Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W najbliższych dniach Cezary Zamana będzie częstym gościem w naszym województwie: w niedzielę w Puławach, a za tydzień w Nałęczowie.
Byliśmy na próbie najmłodszej orkiestry świata. Istnieje od kilku dni. Tworzą ją uczniowie trzech lubelskich szkół muzycznych. Pierwszy koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej 26 maja.
- Kościół musi przez to przejść. Całą tę sprawę należy odsłonić i wyjaśnić, z całą uczciwością. Inaczej my, księża, będziemy nie tylko postrzegani jako ludzie obłudni i fałszywi, ale tacy rzeczywiście będziemy - mówi ks. prof. dr. hab. Andrzej Szostek z KUL
Pierwszaki z jednej z lubelskich podstawówek boją się chodzić na lekcje. Sprawa jest trudna, bo agresor z ich klasy wcale nie jest złym dzieckiem. Ma dysfunkcję - zespół Aspergera. – Syn nie jest agresywny. Broni się tylko wtedy gdy zostaje zaatakowany – przekonuje mama chłopca. – A my nie powinniśmy być tak stygmatyzowani.
Rozmowa z Pawłem Piechnikiem, autorem komiksu „Chleb Wolnościowy”
Naprawa państwa powinna się zacząć od piętnowania kłamstwa - mówił podczas spotkania Klubu „Tygodnika Powszechnego” ojciec Ludwik Wiśniewski. Po swojej wypowiedzi otrzymał gromkie brawa. Podczas debaty w Lublinie wymownych słów padło znacznie więcej.
Najmłodsze gwiazdy Internetu nie wyglądają zbyt okazale. Ale jak określił jeden z internautów: już nie „waciki” - robią się kolczaste. Chodzi o pięć sokolich piskląt, które wykluły się w okolicach Wielkanocy. Dzięki kamerom można obserwować ptaki żyjące w gnieździe na kominie elektrociepłowni na lubelskim Wrotkowie
Rozmowa z dr hab. n.med. Kamilem Torresem, kierownikiem Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Duża niespodzianka na początek, potem o krok od sensacji, a na koniec zgodnie z przewidywaniami - tak w skrócie można podsumować start debiutanckiego sezonu Speed Car Motoru Lublin w PGE Ekstralidze. Jednego lublinianom odmówić nie można: walki na torze o każdy punkt
Cztery AW101 nie załatają braków sprzętowych w Wojsku Polskim, ale są krokiem w dobrym kierunku. Piloci wojskowi z niecierpliwością czekają na nowe maszyny
Co może mieć wspólnego Vladimir Nabokov, literacka sława światowego formatu z uczniem lubelskiej szkoły im. Stanisława Staszica? Choć to brzmi nieprawdopodobnie - ma. Można się wybrać na spacer po Lublinie śladami Marca Szeftela, pierwowzoru tytułowej postaci z powieści Nabokova „Pnin”.
Teleskop Horyzontu Zdarzeń należący do Europejskiego Obserwatorium Południowego po raz pierwszy w historii wykonał zdjęcie czarnej dziury położonej w centrum odległej od nas o 55 milionów lat świetlnych galaktyki M87. Rozmowa z profesorem dr hab. Markiem Rogatko z Katedry Fizyki Teoretycznej Instytutu Fizyki UMCS
Rozmowa z Andrzejem Kubisiakiem, ekspertem ds. rynku pracy w Polskim Instytucie Ekonomicznym.
Rozmowa z dr hab. Ewą Trzaskowską z Instytutu Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W jednym z mieszkań na lubelskiej Kalinowszczyźnie leży na stole król Zygmunt II August. To jeden z lalkowych bohaterów, którzy zejdą z obrazu Jana Matejki „Unia lubelska”. Autorka, Anna Kośka, z benedyktyńską cierpliwością tworzy 10 historycznych postaci. Efekt zobaczymy 1 lipca, w 450. rocznicę historycznego wydarzenia
Rozmowa ze Stefanem Odojem, nowym właścicielem słynnej lamy z Bierunia. Stefan Odój prowadzi Ośrodek Malibu w podlubelskiej Krężnicy Jarej, w którym funkcjonuje minizoo. To nowy dom Rambo
O wielkanocnej babie króla Stanisława Leszczyńskiego pisał sam Aleksander Dumas ojciec. Powstawała z półtora kilograma mąki pszennej, dwudziestu dwóch jaj i kilograma masła. Do ciasta szły rodzynki, skórka pomarańczowa i łodygi arcydzięgla. Rozmowa z prof. Jarosławem Dumanowskim.
Wśród kobiet nagrodzonych podczas tegorocznej edycji konkursu Kobieta Sukcesu 2019 znalazła się m.in. Edyta Masternak. Tak zdecydowała Kapituła Konkursu powołana przez redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego, Krzysztofa Wiejaka.
Rozmowa z Agnieszką Filiks, szefową kuchni i właścicielką Willi Filiks w Nałęczowie.
Michał Krupa „Wierzba” walce o wolną Polskę poświęcił łącznie 16 lat. Walczył z Niemcami, Sowietami, komunistami i ukraińskimi nacjonalistami. Został aresztowany 11 lutego 1959 roku, dłużej od niego ukrywali się tylko Andrzej Kiszka „Dąb” i słynny Józef Franczak „Lalek”. Został upamiętniony na słynnym pomniku „Partyzanci” Andrzeja Pityńskiego w Bostonie.
Rozmowa z dr Romaną Rupiewicz, autorką monografii „Sąd nad Jezusem”.
Na zdjęciu: Marek Letkiewicz na tle maszyny drukarskiej. Żeby wydrukować taki podpis wystarczy 49 czcionek. Ale żeby opisać historię, którą ta fotografia ilustruje, potrzeba tych czcionek 11 493.
Rozmowa z Miłoszem Stępińskim, trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet
Rozmowa z Shi Yan Ti, chińskim mnichem-wojownikiem ze słynnego klasztoru Shaolin, który w ubiegłą sobotę prowadził w Lublinie warsztaty Kung fu.
Danuta Siedzikówna „Inka” - żołnierka AK, bohaterka polskiego podziemia antykomunistycznego. Tragiczna historia zbyt wcześnie przerwanej młodości.