Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Recenzje książek

Kamil Janicki, "Pierwsze damy II Rzeczpospolitej. Historie prawdziwe” (Wydawnictwo ZNAK)

Kamil Janicki, "Pierwsze damy II Rzeczpospolitej. Historie prawdziwe”

W II Rzeczpospolitej wiele spraw udawało się \"zamieść pod dywan”. Szczególnie tych, które tyczyły życia prywatnego elit.

Oriana Fallaci, "Wywiad z władzą” (Świat Książki)

Oriana Fallaci, "Wywiad z władzą”

Niedawno czytaliśmy książkę \"Kapelusz cały w czereśniach” – niezwykłą historię rodziny Oriany Fallaci, napisana z niesamowitą pasją, skrupulatnością i wyobraźnią. Dziś kolejny tytuł tej autorki – \"Wywiad z władzą”.

Evelyn Waugh, "Daleko stąd. Podróż afrykańska", Świat Książki

Evelyn Waugh, "Daleko stąd. Podróż afrykańska"

To czyta się znakomicie, choć rzecz dotyczy epoki minionej. Autor zmarł w 1966 roku, w czasie, gdy pisał te reportaże świat jeszcze nie miał pojęcia o kataklizmie II wojny światowej, a Afryka wyglądała zupełnie inaczej. Bo Afryka była kolonialna, a pan Evelyn Waugh Anglikiem. Czy to ma jakieś znaczenie? Kapitalne.

"Bler" Scenariusz i rysunki Rafał Szłapa, Blik Studio

"Bler" Rafał Szłapa, Blik Studio (recenzja komiksu)

Całkiem ciekawa próba przeszczepienia historii o superbohaterze w realia Krakowa końca XX wieku.

Jack Kerouac, Allen Ginsberg „Listy”
Wydawnictwo Czarne

Jack Kerouac, Allen Ginsberg „Listy”

Jeśli są książki ratunkowe, to taką jest ten opasły tom. Będzie idealnym lekiem na skowyt „rany, nie mam co czytać”. Miesiącami można wracać do 700 stron tej specyficznej lektury.

Hakan Nesser "Punkt Borkmanna", Czarna Owca

Hakan Nesser "Punkt Borkmanna"

Co to jest punkt Borkmanna? To taki moment w trakcie śledztwa, kiedy nie potrzeba już żadnego elementu, by rozwiązać kryminalną zagadkę. Wystarczy tylko pomyśleć i poskładać wszystko do kupy. I o to właśnie chodzi w dobrej powieści kryminalnej, czego Hakan Nesser umiejętnie dowodzi w \"Punkcie Borkmanna”. Moim zdaniem - najlepszej jego książce.

Łukasz Maciejewski, "Aktorki. Spotkania” (Świat Książki)

Łukasz Maciejewski, "Aktorki. Spotkania”

To będzie prezent pod choinkę w wielu domach. Właśnie na półki księgarskie trafiła książka, która przywoła na pamięć wybitne polskie aktorki. To nazwiska naprawdę znane i świetne – Nina Andrycz, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Irena Kwiatkowska, Marta Lipińska, Danuta Szafarska i inne.

Alan Riding, "A zabawa trwała w najlepsze. Życie w okupowanym Paryżu” (Świat Książki)

Alan Riding, "A zabawa trwała w najlepsze. Życie w okupowanym Paryżu”

Autor wskrzesił to, o czym chyba większość, a może nawet wszyscy Francuzi chcieli zapomnieć. Albo – nie wiedzieć.


"Gołębie wzlatują" Melinda Nadj Abonji
Wydawnictwo Czarne

Melinda Nadj Abonji „Gołębie wzlatują”

Przesuwasz dłonią po czymś miękkim i nagle kaleczysz się o coś ostrego. Tak jest z tą książką. Z pogodnej narracji wystają gorzkie i trudne sprawy.

Dariusz Michalski "To była bardzo dobra telewizja. Część I: Misja emisji", ( MG)

Dariusz Michalski "To była bardzo dobra telewizja. Część I: Misja emisji"

Ta książka to rodzaj sentymentalnej podróży w przeszłość. Odnajdziemy w niej ulubionych prezenterów, reporterów, reżyserów, operatorów... Przypomnimy sobie kultowe programy i ich twórców. Zajrzymy za kulisy wielkiej telewizyjnej fabryki i zobaczymy, jak wyglądały jej początki. A także, jak zmieniała się ona wraz z przemianami politycznymi, społecznymi, kulturowymi.

Jeffrey Archer "Za grzechy ojca" (Rebis)

Jeffrey Archer "Za grzechy ojca"

Warto było czekać, żeby zobaczyć, jak Jeffrey Archer poprowadzi losy Harry\'ego Cliftona , którego poznaliśmy rok temu w książce \"Czas pokaże\". A że autor jest mistrzem opowiadania zawikłanych historii tak, by trzymały w napięciu i niepewności do ostanich stron, to i tym razem zrobił wszystko, by zaskoczyć i zachwycić czytelnika.

Lena Oskarsson "Plac dla dziewczynek" (Czarna Owca)

Lena Oskarsson "Plac dla dziewczynek"

W tej historii nie chodzi o to kto zabił, ale o gęsty, niepokojący klimat miejsca obleganego przez miłośników \"Dzieci z Bullerbyn\". Ten klimat wciąga, intryguje, irytuje. I nie ma nic wspólnego z dziecięcą niewinnością. Rzecz więc w emocjach, jakie ta historia budzi w czytelniku, a to chyba najważniejsze w dobrej książce.

Mira Grant, "Przegląd Końca Świata: Feed", część I

Mira Grant, "Przegląd Końca Świata: Feed", część I

Igor Janke, "Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbánie”, Wydawnictwo Demart

Igor Janke "Napastnik "Opowieść o Viktorze Orbánie”

To pierwsza na polskim rynku wydawniczym opowieść o jednym z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych przywódców politycznych ostatnich lat.

"Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy tajemnic”, Wydawnictwo ZNAK emotikon

"Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy tajemnic”

Czytać dzieciom trzeba codziennie. Ale wśród prezentów, jakie przyniesie Mikołaj, nie powinno zabraknąć książeczek dla najmłodszych. Właśnie na półki księgarskie trafiła najnowsza, która może się stać ulubioną lekturą i na dzień dobry i na dobranoc.

Tomasz Grzywaczewski, "Przez dziki wschód”, Wydawnictwo Literackie

Tomasz Grzywaczewski, "Przez dziki wschód”

Opowieść Tomasza Grzywaczewskiego o podróży na daleki (i wciąż dziki) wschód jest odtworzeniem niezwykłej historii, która nawet została sfilmowana, ale przecież zdarzyła się naprawdę.

Joanna Tokarska-Bakir „Okrzyki pogromowe. Szkice z antropologii historycznej Polski lat 1939-1946”

Joanna Tokarska-Bakir „Okrzyki pogromowe. Szkice z antropologii historycznej Polski lat 1939-1946”

Tytułowe „Okrzyki pogromowe” rozbrzmiewają w najnowszej książce Joanny Tokarskiej-Bakir w dwojaki sposób. Słyszymy nie tylko głośne antyżydowskie hasła wykrzykiwane przez wściekły tłum, ale także wołanie o pomoc i zawodzenie ofiar.

Roberto Bolano „2666”
Muza SA

Roberto Bolano „2666”

Tak to jest jak spadkobiercy nie realizują ostatniej woli umierającego Autora. No i teraz się zmagamy z 1000 stronami tekstu i ciężkim tomiszczem.

Katarzyna Pakosińska "Georgialiki. Książka Pakosińska-Gruzińska” Wyd. Pascal

Katarzyna Pakosińska "Georgialiki. Książka Pakosińska-Gruzińska”

To książka zrodzona z miłości i napisana z wielką pasją. Dowcipnie, ale równocześnie bardzo serio.

Lesley-Ann Jones "Freddie Mercury. Biografia legendy”, Wydawnictwo Dolnośląskie (Grupa Publicat)

Lesley-Ann Jones, "Freddie Mercury. Biografia legendy"

To książka nie tylko o wybitnym muzyku, ale przede wszystkim o człowieku pełnym pasji, skrajności i słabości. Żyjącym pełnią życia i na jego granicy. Niepospolitym i przekraczającym granice; tak w życiu, jak i w sztuce. Uwielbianym przez ludzi, ale też zagubionym i samotnym.

Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek „Kiełbasa i sznurek”, Agora SA

Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek „Kiełbasa i sznurek”, Agora SA

Ten, kto twierdzi, że sztuka rozmowy w narodzie wyginęła, jest w błędzie. Michał Ogórek i Jerzy Bralczyk każdym zdaniem w tej książce udowadniają, że można rozmawiać O CZYMŚ i można to robić JAKOŚ – nie tylko w najlepszym stylu, ale też po prostu interesująco.

Jeffery Deaver, "Twój cień” (Prószyński i S-ka)

Jeffery Deaver, "Twój cień”

W tym thrillerze nic nie jest takie, jak się wydaje. Wątki się plączą, kolejne ofiary tracą życie i szaleńca – zbrodniarza trzeba wykryć jak najszybciej.

Dorota Sumińska, "Dalej na czterech łapach” (Wydawnictwo Literackie)

Dorota Sumińska, "Dalej na czterech łapach”

Ta najnowsza książka Doroty Sumińskiej jest kontynuacją jej autobiografii. Tak, to prawda, to książka na \"przy kominku”, wypełniona ciepłem, ale też goryczą okrucieństwa ludzi. Z pewnością samą autorkę nie wszyscy są w stanie zrozumieć, pojąć jej styl życia, ale chyba na tym jej nie zależy.

Michał Rusinek, "Wierszyki domowe” (wyd. ZNAK emotikon)

Michał Rusinek, "Wierszyki domowe”

Trzeba czytać dzieciom. Trzeba kupować im książeczki już, bo święty Mikołaj za pasem. Właśnie wyszedł zbiór wierszyków domowych autorstwa Michała Rusinka.

Marek Brzeziński "Kulisy Kulinarnej Akademii" (Grupa Wydawnicza Helion S.A.)

Marek Brzeziński "Kulisy Kulinarnej Akademii"

Osobiście wolę słuchać Marka Brzezińskiego, który ze swadą, z ogromnym przejęciem, ale też z poczuciem humoru opowiada o swoim pobycie w tej najważniejszej, francuskiej świątyni, do której nawet nie każdy ma dostęp, a którą traktuje się ze śmiertelną powagą. Jednak przeczytać książkę Marka Brzezińskiego o Le Cordon Bleu to także sama przyjemność.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30