Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Agnieszką Karczewską, wojewódzkim konsultantem ds. pielęgniarstwa diabetologicznego.
Widział wydarzenia sprzed 12 lat, przed oczyma przewijały się mu obrazy, które były wyrzutem sumienia…
Rozmowa z Kristiną Repelewską, byłą zawodniczką MKS Selgros Lublin.
Rozmowa z Dawidem Ryskim, grafikiem. Otwarcie wystawy prac Dawida Ryskiego w Galerii Białej w piątek 3 lutego o godz. 18. Wstęp wolny. Wystawę można oglądać do 3 marca.
Przedszkolaki i uczniowie z 20 placówek w woj. lubelskim biorą udział w międzynarodowym projekcie UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Ratują w ten sposób życie dzieciom w Angoli. Żeby zebrać dla nich pieniądze przygotowują laleczki, które już wkrótce trafią na licytacje.
Film jest najważniejszą sztuką i medium naszych czasów. Kryje w sobie zdolność opowiadania i poruszania naszych emocji za pomocą obrazów. Zależy mi na tym, aby młodzież potrafiła dostrzec w filmie prawdziwe dzieło sztuki, a nie tylko rozrywkę na sobotni wieczór – mówi Emilia Żuber, liderka Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
Agnieszka Bernat, lublinianka z krwi i kości, wydała swoją pierwszą książkę: „Zbrodnie w Nickelswalde”. Kryminał zbiera bardzo dobre recenzje, jest więc szansa na kolejne publikacje
Rozmowa z Anną Gradziuk, lekarzem koordynującym pobrania organów w szpitalu „papieskim” w Zamościu
Są domem dla owadów i ptaków. Pięknie kwitną i pachną. Nie trzeba często kosić ani podlewać. Do tego niewiele kosztują
U nas dziecko nie jest anonimowe, ma rodzinne ciepło. Może realizować swoje pasje. Łatwiej nam wyczuć zmiany w jego zachowaniu, jego problemy, mamy z nim bardzo bliski kontakt - mówi Małgorzata Cisek, która od 6 lat pracuje w Wiosce Dziecięcej SOS w Kraśniku i opiekuje się siedmiorgiem dzieci
Znany już w świecie film „Dangal” to pierwsza superprodukcja z Bollywood, w której wystąpiły polskie zapaśniczki i sędziowie. Z grupy 10 naszych sportowców w zdjęciach wzięły udział trzy reprezentantki klubu MKS Cement-Gryf Chełm oraz dwóch związanych z klubem sędziów i trenerów. Światowa premiera filmu miała miejsce 23 grudnia 2016 roku, a lada dzień spodziewany jest jego pierwszy, oficjalny pokaz w Polsce
31 stycznia Związek Nauczycielstwa Polskiego ujawni treść pytania, jakie ma paść podczas ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy oświaty. Tego dnia rozpocznie się też zbiórka podpisów pod inicjatywą referendalną. To kolejna próba powstrzymania, wydawałoby się przesądzonych już, zmian w polskim szkolnictwie
Dwa tygodnie temu opisywaliśmy jak wyglądał wybuch i początek Powstania Styczniowego na obszarze dzisiejszego powiatu puławskiego. Dziś kontynuujemy opowieść o powstańcach i ich losach.
Szukało go pół miasta, oprócz rodziców i znajomych także wojsko i milicja. Sprawdzono każdy zakamarek – z wyjątkiem jednego...
Odnaleźliśmy pana Mariana Budzyńskiego, który fotografował Lublin w czasie, gdy pracował w Miejskim Zarządzie Dróg Mostów i Zieleni przy Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Lublinie.
Na dworze trzaska dwudziesto-stopniowy mróz. Problemem staje się odpalenie samochodu, nie chce się wychodzić na zewnątrz. Z pewnością wiele osób w taką pogodę najchętniej napaliłoby w kominku i skryło się pod kocem. Mroźny weekend można jednak spędzić inaczej: wyjść na dwór, zdjąć ubranie i wskoczyć do lodowatej wody.
Rozmowa z Tomaszem Wilczkiewiczem, rysownikiem, autorem komiksu „Lublinem przez dzieje”.
Rozmowa z Marcinem Liberem, reżyserem premierowego spektaklu „Klątwy” w Teatrze Osterwy.
Boję się, że będę mówił: spokojnie, jakoś to będzie, a potem pewnego dnia obudzę się w zupełnie innym kraju i będzie już za późno – mówi Krzysztof Zalewski, wokalista, który w sobotę w Domu Kultury w Lublinie będzie promował swoją najnowszą płytę „Złoto".
Rozmowa z Moniką Borzym, wokalistką jazzową o jej najnowszej płycie „Back to the garden”, na której znalazły się utwory kanadyjskiej legendy Joni Mitchell.
Region puławski był areną wielu niepodległościowych zrywów. Powstanie styczniowe w naszym regionie to wspaniała karta historii, o której nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Rozmowa z Mateuszem Pakułą, dramatopisarzem, autorem sztuki „Wieloryb the Globe” dedykowanej Krzysztofowi Globiszowi.
Wojciech Mazurek, chełmski archeolog i jego izraelski kolega Yoram Haimi z Anttiquities Authorithy już wcześniej podejrzewali, że w obrębie terenu byłego obozu zagłady w Sobiborze mogą znajdować się pozostałości tuneli, którymi więźniowie mieli nadzieję wydostać się na wolność
My zaczęliśmy urodziny miasta sylwestrową zabawą. Oni, jako inaugurację potraktowali styczniowe obchody 25-lecia powstania Polskiej Partii Robotniczej. Oni, czyli nasi ojcowie i dziadkowie, którzy przygotowywali 650-lecie Lublina. Zajmowali się „wytwarzaniem odpowiedniej atmosfery poprzez systematyczną działalność przygotowawczą obchodów”, sadzili tysiące róż i robili odręczne dopiski na dokumentach: „brakuje nam na imprezy masowe sumy 150 tys. złotych”
Rozmowa z Adrianem Kowalem, bokserem Olimpu Lublin