Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyła się uroczystość, która na zawsze zapisze się w historii 347 młodych ludzi – nowych lekarzy, którzy po sześciu latach intensywnej nauki i pracy, złożyli ślubowanie oraz odebrali dyplomy ukończenia studiów. Ta wyjątkowa chwila to dla nich nie tylko spełnienie marzeń, ale również początek drogi zawodowej, pełnej wyzwań, a zarazem pełnej nadziei na dalszy rozwój w jednej z najpiękniejszych i najbardziej wymagających profesji.
Spór między inwestorem a miastem zaczyna przypominać telenowelę. Pierwszy wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy lubelski Ratusz odrzucił, a SKO tę decyzję podtrzymało. Sprawa trafiła do sądu, który skierował ją znowu do Ratusza. Miasto ponownie odmówiło. Akademików w Plazie nie będzie. Ale czy na pewno?
Długa jest tegoroczna lista nominowanych w konkursie nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes”, a na tej liście jest sporo akcentów lubelskich. Z głosowaniem należy się spieszyć.
Halloween budzi kontrowersje. W tradycji polskiej 31 października wiąże się ze Świętem Zmarłych, pełnym refleksji, wspomnień i zadumy. Nastrój zabawy budzi w tym dniu w naszym kraju dysonans. A co Państwo o tym sądzicie?
Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej obchodzi jubileusz 80-lecia istnienia. 23 października 1944 roku rozpoczął działalność jako uczelnia państwowa. Z tej okazji zamieszczamy wyjątkowe zdjęcia, które pokazują jak zmieniała się uczelnia i jej otocznie.
Radiologia, hematologia, położnictwo czy stomatologia? Studenci Uniwersytetu Medycznego mogą wybierać spośród 113 kół naukowych.
Długa historia i plany na przyszłość. Wyzwania i wyróżnienia. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki.
W Centrum Studiów KUL dla Osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie, we wtorek zainaugurowano rok akademicki 2024/25. Naukę rozpoczęło 20 studentów pierwszego roku, w tym po raz pierwszy w historii 8 kobiet. Łącznie w areszcie na studiach pierwszego i drugiego stopnia kształcić będzie się 36 osób.
Zdemontują i rozkręcą ponad 2 miliony części. Na Politechnikę Lubelską trafił śmigłowiec PZL W-3A SOKÓŁ, który posłuży jako pomoc dydaktyczna.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zainaugurował 20 października nowy rok akademicki 2024/2025, a uroczystość odbyła się w malowniczej scenerii Kościoła Akademickiego KUL. Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył JE kardynał Anders Arborelius, biskup Sztokholmu. Jego homilia wprowadziła uczestników w atmosferę wspólnoty i radości, przypominając o znaczeniu duchowego wymiaru edukacji.
W piątek Politechnika Lubelska zaprosiła na niezwykłe wydarzenie Noc Inżynierów przyciągnęła miłośników niezwykłych wynalazków, osiągnięć nowoczesnej technologii i zachwycających efektów nauki
Wydział Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie obchodzi okrągły jubileusz. Jest jedną z najstarszych jednostek naukowych w powojennej Polsce.
Studia na Akademii Bialskiej rozpoczęło 800 studentów pierwszego roku. A uczelnia buduje akademik, planuje nowe kierunki i nie narzeka na brak chętnych.
Akademia Wincentego Pola, jedna z najstarszych lubelskich uczelni niepublicznych w Lublinie obchodzi 25-lecie. O historii, teraźniejszości i przyszłości uczelni, w której na 16 kierunkach studiów magisterskich i licencjackich oraz blisko 60 kierunkach studiów podyplomowych uczą się studenci z ponad 60 krajów rozmawiamy z doc. Henrykiem Stefankiem, założycielem, Prezydentem i Kanclerzem Akademii Wincentego Pola (do października 2021 Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola) oraz dr Dorotą Stefanek – Langham, prorektorem ds. międzynarodowych.
O idei rywalizacji w badaniach lingwistycznych, literackich i dydaktycznych porozmawiają naukowcy z Polski i świata na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.