Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Auschwitz-Birkenau Dina Gottliebova maluje portrety Cyganów na rozkaz samego \"Anioła Śmierci”. Praca nad każdą z prac zajmuje jej kilka tygodni. W tym czasie doktor Josef Mengele (\"zimny, arogancji, lodowato okrutny król Birkenau”) prowadzi swoje okrutne eksperymenty. Zafascynowany ułomnymi, karłami, bliźniętami, na stole operacyjnym realizuje swoje najbardziej chore fantazje.
Wyszła – prawdopodobnie kompletna i oparta na materiałach źródłowych biografia Władysława Broniewskiego. To poeta nie poznany do końca, obrzucony wieloma epitetami mało pochlebnymi, pogardzany za uległość wobec władzy i za kilka wierszy popełnionych ku czci wodzów i ustroju.
Tamten 6 czerwca 1944 roku był dniem w którym wojska alianckie zaczęły sobie torować drogę do okupowanej przez nazistów północno-zachodniej Europy. Rozpoczęła się operacja znana jako D-Day.
Alan Moore, Kevin O\'Neill, Egmont
Jest lato 1953 roku. W jednej z rzymskich kawiarni milioner z Atlanty spotyka się z dwójką dziennikarzy, korespondentów amerykańskich gazet. Cyrus Ott ma pieniądze i pomysł na nową, angielskojęzyczną gazetę. Z redakcją w Rzymie i czytelnikami na całym świecie.
Poznajmy historię w jej lżejszej postaci – od strony alkowy. Ukazała się właśnie książka o ostatnim królu Polski – Stanisławie Auguście Poniatowskim, a bliżej o kilku z jego rozlicznych miłostek i romansów.
Świat Książki
Autor pisze: \"wydaje mi się, że trzeba mieć raka, ciężko chore serce albo głowę, żeby tu żyć. Nie mieć naprawdę nic do stracenia albo innego wyjścia, żeby osiedlić się na biegunie okrucieństwa. Tak ludzie mówią i piszą o Kołymie. Innym razem mówią o koszmarze dwudziestego wieku, najstraszniejszej, przeklętej albo najdalszej wyspie Archipelagu Gułag, jego lutym biegunie, ruskiej Golgocie, białym krematorium, arktycznym piekle, mroźnym koncłagrze bez pieców, czy też, nie przymierzając, machinie do przemysłowego mielenia mięsa i kruszenia kości…”
Wielbicieli kryminałów w \"starym stylu” nie brakuje i dziś mimo, że silną konkurencją są thrillery i gatunki bardziej krwawe niż klasyczne powieści Conan Doyle\'a.
\"Moja żona Marietta odeszła w tajemniczych, do dziś nie do końca wyjaśnionych, przynajmniej dla mnie, okolicznościach. Odeszła tak, jak żyła: na własnych warunkach i bez oglądania się za siebie.”
Wydawnictwo Literackie.
Książka Pauliny Wilk wpadła mi w ręce niedługo po tym, jak sama wróciłam z Indii. Wspomnienia z kilkutygodniowej podróży były jeszcze świeże, a obrazy w głowie wyjątkowo kolorowe.
Wyszedł kolejny tom z serii kryminałów, których akcje autorka osadziła na wschodnim wybrzeżu Anglii. Wiodącą postacią powieści jest archeolog sądowa Rith Galloway, czterdziestoletnia singielka, mieszkająca z kotem w domu położonym w pobliży rozległych mokradeł.
Dziś w latach, kiedy od towaru uginają się półki, wielu z nas sięgnie po te książkę z pewnym rozbawieniem. Może to dobrze, że wspomnienia tamtych lat nie pozostawiły traumy. Jednak musimy pamiętać, że były to czasy grozy, absurdu, zamordyzmu i głupoty. Należy pamiętać, że obok wydarzeń komicznych były też tragiczne.
\"Uważa, że poezja nie powinna składać się tylko z pięknych słów. Po paru przygodach na wieczorach autorskich patrzy jednak niekiedy na salę i zastanawia się, co można przeczytać, a czego nie. Bo nie chce mu się kolejny raz tłumaczyć, że nie ma brzydkich wyrazów, są tylko niewłaściwie użyte” – pisze Jarosław Borowiec we wstępie do \"Klasyka na luzie”.
Egmont
Pytania o to, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy stawiali sobie wszyscy rozumni ludzie. Odpowiedzi na nie szukali filozofowie i bodaj każdy miał inne zdanie na ten temat. Z wiekiem też zastanawiamy się nad istotą przemijania i śmiercią.
Prószyński i S-ka
Czy kontynuacja bestsellerowej historii, może być lepsza od pierwowzoru? Anthony Horowitz, znany angielski scenarzysta, podjął się w \"Domu jedwabnym” niełatwego, żeby nie powiedzieć karkołomnego zadania. Postanowił napisać dalszy ciąg przygód legendarnego Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.
Nie lubię historii o superbohaterach. Jednak ta pozbawiona jest ich grzechów. Głównym bohaterem jest Joker czyli śmiertelny wróg Batmana. Człowiek - nietoperz pojawi się dopiero na ostatnich stronach, w dwuznacznym zakończeniu.
Ta książka rozdrapuje strupy, które na pewno już przyschły. Chwilami jest prawdziwie bolesna. Tym bardziej, że czasem chcemy o czymś zapomnieć, albo wypieramy doznane dawniej upokorzenia, wreszcie może po prostu nie podoba nam się to lustro, w jakim trzeba się zobaczyć i stwierdzić – po prostu tacy właśnie jesteśmy.
Ta książka jeszcze na dobre nie zagościła we wszystkich księgarniach, a już stała się jedną z najbardziej gorących i dyskutowanych pozycji. Oficjalna premiera miała miejsce 1 grudnia, ale wcześniej nadały jej rozgłosu liczne wywiady w mediach no i sama postać autorki.
Na kontynuację czekały setki tysięcy czytelników, fanów Murakamiego. Właśnie wyszła trzecia część powieści \"1Q84”. Poznajemy w niej dalsze losy Aomame i Tengo, którzy w dzieciństwie się znali. Akcja książki rozgrywa się w niezwykłym świecie, bo przecież rok 1Q84 też jest niezwykły.
Już dawno żadna publikacja nie dostarczyła mi tak wielkiej, estetycznej przyjemności. Książkę \"Coco Chanel. Legenda i życie” Justine Picardie najpierw obowiązkowo trzeba obejrzeć, a potem można zacząć czytać.