-Hejmej (Pszczółka Polski Cukier): Fajnie by było jeszcze powalczyć o medale

Przeprowadzki i przepisy. Treningi i kontuzje. Igrzyska i medale - ROZMOWA z Agnieszką Szott-Hejmej, nową koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Poniedziałkowe spotkanie z Tomaszem Sekielskim trwało znacznie dłużej niż zaplanowane dwie godziny
Magazyn

"To nie jest przyjemne spotkanie". Tłumy przyszły porozmawiać z Tomaszem Sekielskim, twórcą filmu „Tylko nie mów nikomu”

O tym, dlaczego potrzebna jest specjalna komisja do spraw pedofilii w Kościele i o szacunku za szczere przyznanie się, że przypadki krzywdzenia dzieci były ukrywane i tuszowane - o tym mówił na spotkaniu w Chełmskiej Bibliotece Publicznej Tomasz Sekielski.

Artur Kielak

Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej, były mistrz Polski w akrobacji samolotowej advanced, wicecmistrz świata igrzysk lotniczych w Dubaju w kategorii unlimited. Kielak od lat jest najwyżej sklasyfikowanym polskim pilotem akrobacyjnym na mistrzostwach świata i Europy w kategorii unilimited. Jest także m.in. współtwórcą pierwszego zespołu akrobacyjnego na świecie - duetu Xtreme Sky Force - który składa się z samolotu akrobacyjnego i bojowego samolotu myśliwskiego MIG-29
Magazyn

Świdnik Air Festival 2019. Rozmowa z pilotem Arturem Kielakiem

Czasem trzeba umieć powiedzieć samemu sobie STOP. Rozmowa z pilotem Arturem Kielakiem.

Świdnik Air Festival 2019: 64 załogi, 22 spadochroniarzy i 21 baloniarzy. Które pokazy trzeba zobaczyć?
8 czerwca 2019, 14:00
galeria

Świdnik Air Festival 2019: 64 załogi, 22 spadochroniarzy i 21 baloniarzy. Które pokazy trzeba zobaczyć?

Sobota na niebie: Marek Choim, The Flying Dragons i Airborne Pyrotechnics. Niedziela na scenie: Ania Dąbrowska, Ørganek i Enej. W weekend w Świdniku atrakcji będzie mnóstwo, a wśród lotniczych gwiazd m.in. Łukasz Czepiela i Artur Kielak.

Unia lubelska od kuchni. Sylwia Stachyra i Jean Bos będą gotować razem na Europejskim Festiwalu Smaku
Magazyn

Unia lubelska od kuchni. Sylwia Stachyra i Jean Bos będą gotować razem na Europejskim Festiwalu Smaku

Król Zygmunt August jadał palcami, ręce wycierał w drogi, haftowany obrus, ale wino pił ze srebrnego kielicha. Król i królowa jadali osobno, mieli osobnych kuchmistrzów i odrębny budżet. Sylwia Stachyra, zwyciężczyni Top Chef i Jean Bos, nadwornych kucharz króla Belgów będą za to gotować razem. We wrześniu na Europejskim Festiwalu Smaku pokażą unię od kuchni.

4 czerwca 1989: Entuzjazm i oczekiwanie na zmiany. "Nie sądziłem, że oni tak szybko wynik wyborów zaakceptują"
Wspomnienia
galeria

4 czerwca 1989: Entuzjazm i oczekiwanie na zmiany. "Nie sądziłem, że oni tak szybko wynik wyborów zaakceptują"

Jak wspominają okres wyborów 4 czerwca 1989 roku? Wspominają: Andrzej Jaroszyński, Jarosław Stawiarski, Stanisław Michałowski, Jerzy Głogowski, Elżbieta Łazowska-Cwalina, Marek Raduli, Krzysztof Żuk, Maria Olszak-Winiarska i Marcin Nowak.

Z placu zostało wycięte 58 drzew. Plan rewitalizacji przewiduje, że posadzony zostanie jeden buk i pięć brzózek. Stanie tam też 39 dużych donic z betonu architektonicznego (otoczonych siedziskami) z klonami, grabami i innymi roślinami. Zamiast trawy i alejek będą płyty betonowe i kostka imitująca naturalny kamień. Dotychczasową fontannę zastąpi nowa strumieniowa z 48 dyszami. Teren będzie monitorowany
Reportaż
galeria

Parczew: Rewitalizacja czyli wycinka totalna. Konserwator: Za 15 lat urosną nowe drzewa

Piątek, 23 maja 2019 r. Na zielony skwerek w centrum Parczewa wchodzą robotnicy z piłami. Do wieczora uporają się ze wszystkimi rosnącymi tu drzewami. Dzień wcześniej stanęło blaszane ogrodzenie odgradzające plac od reszty świata.

Na razie nie ma powodów, żeby panikować, ale rzeczywiście afrykańskie kleszcze dotarły już do Europy i pojawiają się w większości krajów, w tym w Polsce - mówi dr n. med. Grażyna Semczuk, konsultantka wojewódzka w dziedzinie chorób zakaźnych
ROZMOWA

Afrykańskie kleszcze dotarły do Europy. Czy są powody do paniki?

Rozmowa z dr n. med. Grażyną Semczuk, konsultantką wojewódzką w dziedzinie chorób zakaźnych.

Sztab wyborczy PiS w Lublinie
Magazyn
galeria
film

Znani politycy PiS dostali się do Europarlamentu. Kto ich zastąpi w wyborach do Sejmu i Senatu?

Zdecydowanym zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości nad opozycją zjednoczoną pod szyldem Koalicji Europejskiej zakończyły się niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego. To jednak dopiero początek wyborczych emocji, bo niebawem ruszy kolejna kampania, przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu.

Ludomir Franczak, Aleksandra Skrabek – 3256 drzew. Galeria Labirynt, CHR Lublin Plaza, ul. Lipowa 13. Wernisaż: 30 maja 2019 (czwartek), godz. 19. Częścią projektu jest publikacja przetłumaczonego na język polski eseju „Walking” Henry’ego Davida Thoreau (tłum.: Juliusz Pielichowski). Wystawa czynna wt.-niedz., godz. 12-19)

Wystawa w Galerii Labirynt: W ciągu roku z Lublina znika 3256 drzew

Rozmowa z Ludomirem Franczakiem, artystą wizualnym, współautorem wystawy (z Aleksandrą Skrabek) "3256 drzew" w Galerii Labirynt

Znakomite chili co carne przyrządza Marcin Ufa, szef kuchni restauracji Incognito w Lublinie, gdzie fotografowaliśmy to danie
Magazyn

Polska kuchnia była światowa już w średniowieczu

Z powstaniem chili con carne związana jest legenda o hiszpańskiej zakonnicy. Choć nigdy nie opuściła swojego klasztoru, to wielokrotnie miała wizje. Jej duch opuszczał ciało i krzewił chrześcijaństwo wśród Indian. Po powrocie z jednej z wypraw duch miał zapisać przepis na chili con carne, otrzymany od Indian: chili, mięso, cebula i pomidory.

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro"
Magazyn
galeria

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro"

Lubelscy lekarze oraz studenci medycyny chcą wyjechać do Afryki, by przez kilka miesięcy otaczać troską jej mieszkańców. Jak podkreślają, pomoc jest niezbędna, bo tak złych warunków leczenia, jakie tam panują, w Europie nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić.

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia]

Nauczyłem się w teatrze obowiązkowości, punktualności i pracowitości. Nauczyłem się odpowiedzialności za to, co się robi i co się mówi. Klasy i kultury, nawet w najprostszych sytuacjach, że jak się wchodzi, to się puka na przykład, że się mówi przepraszam, jak się kogoś potrąci. Takich prostych rzeczy, które gdyby dziś obowiązywały, to nie byłoby tego, co się dziś dzieje w przestrzeni publicznej i w polityce. Rozmowa z Piotrem Zielińskim, właścicielem Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie

Krzysztof Cugowski
Magazyn

Reaktywacja Budki Suflera. Krzysztof Cugowski: Patrzę na to ze smutkiem

Rozmowa z Krzysztofem Cugowskim, muzykiem, wieloletnim wokalistą Budki Suflera.

Romuald Lipko
Magazyn

Romuald Lipko: Pan Cugowski zawsze próbował prowadzić jakąś działalność obok Budki, często na niekorzyść zespołu

Rozmowa z Romualdem Lipko, muzykiem, multiinstrumentalistą Budki Suflera.

Wojciech Maguś
Magazyn

Barwy europejskiej kampanii. "Frekwencja jest szczególnie istotna dla dwóch największych podmiotów politycznych"

Rozmowa z dr Wojciechem Magusiem, politologiem i medioznawcą z UMCS.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej?
galeria

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej?

Jest ich 65. Funkcjonariusze na czterech łapach codziennie skutecznie walczą z przemytem narkotyków i papierosów. Wykonują również szczególne zadania, tropiąc osoby, szukając materiałów wybuchowych oraz broni. Niestety nie mają programu emerytalnego

Komunia 2019. Jakie prezenty są teraz popularne? Ile kosztuje przyjęcie?
Magazyn

Komunia 2019. Jakie prezenty są teraz popularne? Ile kosztuje przyjęcie?

To ma być przeżycie duchowe - powtarzają księża. Plan na świętowanie pierwszej komunii świętej dla dzieci i ich rodziców jest zwykle jednak zupełnie inny.

Najmodniejsze są chwasty. W Warszawie taka rabata jest np. przed Nowym Teatrem
Magazyn

Drzewo w donicy to jak kura w klatce. Rozmowa z Janem Rylke

W maju pachną bzy, jak kwitną kasztany to są matury. Orientujemy się w czasie po biologicznym kalendarzu. Jak tego nie ma to czegoś nam brakuje. To nasze naturalne środowisko. Można sobie wyobrazić jak miasto wyglądałoby bez zieleni. Tak właśnie wygląda spacerniak.

Pomysły na majowe szparagi. Jak kupować i gotować, najciekawsze przepisy

Pomysły na majowe szparagi. Jak kupować i gotować, najciekawsze przepisy

Najlepsze szparagi są w maju. Zrobiło się ciepło i rosną, jak się patrzy. Warto pojechać w okolice Rogowa, gdzie są ich plantacje. Podpowiadamy, co zrobić ze szparagami w kuchni.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium