Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Eseista i tłumacz literatury czeskiej, autor biografii Bohumila Hrabala – Aleksander Kaczorowski wprowadza nas w środowisko pisarzy o których wydaje nam się, że wiemy.
O tej książce Maria Iwaszkiewiczowa, córka Jarosława, napisała \"…potrafię być surowa, ale umiem docenić wnikliwe spojrzenie na biografię mego Ojca. Uważam za wielką zasługę autora, że zbadał ją tak dobrze, łącząc życie i twórczość, wykorzystując nieznane dokumenty. Wiele fragmentów tej książki zwłaszcza dotyczących okresu ukraińskiego, to były rzeczy, których nie wiedziałam. I nawet było mi trochę wstyd z tego powodu.” Czy może być lepsza rekomendacja?
Czy da się opowiadając jedno ludzkie życie opowiedzieć historię Bałkanów? Jergović mistrzowsko przefiltrowuje przez losy swojej rodziny dzieje kilku pokoleń mieszkańców Bośni, Hercegowiny, Serbii, Chorwacji, Czarnogóry.
Czy Stanisława Mikulskiego wykończył Hans Kloss? Być może. Im bardziej rosła jego popularność wśród odbiorców, tym większa stawała się niechęć środowiska aktorskiego do niego, który odniósł sukces w tamtych czasach godny zazdrości, dziś na pewno godny zazdrości, ale nie aż takiej!
Czy można zaryzykować, że trwa w cieniu swojego brata? I tak, i nie. Dla tych, którzy są znawcami i miłośnikami literatury nazwisko Różewicz jednoznacznie kojarzy się z Tadeuszem, poetą, dramaturgiem, prozaikiem.
Powiedziała: \"A więc powiedzcie, żeby 22 maja przyszedł na jarmark w Rosii i podszedł do mojego straganu z reformami – tak brzmiał akt kapitulacji. – Tam będę na niego czekała. A po to, by mnie rozpoznał, będę miała kapelusz cały w czereśniach”. Catarina zgodziła się wyjść za mąż za Carla pod warunkiem, że ten nauczy ją czytać…
Zaledwie miesiąc temu pojawiła się w księgarniach najnowsza powieść Tess Gerritsen \"Śladem zbrodni”.
Tytułowy \"heretyk\" czyli lider grającego ekstremalny metal Behemotha spowiada się Piotrowi Weltrowskiemu i Krzysztofowi Azarewiczowi.
Tę książkę się czyta. Dorota Masłowska tym razem przenosi nas w świat, czy może raczej scenerię Zachodu, ale lęki i fobie, styl życia, frustracje są nie obce Europie, na pewno też Polsce.
Czytajcie dzieciom codziennie. Dzieci też mają swoich ulubionych bohaterów książkowych. Jednym z nich z pewnością jest koszmarny Karolek, chłopiec, jakich wiele, łobuziak, trochę niegrzeczny, trochę zbuntowany, wciąż pełen pomysłów nie zawsze dobrych.
Miłośnicy dobrej prozy z wątkami kryminalnymi będą mieli co czytać. Właśnie na półkach księgarskich jest kolejny tom cyklu o młodzieńczych przygodach Sherlocka Holmesa.
Jego żona – Elizabeth Chatwin napisała o nim \"…zawsze dobrze opowiadał i w końcu uczynił to swoją profesją”. Bruce Chatwin – ekspert malarstwa impresjonistów i współczesnych malarzy szybko piął się po szczeblach kariery domu aukcyjnego Sotheby\'s w Londynie, niedoszły archeolog, który w końcu zrezygnował ze studiów żeby – jak mówił nie zakłócać spokoju zmarłym.
Czytaliście te książkę? Nie? To może jeszcze znajdziecie ją w księgarni. Ktoś powie – czytadło? Wcale nie, choć fabuła w istocie wydawać się może prosta, może niekiedy naiwna, ale przecież właśnie w taki sposób też można pisać o sprawach poważnych, dramatycznych, trudnych.
Maria Poprzęcka do swojej uczty zaprosiła kobiety sztuki IX i XX wieku: malarki, fotograficzki, eksperymentatorki, nowatorki. Kobiety wielkiej pasji.
Homofob dotrze tylko do 44 strony. Narrator idzie tam do łóżka z kolegą.
Władysław Anders – charyzmatyczny dowódca, strateg, polityk. Ale też czarujący mężczyzna, mąż, ojciec, przyjaciel. Obraz generała Andersa, który stworzyła Ewa Berberyusz jest niejednoznaczny, wielowymiarowy i fascynujący.
Ironia i prześmiewczy ton to wyłącznie zręczna przykrywka mocnej, głębokiej treści. Autorka zrobiła wszystko, by było barwnie i oryginalnie. Ale czuć w tym także wrażliwość, talent, pasję.
64-letnia kobieta pisze książkę, która łączy w sobie formę wspomnień i listu do kochanko-przyjaciela.
Ta, na pozór, niewinna gra rozgrywa się na kilku płaszczyznach; wirtualnej, psychologicznej, kryminalnej i prowadzi do zaskakującego finału, w którym nie ma wygranych.
Człowiek się uczy całe życie. No, może nie każdemu chce się \"aż” uczyć w sensie dosłownym, ale na pewno powinna być w nas ciekawość świata, zjawisk otaczających nas, chęć dotarcia do rzeczy z pozoru tajemniczych i niezrozumiałych.
Nieokiełznana natura bohatera, nieokiełznana Rosja ze wszystkim, co wydaje się nieprawdopodobne, a tam jest możliwe, ta kiczowata Ameryka i jej milionerki, noclegi w podłych zaułkach świat w całej jego różnorodności pięknej i obrzydliwej – to sceneria jego życia -- drania, kloszarda, poety, kochanka.
W pierwszych dniach października odbędzie się premiera najnowszych przygód Mikołajka – chłopca, który na szczęście w ciągu wielu, wielu lat nie urósł, wciąż jest małym urwisem, którego przygody bawią starszych i małych czytelników.
Od razu powiedzmy otwarcie – opinie o tej książce są bardzo różne. Corinne Hofmann uwiodła wielu czytelników autobiograficzną opowieścią \"Biała Masajka”.
To książka pod każdym względem wyjątkowa; formy, stylu, treści. Inteligentna, błyskotliwa i przede wszystkim ważna.
To książka napisana delikatnie, jak sam temat - miłość, subtelne relacje między ludźmi, porozumienie niemal bez słów.