Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bohater tej książki, Adam, swoje medialne życie zaczął już jakiś czas temu w sieci. Blog o jego erotycznych przygodach bił rekordy popularności w internecie. To właśnie stało się inspiracją do powstania tej książki. Ale blog to nie książka. Tu poprzeczka postawiona jest wyżej. I autor, kryjący się pod pseudonimem A.J. Gabryel podołał zadaniu.
Wydawnictwo Egmont
Ta debiutancka powieść Jodi Picoult ukazała się dwadzieścia lat temu. To nie ma większego znaczenia dla miłośników jej prozy, zresztą poruszającej sprawy ponadczasowe takie, jakie być może zdarzają się za wieloma zamkniętymi drzwiami.
Wydawnictwo AA
Ta książka w rankingu czytelników ma wysoką pozycję. Jej notowania wahają się między aż \"świetna” i tylko \"wciągająca”, a więc nie jest źle. Jej autor – Austin Wright był profesorem literatury, a rzadko któremu profesorowi udaje się napisać powieść czytaną i do tego dobrą.
Musiało być w niej coś niezwykłego. Według dzisiejszych kanonów urody nawet można powiedzieć, że była brzydka. Szczególnie wtedy, kiedy już nie była najmłodsza, a przecież oczarowała Edwarda, a on stracił dla niej głowę i koronę.
Absolutnie wszyscy uważają, że \"kiedyś było lepiej”! Przestępcy i stróże prawa też. Autor tej niecodziennej książki takie filozoficzno-nostalgiczne westchnięcia wydobywa ze swoich bohaterów – policjanta i przestępcy.
Jeszcze do niedawna między \"nagość” a \"wstyd” stawiało się znak równości. To się zmienia, także w naszej kulturze. W \"naszej”, bo przecież znamy z przekazów plemiona, dla których brak odzieży jest czymś normalnym. My powoli oswajamy się z tym, choć przecież i tak plaże nudystów są dla wielu osób gorszące.
Dziś książka wakacyjna. Czytadło na leżak, ale czasem takie właśnie są potrzebne. Zresztą – mają one swój krąg odbiorców, którzy lubią odprężyć się po stresach codzienności, przy lekturze lekkiej, łatwej i przyjemnej.
Zbliżają się wakacje i tym, którzy wybierają się do Paryża trzeba koniecznie polecić przeczytanie tej książki. Może jeszcze większą frajdę mają ci, którzy w stolicy świata już byli i teraz mają okazję porównać swoje spostrzeżenia i wrażenia z tym wszystkim, o czym pisze Stephen Clarke.
Opinie o tej książce Manueli Gretkowskiej są różne. Zresztą – zawsze takie były, jednak tym razem pojawiła się sugestia, podejrzenie, że autorka postawiła sobie cel – nowy tytuł co roku. Albo, że po prostu boi się, że spadnie w zapomnienie, jeśli nie wyda czegoś nowego i że odcina kupony od zasłużenie cenionych jej dawniejszych powieści. Jak jest? Cóż – jeśli ktoś chce mieć własne zdanie, musi przeczytać.
Aleksander Makowski, jeden z najzdolniejszych oficerów PRL-owskiego wywiadu, rozpoczyna swoją opowieść pod koniec lat 90. Ze swoim przyjacielem, biznesmenem Rudolfem Skowrońskim, szefem Inter Commerce, leci do Afganistanu, by nawiązać tam współpracę w zakresie handlu bronią, szmaragdami i drukiem afgańskich pieniędzy w Polsce.
Autorce tej książki zawdzięczamy 11 powieści Haruki Murakamiego na polskim rynku księgarskim. Anna Zielińska-Elliott jest absolwentką warszawskiej japonistyki, tłumaczką literatury japońskiej, mieszkała pięć lat w Japonii i często tam wraca.
To książka prawdziwie poruszająca, napisana z niezwykłą delikatnością, subtelna jak wspomnienia jednocześnie piękne i bolesne, takie, które mają swój zapach, smak, jakie po latach wracają obrazami pod przymkniętymi powiekami. Po traumie filmu \"Róża” tę książkę o powojennych Mazurach czyta się niemal z ulgą.
Filip Springer - dziennikarz, fotoreporter, pisarz. Marek Woźniczka - architekt, grafik. Razem jeżdżą po Polsce, jednocześnie wpadają w zachwyt nad brzydkimi na pierwszy rzut oka budynkami.
\"Biuro tajnych spraw” konfrontuje świat najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców ze światem najlepszych polskich śledczych. Te dwa światy, tak odległe, zazębiają się, przenikają ze sobą, cienka jest miedzy nimi granica i, jak się okazuje, nie tak trudno ją przekroczyć.
Temat coraz bardziej popularny – podróż na Syberię. Niedawno mieliśmy reportaż Hugo Badera, ale to, co proponuje Colin Thubron, to – można rzec malarstwo, trochę poezja, panorama barwna nawet tam, gdzie szarzyzna.
Świat dzieci jest zawsze bardzo, bardzo ciekawy, pod warunkiem, że im się nie przeszkadza. Najnowsza książka Macieja Orłosia to pełna humoru, ale bardzo prawdziwa opowieść o życiu i przygodach jego syna Kuby i córki Meli.
Wydawnictwo ZNAK.
Wydawnictwo ZNAK Emotikon
Wydawnictwo Literackie
Z okładki patrzy autor. Chyba jest zły. Podobno tak reaguje na opinie, że jego książka się podoba, że znalazła uznanie krytyki i czytelników. A przecież jeśli decyduje się na upublicznienie swoich przemyśleń, musi liczyć się z tym, że będzie miał pecha i rzecz stanie się bestsellerem. Z okładki patrzy autor. Chyba jest zły. Podobno tak reaguje na opinie, że jego książka się podoba, że znalazła uznanie krytyki i czytelników. A przecież jeśli decyduje się na upublicznienie swoich przemyśleń, musi liczyć się z tym, że będzie miał pecha i rzecz stanie się bestsellerem.
To Pamuk nieco inny od tego, którego znamy, który snuje sagę rodzinną, oprowadza po zaułkach Stambułu opowiadając losy swoich bohaterów. Ale oczywiście od magii tego niezwykłego miasta i jego mieszkańców trudno się uwolnić. Podobnie jak od wspomnień – tych nieodległych i takich z dzieciństwa.
Ubiegłorocznej premierze Battlefielda 3 na Zachodzie towarzyszyła książka \"Rosjanin”, uzupełniająca fabułę najnowszej gry DICE.
Instytut Wydawniczy Erica