Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubię jajecznicę na boczku, boczek z grilla, pierogi ruskie z omastą z boczku. A także zupę ziemniaczaną, kaszę gryczaną z boczkiem i polędwiczki w boczku. Chudy boczek wędzony to prawdziwy rarytas. Oto 10 dań z boczkiem w roli głównej.
Blisko 30 food trucków rozstawiło się na placu Teatralnym pod Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Po niemal 70 latach razem z Esther Minars, której mama była przed wojną żoną właściciela piekarni na Furmańskiej i Markiem Pankiem, szefem kuchni Hades Szeroka, wypiekliśmy bubelach. Bubelach to misterium - mówiła wzruszona Esther.
W Puławach jak grzyby po deszczu powstają nowe lokale gastronomiczne. Czym chcą skusić klientów?
W trakcie trzydniowych warsztatów kulinarnych możecie aktywnie uczestniczyć w gotowaniu po słowiańsku. - Przy użyciu żaren i stęp będziecie wytwarzać mąkę, kaszę, prażmo. Przy ognisku, paleniskach i piecu kopułowym wspólnie będziemy gotować, piec i skwierzyć - mówi Paweł Szymański.
Podlaski przełom Bugu zachwyca turystów z całej Europy. Ścieżka przyrodnicza „Szwajcaria Podlaska” ma 9 przystanków, z których każdy pełen jest tajemnic. Kiedy już nasycimy oczy widokiem dzikiego Bugu warto poznać świeżą, sezonową i lokalną kuchnię. Jej ostoją jest Uroczysko Zaborek. Barszcz podlaski, bliny żmudzkie, kartacze, pierogi ziemniaczane i parowańce z jagodami na deser...
Kozia Zagroda z Cichostowa (pow. parczewski) zdobyła certyfikat „KUKBUK Poleca”. Redakcja tego magazynu kulturalno-kulinarnego doceniła Ewę i Igora Dąbrowskich za naturalne lemoniady.
W niedzielę w ramach Mostu Kultury odbyły się warsztaty kulinarne. Z kolei już we wtorek na moście Mariana Lutosławskiego będzie można posłuchać flamenco.
W czerwcu na warzywniakach jest świeżo, sezonowo i lokalnie. Jeszcze są szparagi, dojrzewają czereśnie na pierogi, a rzodkiewka do sałat i twarożku jest najsmaczniejsza. Soczysta fasolka szparagowa z masłem i bułką zachwyca smakiem dzieciństwa, a pierwsze kurki w śmietanie z młodymi ziemniakami oddam za najlepszy stek z grilla
Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej szuka m.in. restauracji, hoteli i gospodarstw agroturystycznych, które chciałby oferować swoim klientom produkty tradycyjne i lokalne. Kraśnicka LGD wspólnie z dwiema innymi lokalnym grupami działania z powiatów lubelskiego i biłgorajskiego chce stworzyć szlak kulinarny i promować turystykę kulinarną.
Najbardziej aromatyczne nalewki powstają z kwiatów oraz ziół. Żeby je nastawić, trzeba znać parę sztuczek. Zapytaliśmy mistrzów, co trzeba wiedzieć, żeby zrobić smakowitą nalewkę z hyćki czy wonną z akacji.
Jej mięso dorównuje w smaku węgierskiej mangalicy i cerdo iberico. Coraz więcej restauracji z Lublina serwuje dania ze szlachetnego mięsa. Schabowy z kostką, żeberko, indyk z boczkiem, a nawet chłodnik są bezkonkurencyjne. Puławska pojawia się w dobrych restauracjach regionu. O smaku dań z puławskiej coraz głośniej w Polsce. Podpowiadamy, gdzie można spróbować dań z „puławiaka”
Przed nami drugi weekend Nocnego Bazaru - miejsca, które w weekendy karmi lublinian nocą. Nocny Bazar zaprasza w okolice Parku Ludowego, do klubu Plener.
Rozmowa z Robertem Makłowiczem, dziennikarzem, pisarzem, publicystą, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem
Najbardziej pomysłowy w Ambarasie. Codziennie inny w Cafe Trybunalska. Kresowy na ziemniaku w Hades Szeroka. Gdzie warto wpaść na smakowity chłodnik? Wybraliśmy 7 smakowitych miejsc. W każdym chłodnik smakuje inaczej. Gdzie najlepiej? Sprawdźcie sami
Sezon grillowania w pełni. Bialska Straż Miejska przypomina jednak o pewnych zasadach z grillem związanych.
Młody szpinak sprawdzi się w sałatce, kanapce, przekąskach i daniach obiadowych. Polecamy makarony ze szpinakiem, pierogi i naleśniki ze szpinakowym nadzieniem. Szpinak dobrze komponuje się z owocami morza i rybami
Zupy i bajgle, zapiekanki, lody, kuchnia meksykańska. Wszystko serwowane do późnych godzin nocnych. Nocny Bazar to pierwsze tego typu miejsce w Lublinie
Ciąg dalszy wycieczki po nowych miejscach w Lublinie. Tym razem będą dwa z pieczywem i naleśnikarnia.
Ormiański kebab, stek, dorada. A może golonka, grillowany karp z wędzarki, arbuz z musem jogurtowym? W Lublinie i regionie jest kilkanaście bardzo ciekawych miejsc, gdzie potrawy przyrządza się na grillu węglowym, elektrycznym, a nawet ruszcie opalanym dębem. Oto nasz subiektywny wybór pięciu miejsc w Lublinie i pięciu w regionie
Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina” chce wprowadzić do lokali gastronomicznych regionalne potrawy. Efektem będzie przewodnik, z którego dowiemy się gdzie zjeść typową lubelską potrawę
Pierwsze smardze pojawiają się w kwietniu. W maju rosną na całego. Na Roztoczu, dookoła Kazimierza Dolnego, w Wąwolnicy. Od października 2014 roku smardz jest pod częściową ochroną. A więc możemy go zbierać i cieszyć się niebywałym smakiem.
Długi weekend to dobry czas na kulinarne wycieczki. Podpowiadamy, gdzie można coś dobrego zjeść. Lubelskie na majówkę kusi cebularzykami na przystawkę, regionalną zupą z karpia, kołdunami w rosole, bajglami z białym serem, kotletem kijowskim. Za każdym miejscem stoi historia konkretnej miejscowości, zabytki i niezwykłe historie. Oto nasz subiektywny przewodnik.
Baranina i jagnięcina jest na fali. Wraca do łask cielęcina i królik w śmietanie. Mocno trzymają się żeberka i steki, a także schabowy po lubelsku. Panierowane filety z wątróbki oraz sztuka mięsa z chrzanem znów trafiają do menu restauracji.