Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Autor łączy w swoich powieściach coś, co cenię najbardziej: historię, która nie do końca jest nam znana z pomysłowo skonstruowaną intrygą kryminalną. Wciąga nas w świat, który jest fascynujący, chwilami odstręczający, a jednak dziwnie nam bliski. To wszystko za sprawą Lwowa - miasta, które wydaje się być nie tyle miejscem akcji, co głównym bohaterem powieści Jaszczuka.
To nie jest typowa biografia, ale rodzaj literackiej próby pokazania Jerzego Kosińskiego w taki sposób, w jaki on sam konstruował swoje powieści i ich bohaterów.
Jest czas socjalistycznego porządku. Bogiem jest rada zakładowa i komisja przydzielająca pokój w komunałce (mieszkania do którego dokwaterowywano obcych sobie ludzi, zmuszonych do życia w ciasnocie i wspólnego korzystania z kuchni i łazienki) czy miejsce w kolejce do zakupu telewizora. Bohaterkami są trzy emerytowane pracownice szpitala, młoda kobieta i jej nieślubna córka.
To pierwsza afrykańska książka Ryszarda Kapuścińskiego, w której znalazły się teksty z lat 1960-1962; reporterskie relacje z Konga i Ghany, które reporter publikował w polskiej prasie.
Znakomity pomysł na reporterski cykl \"Reporterzy Dużego Formatu\", świetna książka, która go otwiera. \"Imperator\" to kawał solidnej, drobiazgowej roboty, którą wykonali Piotr Głuchowski i Jacek Hołub, żeby opowiedzieć nam o Ojcu Tadeuszu Rydzyku.
\"Zaczynam mój pamiętnik. Dnia 27.Xii.1945. W 1939 r wróciłam z Zakopanego do Warszawy. Wtedy zaczęła się okupacja niemiecka. Miałam wtedy trzy lata, a teraz mam dziewięć.
Bardzo udany dreszczowiec, który bez problemu wytrzymuje porównanie z najlepszymi książkami Roberta Ludluma, a na głowę bije pomysły Dana Browna.
Autorka perfekcyjnie buduje napięcie łącząc elementy thrillera z klasycznym kryminałem. A rzecz dzieje się na jachcie pod tyleż tajemniczą, co romantyczną nazwą \"Lady K.\"
Lena Oskarsson nie ma w sobie nic ze skandynawskiego chłodu, choć akcję swoich powieści umieszcza w surowym klimacie. Ma natomiast literacki rozmach i znakomitą umiejętność portretowania postaci; niejednoznacznych i oryginalnych.
Książki Stephena Kinga trzeba czytać na bieżąco i z pewnością fani tego autora i gatunku literackiego tak postępują. Bo przecież ta najnowsza – \"Doktor Sen” jest kontynuacją \"Lśnienia”. Dobrze więc wiedzieć, jaki był początek wszystkiego.
Ta książka zaskakuje i tych, którzy spodziewali się, że biorą do czytania powieść i tych, którzy mieli nadzieję na typowy poradnik będący drogowskazem jak elegancko znaleźć się w życiu. Ta książka po trosze jest jednym i drugim.
Początek jest chyba najmocniejszy ze wszystkich dotychczasowych książek Gerhardsen. W Sztokholmie, we własnym domu zostaje zamordowana młoda Filipinka i jej dwójka malutkich dzieci. Morderca przychodzi nocą i działa z absolutną precyzją i bezwzględnością. Jakby wykonywał wyrok śmierci. W jego działaniu nie ma śladu emocji.
To książka od dawna zapowiadana i oczekiwana. I bardzo dobrze, że się ukazała, bo – abstrahując o tego, czy się komuś spodoba czy nie, przypomina sylwetkę cygańskiej kobiety, poetki, postaci niezwykłej w naszej kulturze już choćby dlatego, że jedynej.
To powieściowy debiut autora. Staszek Dutka był felietonistą prasowym, a także pisze teksty do utworów muzycznych i sztuki teatralne. Uczy w warszawskich szkołach.
Do niedawna produkowano seriale na podstawie książek, a teraz proszę – jest odwrotnie. Pani Anne Gracie napisała powieść opartą na pierwszym sezonie superprodukcji The Tudors autorstwa Michaela Hirsta.
To jedna z tych książek, które z przejęciem czytają dzieci, a do których tak chętnie wracają nawet dorośli.
\"Zaślepienie” to debiutancka powieść Karin Slaughter (z 2001 r.), która właśnie ukazała się w Polsce w serii Fabryka Sensacji. I muszę przyznać, że to mistrzowski debiut. Slaughter doskonale wie, czego potrzebuje czytelnik kryminału i daje mu to. W podwójnej dawce.
Męska literatura - sprawnie napisany militarny dreszczowiec o współczesnych komandosach.
Czy ta skromna książeczka da odpowiedź na pytanie, jaka naprawdę była Maria Pawlikowska-Jasnorzewska? Z pewnością nie, bo nikt z zewnątrz nie jest w stanie przeniknąć prawdziwego \"ja” drugiej osoby. A jednak ten niewielki tomik odpowiada na wiele pytań i obala wiele mitów związanych z poetką.
To książka dla całkiem dorosłych i dla mniej dorosłych. To opowieść o kotach. Wprawdzie głównym bohaterem jest kocur Riko, jednak – niejako w tle, na drugim planie znajdują się ludzie. I zarówno czworonożne jak i dwunożni są jednakowo ważni.
W \"Mojej wielkiej miłości\" czuć fantazję i artystyczną duszę pięknej Belli, która uwielbiała iść pod prąd i łamać konwenanse. Odwagi, tej życiowej, ale też tej literackiej, można jej dziś zazdrościć.
Choć po obu stronach nie stoją wrogie armie, to co dzieje się w Meksyku jest jedną z najkrwawszych wojen na świecie. Po jednej stronie stoi policja i wojsko, a po drugiej narcos – świetnie uzbrojeni i zorganizowani członkowie narkotykowych karteli. Ta wojna kosztowała już życie przynajmniej 60 tys. osób.
\"Uśpienie\" Zaborowskiej to powieść dynamiczna, z pomysłem i rozmachem. Powiedziałabym nawet - skandynawskim rozmachem, chociaż umocowana w polskiej rzeczywistości.