Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Recenzje książek

Andrzej Muszyński, "Południe” (Wydawnictwo Czarne)

Andrzej Muszyński, "Południe”

Południe to miejsce, które można mniej więcej wyznaczyć na mapie Świata. Ale Południe według Andrzeja Muszyńskiego to przede wszystkim stan umysłu. Coraz bardziej zanikający i mieszający się z Północą.

Kazimierz Sowa, "Moje syberyjskie podróże” (Świat Książki)

Kazimierz Sowa, "Moje syberyjskie podróże”

Napisał o Syberii, że pokochał ją \"za jej bezkres, niepowtarzalny urok krajobrazów, i gościnę, której doświadczy każdy, kto lubi ludzi.

Jon Roberts, Evan Wright, "Prawdziwy gangster” (ZNAK Literanova)

Jon Roberts, Evan Wright, "Prawdziwy gangster”

O tej książce czytamy, że \"to prawdopodobnie najlepsza, najbardziej szokująca i mroczna oraz wypełniona adrenaliną autobiografia, jaka się ukazała w tym stuleciu. \"Prawdziwy gangster” to wyprawa w głąb prawdziwego jądra ciemności”.

„Pjongjang” Guy Delisle

„Pjongjang” Guy Delisle

Im dalej czytelnikowi komiksu od czasów PRL, kołchoźników, lokali dla obcokrajowców i sklepów zastawionych jednym rodzajem obuwia – tym lepiej.


Caroline Lawrence, „Sprawa trzech desperado. Tajemnice Dzikiego Zachodu” (Wydawnictwo Egmont)

Caroline Lawrence, „Sprawa trzech desperado. Tajemnice Dzikiego Zachodu”

Niespodziewane zwroty akcji, pościgi, zadymione saloony, pojedynki i nieustraszeni rewolwerowcy. Oto składniki każdego dobrego westernu, który potrafi wciągnąć na długie godziny.

Agnieszka Miklis "Wściekła skóra", Videograf II

Agnieszka Miklis "Wściekła skóra"

Kryminał, psychologiczny thriller, powieść obyczajowa. \"Wściekła skóra\" nie daje się włożyć w jedną szufladkę. Wątki kryminalne świetnie komponują się z obyczajowym tłem powieści, które dotyka ważkiego problemu polskiej emigracji zarobkowej. Całość jest inteligentna i wiarygodna psychologicznie. A przy tym intrygująca i trzymająca w napięciu.

Holly Webb, "Kaczka przynosząca szczęście” (Znak emotikon)

Holly Webb, "Kaczka przynosząca szczęście”

Czytajcie książki dzieciom. Czytajcie szczególnie te, których przesłanie ukryte pod płaszczem baśni uczy i wychowuje. Jeśli w waszych domach zajączek przynosi dzieciom upominki wielkanocne, ta książeczka będzie bardzo na czasie.

Jonathan Cott, "Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę” (ZNAK litera nova)

Jonathan Cott, "Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę”

To książka szczególna. Dla wielu fanów Lennona byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie było o Niej. A jest. Bo Ją niektórzy uważali za przyczynę rozpadu zespołu, za intrygantkę i tę, która miała zły wpływ na Johna.

Agnieszka Lisak, "Życie towarzyskie w XIX wieku” (Wydawnictwo BELLONA)

Agnieszka Lisak, "Życie towarzyskie w XIX wieku”

Właśnie na księgarskie półki trafiła kolejna książka Agnieszki Lisak, której zainteresowanie sięgają w przeszłość. Po znakomitych \"Miłośc, kobieta i małżeństwo w XIX wieku” oraz \"Miłość staropolska”, przyszła kolej na rozrywki, bale, wypoczynek – na życie towarzyskie.

Marcin Gienieczko, "Kierunek północ” (Wydawnictwo Bellona)

Marcin Gienieczko, "Kierunek północ”

Młody człowiek, który już przemierzył kawał świata i nie z wycieczkami turystycznymi, a najchętniej tam, gdzie najtrudniej dotrzeć, albo gdzie mało kto dociera napisał o swoich wyprawach, opatrzył to wszystko fotografiami, ale przecież wiemy, że słowem jednak nie da się opisać przeżyć ekstremalnych.

Debbie Macomber, "Pensjonat wśród róż” (Wydawnictwo Literackie)

Debbie Macomber, "Pensjonat wśród róż”

Wiosna wcale się nie spieszy i jeśli ktoś ma z tego powodu chandrę, może sięgnąć po książkę Debbie Macomber, zapowiadaną jako powieść \"kobieca”. Ta autorka ma ich na swoim koncie mnóstwo bo aż około 150 tytułów! Można powiedzieć, że je wręcz produkuje chociaż cieszą się one powodzeniem.

Maria Janion, Kazimiera Szczuka "Janion. Transe – traumy – transgresje. część 1: Niedobre dziecię”,

Maria Janion, Kazimiera Szczuka "Janion. Transe – traumy – transgresje. część 1: Niedobre dziecię”

Bezpretensjonalna, głęboka, elegancka. Taka jest ta książka, bo i taka jest rozmowa, którą Kazimiera Szczuka prowadzi z prof. Marią Janion.

Jean Hatzfeld, "Sezon maczet” (Wydawnictwo Czarne)

Jean Hatzfeld, "Sezon maczet”

\"Sezon maczet” to niełatwa książka. Bo nie jest przyjemne czytanie rozmów z katami. Autor pozwala im dojść do głosu, wyjaśnić powody dla jakich chwycili za maczety i zaczęli rąbać na kawałki swoich sąsiadów. Dlaczego mielibyśmy ich słuchać?

Jane Juska "Spóźniona kochanka” (Czarna Owca)

Jane Juska "Spóźniona kochanka”

Rozczarują się ci, którzy obiecują sobie po tej książce kolejnej odsłony \"Greya”, czyli banalnej i tandetnej tzw. literatury erotycznej dla kobiet. Natomiast ci, którzy szukają błyskotliwej i odważnej kobiecej prozy, która łamie obyczajowe tabu – będą zachwyceni.

Krzysztof Miller, "13 wojen i jedna” (Wydawnictwo ZNAK)

Krzysztof Miller, "13 wojen i jedna”

Jak wygląda wojna? Och, nic takiego – pokazują w telewizji. Minutę, może dwie, dużo kurzu, jadą samochody pancerne, przemykają żołnierze czy rebelianci z karabinami, koniec ujęcia, po wojnie.

Tess Gerritsen, "Prawo krwi” (Wydawnictwo Harlequin)

Tess Gerritsen, "Prawo krwi”

Tess Gerritsen ma już na swoim koncie powieści mrożące krew w żyłach, a teraz przyszła kolej na następną. To thriller, który z pewnością zainteresuje miłośników gatunku.

Agnieszka Osiecka, "Filmidła. Gawędy o filmach” (Prószyński i S-ka)

Agnieszka Osiecka, "Filmidła. Gawędy o filmach”

7 marca minęła 16 rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej, która najpowszechniej znana i wspominana jest jako autorka tekstów piosenek, później jako poetka, a przecież wiele lat recenzowała filmy.

Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 1, "Trzy siostry Minkelsön”, Roman Surżenko, Yann Le Pennetier (Egmo

Thorgal. Młodzieńcze lata. "Trzy siostry Minkelsön” - Surżenko, Yann (recenzja)

Cóż można powiedzieć o kolejnej pobocznej serii przygód ze świata Thorgala? Naturalnie to przede wszystkim przedsięwzięcie komercyjne.

Cormac McCarthy, "Sodoma i Gomora” (Wydawnictwo Literackie)

Cormac McCarthy, "Sodoma i Gomora”

Na przekład ostatniego tomu, wieńczącego trylogię Cormaca McCarthy\'ego wielbiciele jego prozy czekali kilkanaście lat. Wreszcie po \"Rączych koniach” i \"Przeprawie” ukazała się \"Sodoma i Gomora” w której splata się życie Johna Grady\'ego Cole\'a i Billy\'ego Parhama, bohaterów pierwszego i drugiego tomu.

Małgorzata Szejnert "Wyspa klucz"
Wydawnictwo Znak

Małgorzata Szejnert "Wyspa klucz”

Kawał dobrej historii i znakomitego reportażu. Małgorzata Szejnert zabiera nas w fascynującą podróż za wielką wodę. I tam oprowadza po miejscu, w którym przesądzono o życiu 12 milionów ludzi.

Patrick De Witt „Bracia Sisters”. Wydawnictwo Czarne

Patrick De Witt „Bracia Sisters”

Szacunek za kowboja, który się odchudza i testuje szczoteczkę do zębów. Bunt z powodu traktowania konia. I generalnie lekki niedosyt. Tak najkrócej można określić czytelnicze doznania po lekturze książki Kanadyjczyka.

Barbara O'Neal, "Recepta na miłość” (Wydawnictwo Literackie)

Barbara O'Neal, "Recepta na miłość”

Przepis na słoneczny chleb z miodem i bakaliami to tylko jeden z wielu rodzynków tej książki. Zresztą – przepis jest bardzo prosty, a książka nie kucharska, a o miłości, życiu, szczęściu, o którym każdy marzy. Z przepisu zaś warto skorzystać, bo Ramona – bohaterka książki, od wielu lat prowadzi piekarnię i wie, co dobre.

Małgorzata Szejnert, "My, właściciele Teksasu. Reportaże z PRL-u” (Wydawnictwo ZNAK)

Małgorzata Szejnert, "My, właściciele Teksasu. Reportaże z PRL-u”

Tylko co na księgarskie półki trafiła książka Małgorzaty Szejnert i trzeba ją przeczytać. Z kilku powodów. Jest to przypomnienie, że świetny reportaż broni się nawet po wielu latach, ba – jest to przypomnienie, jaki powinien być ten gatunek dziennikarski, powoli – niestety, odchodzący gdzieś przeszłość choć jak w przedmowie Mariusz Szczygieł pisze, \"reportaż zawsze się obroni i nie zagrażają mu żadne rewolucje technologiczne”.

Arne Bellstrof, „Baby’s In Black. Historia Astrid Kirchherr i Stuarta Sutcliffe’a” (Wyd. Kultura Gni

Arne Bellstrof, „Baby’s In Black”

Hamburg, początek lat 60. Dzielnica Sankt Pauli słynąca z podrzędnych knajp i klubów wypełnionych przez pijanych marynarzy i oprychów szukających byle pretekstu do bijatyki.

Iris Chang "Rzeź Nankinu", Wielka Litera

Iris Chang "Rzeź Nankinu"

Siłą tej książki jest jej dokumentalna i historyczna wartość - unikatowa i świadcząca o wielkiej determinacji autorki. Równie intensywny jest jej emocjonalny przekaz. Amerykańska reporterka Iris Chang dotarła do materiałów, które są świadectwem niewiarygodnej zbrodni dokonanej w 1937 roku na mieszkańcach chińskiego miasta Nankin.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30