Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Recenzje książek

Paweł Jaszczuk "Akuszer śmierci" (Prószyński i S-ka)

Paweł Jaszczuk, "Akuszer śmierci"

Autor łączy w swoich powieściach coś, co cenię najbardziej: historię, która nie do końca jest nam znana z pomysłowo skonstruowaną intrygą kryminalną. Wciąga nas w świat, który jest fascynujący, chwilami odstręczający, a jednak dziwnie nam bliski. To wszystko za sprawą Lwowa - miasta, które wydaje się być nie tyle miejscem akcji, co głównym bohaterem powieści Jaszczuka.

Jerome Charyn "Jerzy Kosiński” (Czarna Owca)

Jerome Charyn, "Jerzy Kosiński”

To nie jest typowa biografia, ale rodzaj literackiej próby pokazania Jerzego Kosińskiego w taki sposób, w jaki on sam konstruował swoje powieści i ich bohaterów.

Jelena Czyżowa "Czas kobiet”, Wydawnictwo Czarne

Jelena Czyżowa "Czas kobiet”

Jest czas socjalistycznego porządku. Bogiem jest rada zakładowa i komisja przydzielająca pokój w komunałce (mieszkania do którego dokwaterowywano obcych sobie ludzi, zmuszonych do życia w ciasnocie i wspólnego korzystania z kuchni i łazienki) czy miejsce w kolejce do zakupu telewizora. Bohaterkami są trzy emerytowane pracownice szpitala, młoda kobieta i jej nieślubna córka.

Ryszard Kapuściński "Czarne gwiazdy", Agora

Ryszard Kapuściński "Czarne gwiazdy"

To pierwsza afrykańska książka Ryszarda Kapuścińskiego, w której znalazły się teksty z lat 1960-1962; reporterskie relacje z Konga i Ghany, które reporter publikował w polskiej prasie.

Piotr Głuchowski, Jacek Hołub "Imperator" (Wydawnictwo Agora)

Piotr Głuchowski, Jacek Hołub "Imperator"

Znakomity pomysł na reporterski cykl \"Reporterzy Dużego Formatu\", świetna książka, która go otwiera. \"Imperator\" to kawał solidnej, drobiazgowej roboty, którą wykonali Piotr Głuchowski i Jacek Hołub, żeby opowiedzieć nam o Ojcu Tadeuszu Rydzyku.

 Agnieszka Osiecka "Dzienniki. 1945–1950”, Prószyński i Ska

Agnieszka Osiecka "Dzienniki. 1945–1950”

\"Zaczynam mój pamiętnik. Dnia 27.Xii.1945. W 1939 r wróciłam z Zakopanego do Warszawy. Wtedy zaczęła się okupacja niemiecka. Miałam wtedy trzy lata, a teraz mam dziewięć.

"Bezcenny”, Zygmunt Miłoszewski

"Bezcenny”, Zygmunt Miłoszewski

Bardzo udany dreszczowiec, który bez problemu wytrzymuje porównanie z najlepszymi książkami Roberta Ludluma, a na głowę bije pomysły Dana Browna.

Yrsa Sigurdardottir "Statek śmierci", Muza

Yrsa Sigurdardottir "Statek śmierci". Recenzja

Autorka perfekcyjnie buduje napięcie łącząc elementy thrillera z klasycznym kryminałem. A rzecz dzieje się na jachcie pod tyleż tajemniczą, co romantyczną nazwą \"Lady K.\"

Lena Oskarsson "Czarne tango", Czarna Owca

Lena Oskarsson "Czarne tango". Recenzja

Lena Oskarsson nie ma w sobie nic ze skandynawskiego chłodu, choć akcję swoich powieści umieszcza w surowym klimacie. Ma natomiast literacki rozmach i znakomitą umiejętność portretowania postaci; niejednoznacznych i oryginalnych.

Francesca Simon  "Koszmarny Karolek. Nie cierpię się uczyć”, Znak emotikon

Francesca Simon "Koszmarny Karolek. Nie cierpię się uczyć”

Stephen King, "Doktor Sen”, Prószyński i S-ka

Stephen King "Doktor Sen”

Książki Stephena Kinga trzeba czytać na bieżąco i z pewnością fani tego autora i gatunku literackiego tak postępują. Bo przecież ta najnowsza – \"Doktor Sen” jest kontynuacją \"Lśnienia”. Dobrze więc wiedzieć, jaki był początek wszystkiego.

Jennifer L. Scott, "Lekcje madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu”

Jennifer L. Scott, "Lekcje madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu”

Ta książka zaskakuje i tych, którzy spodziewali się, że biorą do czytania powieść i tych, którzy mieli nadzieję na typowy poradnik będący drogowskazem jak elegancko znaleźć się w życiu. Ta książka po trosze jest jednym i drugim.

Carin Gerhardsen "Kołysanka na śmierć", Dom Wydawniczy Rebis,

Carin Gerhardsen "Kołysanka na śmierć"

Początek jest chyba najmocniejszy ze wszystkich dotychczasowych książek Gerhardsen. W Sztokholmie, we własnym domu zostaje zamordowana młoda Filipinka i jej dwójka malutkich dzieci. Morderca przychodzi nocą i działa z absolutną precyzją i bezwzględnością. Jakby wykonywał wyrok śmierci. W jego działaniu nie ma śladu emocji.

Angelika Kuźniak "Papusza”, Wydawnictwo Czarne

Angelika Kuźniak "Papusza”

To książka od dawna zapowiadana i oczekiwana. I bardzo dobrze, że się ukazała, bo – abstrahując o tego, czy się komuś spodoba czy nie, przypomina sylwetkę cygańskiej kobiety, poetki, postaci niezwykłej w naszej kulturze już choćby dlatego, że jedynej.

Staszek Dutka "Cza-cza z Królową", Wydawnictwo Siedmioróg

Staszek Dutka "Cza-cza z Królową"

To powieściowy debiut autora. Staszek Dutka był felietonistą prasowym, a także pisze teksty do utworów muzycznych i sztuki teatralne. Uczy w warszawskich szkołach.

Holly Webb, "Gilbert ratuje sytuację”, "Bernard szuka domu” 
ZNAK emotikon

Holly Webb, "Gilbert ratuje sytuację”, "Bernard szuka domu”

 Anne Gracie , "Dynastia Tudorów: Król, królowa i królewska faworyta”, Wydawnictwo MIRA

Anne Gracie "Dynastia Tudorów: Król, królowa i królewska faworyta”

Do niedawna produkowano seriale na podstawie książek, a teraz proszę – jest odwrotnie. Pani Anne Gracie napisała powieść opartą na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors autorstwa Michaela Hirsta.

Hugh Lifting "Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro”, Wydawnictwo Znak Emotikon

Hugh Lifting "Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro”

To jedna z tych książek, które z przejęciem czytają dzieci, a do których tak chętnie wracają nawet dorośli.

Karin Slaughter, "Zaślepienie" (GW Foksal)

Karin Slaughter, "Zaślepienie"

\"Zaślepienie” to debiutancka powieść Karin Slaughter (z 2001 r.), która właśnie ukazała się w Polsce w serii Fabryka Sensacji. I muszę przyznać, że to mistrzowski debiut. Slaughter doskonale wie, czego potrzebuje czytelnik kryminału i daje mu to. W podwójnej dawce.

Piekielne wody, David L. Robbins

Piekielne wody, David L. Robbins

Męska literatura - sprawnie napisany militarny dreszczowiec o współczesnych komandosach.

Agnieszka Stabro, "Życie listami pisane” (Wydawnictwo BELLONA)

Agnieszka Stabro, "Życie listami pisane”

Czy ta skromna książeczka da odpowiedź na pytanie, jaka naprawdę była Maria Pawlikowska-Jasnorzewska? Z pewnością nie, bo nikt z zewnątrz nie jest w stanie przeniknąć prawdziwego \"ja” drugiej osoby. A jednak ten niewielki tomik odpowiada na wiele pytań i obala wiele mitów związanych z poetką.

Joanna Chełstowska, Ludwik Kozłowski, "Riko i my. O kotach, ludziach, przyjaźni i zaufaniu” (Wydawn

Joanna Chełstowska, Ludwik Kozłowski, "Riko i my. O kotach, ludziach, przyjaźni i zaufaniu”

To książka dla całkiem dorosłych i dla mniej dorosłych. To opowieść o kotach. Wprawdzie głównym bohaterem jest kocur Riko, jednak – niejako w tle, na drugim planie znajdują się ludzie. I zarówno czworonożne jak i dwunożni są jednakowo ważni.

Izabela Czajka-Stachowicz "Moja wielka miłość", W.A.B.

Izabela Czajka-Stachowicz, "Moja wielka miłość"

W \"Mojej wielkiej miłości\" czuć fantazję i artystyczną duszę pięknej Belli, która uwielbiała iść pod prąd i łamać konwenanse. Odwagi, tej życiowej, ale też tej literackiej, można jej dziś zazdrościć.

"Spowiedź mordercy”, Molly Molloy, Charles Bowden

"Spowiedź mordercy”, Molly Molloy, Charles Bowden

Choć po obu stronach nie stoją wrogie armie, to co dzieje się w Meksyku jest jedną z najkrwawszych wojen na świecie. Po jednej stronie stoi policja i wojsko, a po drugiej narcos – świetnie uzbrojeni i zorganizowani członkowie narkotykowych karteli. Ta wojna kosztowała już życie przynajmniej 60 tys. osób.

Marta Zaborowska "Uśpienie" (Czarna Owca)

Marta Zaborowska, "Uśpienie"

\"Uśpienie\" Zaborowskiej to powieść dynamiczna, z pomysłem i rozmachem. Powiedziałabym nawet - skandynawskim rozmachem, chociaż umocowana w polskiej rzeczywistości.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30