Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Więcej sklepów niż to pierwotnie zapowiadano ma się znaleźć w nowym centrum handlowym powstającym przy ul. Jana Pawła II. Urząd Miasta właśnie zatwierdził zmieniony projekt obiektu.
Jak dobrze poszukać, to za kilogram truskawek można w Lublinie zapłacić 10 złotych. A to jeszcze nie jest pełnia sezonu, kiedy ceny będą jeszcze niższe.
W sobotę koło 5 rano pierwsi sprzedawcy pojawią się na odnowionym targowisku przy ul. Brzozowej. Po rocznej przerwie wraca tu handel. Wiele osób czekało na ten moment. Krytykujący uważają jednak, że w mieście powinno być lepsze miejsce targowe.
Na działce u zbiegu ul. Mełgiewskiej i Gospodarczej może powstać nowy sklep jednej z sieci handlowych. O zgodę na taką budowę stara się działająca tu od lat lubelska spółka Współpraca, która przenosi się w inne miejsce i sprzedaje nieruchomość.
Z panelami fotowoltaicznymi na dachu, miejscem do łapania deszczówki i pnączami. Tak ma wyglądać nowe, bardziej ekologiczne targowisko miejskie w Świdniku. W poniedziałek zostały zaprezentowane wizualizacje. Przetarg na projekt i prace budowlane urzędnicy ogłoszą w ciągu najbliższych tygodni
Poniedziałek, zbliża się godz. 11. Przed galerią handlową na ul. Lubelskiej w Zamościu parkują samochody na ukraińskich tablicach. Wysiadają z nich kobiety z dziećmi. Wszystkie idą do jednego sklepu, a później wychodzą z pełnymi torbami. Żadna za te sprawunki nie płaci ani złotówki.
Wczoraj na targu przy Wileńskiej w Lublinie pojawiły się polskie truskawki. Kilogram kosztuje 38 zł. Rekordy cenowe biją też czereśnie. Za te z Hiszpanii na Rynku Hurtowym w podwarszawskich Broniszach trzeba zapłacić aż 75 zł/kg.
Znana sieć butików Orsay do końca czerwca planuje zamknąć wszystkie sklepy w Polsce. Tylko w Lublinie działały one w trzech lokalizacjach.
Pracownicy sieci Stokrotka chcą zwiększenia zatrudnienia. Mówią o przeciążeniu pracą i cięciu etatów.
Jasno o tym mówi prezes koncernu Maspex. To właściciel lubelskiego producenta makaronów, płatków śniadaniowych i mąki.
20 osób znajdzie zatrudnienie w nowym markecie Biedronki. Znana sieć buduje go przy ulicy Janowskiej 54.
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedstawiło swoje stanowisko w sprawie otwarcia sklepów w niedziele. Dotyczy to także województwa lubelskiego.
Park handlowy Karuzela w Puławach od dzisiaj zaprasza na zakupy. Do dyspozycji klientów jest 19 sklepów, a w planach jest jeszcze rozbudowa obiektu.
Nie ma planów likwidacji targowiska na Bronowicach – ogłosił we wtorek prezydent Krzysztof Żuk. Zamknięcia targu boją się handlujący tu kupcy, bo ogłoszony przez Urząd Miasta projekt planu zagospodarowania dopuszcza zabudowę tego miejsca.
Nie można na to pozwolić – mówią klienci i kupcy z targowiska przy ul. Krańcowej. Ich obawy budzi projekt planu zagospodarowania Bronowic, który zakłada, że w miejscu targu będzie mógł stanąć budynek. Ratusz pod presją obiecuje zmienić projekt.
Bez względu na to jak bardzo lublinianie kochają antyki, o frekwencji decyduje pogoda. A ta w niedzielę była idealna. Militaria, sztukę, numizmaty, biżuterię czy ubrania najlepiej się ogląda i kupuje w słoneczny, ciepły dzień.
W sobotę o godzinie 14 pod wieloma sklepami w Polsce odbędą się protesty. Ich uczestnicy chcą zmusić sieci handlowe do opuszczenia rosyjskiego rynku. – Bo to zwykłe chamstwo, że te firmy są sojusznikami Putina – mówi twórca akcji Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin.
Protesty pod marketami sieci Auchan i Leroy Merlin pod hasłem „Dzień Hańby dla wspólników Putina” organizuje Euromaidan-Warszawa i Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin. Mają się rozpocząć w sobotę, 23 kwietnia, o godz. 14.
Za koszyczek ze święconką zapłacimy o 12 proc. więcej niż przed rokiem. A za to, co pojawi się w święta na stole, już o 20 proc. więcej. Wszystko przez galopującą inflację – ceny w sklepach potrafią zmieniać się praktycznie z tygodnia na tydzień.
Sobota to ostatni dzień przed Wielkanocą, kiedy będzie można zrobić zakupy. Placówki największych sieci będą czynne krócej. Ale w piątek wiele z nich będzie sprzedawać do późnych godzin nocnych.
Dzisiaj nie obowiązuje zakaz handlu. Oznacza to, że duże sklepy i galerie handlowe są otwarte. To druga niedziela handlowa w tym roku. Kolejna wypada 24 kwietnia.
Przy al. Armii Krajowej w Świdniku ma powstać centrum handlowe, o czym poinformował za pośrednictwem Facebooka zastępca burmistrza miasta Marcin Dmowski, który do posta dodał też wizualizację.
Producentowi popularnych agarków grozi likwidacja. Spółdzielczy Zakład Pracy Chronionej SPIN w Chełmie dobiły rosnące koszty pracy, coraz niższe rządowe dopłaty i galopujące ceny surowców. – Nie mamy innego wyjścia. Gdybyśmy proporcjonalnie podnieśli ceny, to nasze produkty byłyby niesprzedawalne – nie ma wątpliwości prezes zakładu.
Boom na rowery nie ustaje. Ceny idą w górę, a na upatrzony jednoślad trzeba poczekać. Jest też na rynku nowa tendencja: elektryki wypierają tradycyjne modele.
To remont, a nie zamknięcie marketu – uspokaja znana sieć. Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują, kiedy będą mogli znowu zrobić zakupy w Lidlu.