Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj podczas zawodów wędkarskich w Markuszowie (powiat puławski). Poszkodowany 62-letni wędkarz został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
Po jednej stronie ulicy za parkowanie płaci się inną aplikacją, po drugiej stronie inną, chociaż stawki opłat są identyczne. Na taki problem skarżą się nam kierowcy korzystający ze Strefy Płatnego Parkowania. Czy uda się to rozwiązać?
Ekipa kosząca miejski trawnik przy Nowym Świecie zniszczyła jedno z drzew. – Nie zamawialiśmy tu koszenia – dziwią się miejscy urzędnicy i obiecują wyjaśnić sprawę.
„To jest wstyd, ale tutejsze społeczeństwo nie toleruje obcych” – to jeden z komentarzy po sesji w Bełżycach. Radni nie przychylili się bowiem do pomysłu sprowadzenia rodziny repatriantów z Kazachstanu, co wiązałoby się z przygotowaniem dla nich mieszkania. – Nie jesteśmy grupą ksenofobów – odpiera zarzuty przewodniczący rady miejskiej.
Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Widok był przerażający – relacjonuje lekarz weterynarii, który przyjechał na miejsce ataku czterech amstaffów w Elizówce pod Lublinem. Pani Elżbieta trzymała swoją suczkę na rękach, kiedy agresywne psy się na nią rzuciły i rozszarpały jej pupila. Okoliczni mieszkańcy boją się również o swoje zdrowie
Rząd zachęca do szczepień przeciwko COVID-19 organizując wielką loterię z nagrodami. Tymczasem ci, którzy chcą się zaszczepić mają problem. – Jechałam 40 kilometrów do Lublina na darmo. Nikt mnie nie uprzedził, że szczepionki nie dojechały – irytuje się jedna z pacjentek.
Na fatalny stan ul. Węglinek skarży się nam jedna z Czytelniczek, która chodzi tu na spacery. Miasto przyznaje, że można tu liczyć najwyżej na doraźne naprawy drogi
Dom izolacji społecznej – tak pani Danuta określa DPS w Ryżkach. Zarzuca, że dyrekcja utrudnia jej kontakty z mieszkającym tam bratem. Dyrektor odpowiada, że problemu by nie było, gdyby pani Danuta zaszczepiła się przeciw COVID-19 i zgodziła się również na szczepienie brata.
Niemal każdego ranka ustawiają się długie kolejki osób czekających na rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Ludzie skarżą się na chaos, a nie pomaga też testowy system „zamów kolejkę”
Miała działać po majówce, ale wciąż jest nieczynna. Od ponad 2 miesięcy z windy w budynku, w którym mieści się m.in. ośrodek zdrowia w Piaskach, nie mogą korzystać pacjenci – często starsze i schorowane osoby. – Może trzeba, aby panowie prezesi wnosili te osoby na rękach na I albo II piętro – ironizuje Elżbieta Kubić, która jeszcze w kwietniu poinformowała nas o przedłużającej się awarii dźwigu.
– To cyrk, co tu się dzieje – denerwują się pacjenci, którzy czekają w kolejce na szczepienie przeciwko COVID-19 przez szpitalem przy al. Kraśnickiej w Lublinie.
Już ponad 250 podpisów złożono pod petycją o zaniechanie pomysłu budowy spalarni odpadów medycznych w miejscowości Dratów-Kolonia. Inwestycja miałaby powstać w środku malowniczego pojezierza, 500 metrów od domów.
"Prosimy pukać w okno, aby skontaktować się pielęgniarką, jeśli usłyszymy walenie, nie podchodzimy" – kartkę z taką informacją wywiesiła jedna z lubelskich przychodni. Na reakcję oburzonych pacjentów nie trzeba było długo czekać. Chorzy skarżą się też na inne placówki w regionie.
Ekipa remontująca jedną ze staromiejskich kamienic zniszczyła zieleń na przyległym podwórku. Rośliny były sadzone w 2018 i 2019 r. dzięki dofinansowaniu z miejskiej kasy. Teraz zasypano je piachem.
Od około 2 miesięcy winda w budynku, w którym mieście się m.in. ośrodek zdrowia w Piaskach (powiat świdnicki) jest nieczynna. Efekt jest taki, że pacjenci, często starsi, schorowani i mający problemy z poruszaniem się muszą wejść na 1 czy 2 piętro po schodach. – Starość nie udała się panu Bogu, dlatego trzeba pomóc takim osobom – apeluje jedna z pacjentek. Administrator zapewnia, że winda będzie działać po majowym weekendzie.
Zamieszanie organizacyjne wokół szczepień pracowników UMCS w przychodni przy ul. Langiewicza w Lublinie. Wiele osób przyszło przyjąć drugą dawką szczepionki o tej samej porze, przez co rano w przychodni zrobiła się duża kolejka, zdecydowanie niewskazana w kontekście zagrożenia epidemicznego. Uczelnia już uporządkowała zasady szczepień.
Kierowca autobusów MPK nie może dostać pracy w tej spółce, jeśli ostatnio był zatrudniony w firmie będącej podwykonawcą MPK. – Taką mamy umowę – przyznaje miejski przewoźnik. – To dyskryminacja – twierdzą kierowcy, którzy nam się poskarżyli.
Całe życie poświęcił produkcji i naprawie butów. To nie tylko praca, to jego pasja. Gdy pandemia dobijała niewielki zakład szewski, na pomoc ruszyli mieszkańcy Lublina. Dzięki nim pan Zygmunt już nie siedzi bezczynnie, wypatrując klientów.
Na długie kolejki do terminalu kontenerowego PKP Cargo narzekają przewoźnicy. Grożą, że ich cierpliwość się skończy i zablokują Małaszewicze. A kolejowa spółka odpowiada, że robi wszystko, by to poprawić.
Asfaltowe boisko pomiędzy blokami przy ulicami Okulickiego a Norwida w Świdniku miało zamienić się w zielony teren z miejscami do wypoczynku. Zdecydowały o tym 422 osoby, które oddały swój głos właśnie na ten projekt budżetu obywatelskiego. Tyle, że nie wszystkim mieszkańcom zmiany się spodobały.
Ala i jej rodzina szukają swojego szczeniaka. Dziewczynka sama zrobiła ogłoszenie o zaginięciu psa.
Udało się częściowo rozwiązać problem pasażerów, którzy stracili dojazd do centrum z powodu przebudowy pętli autobusowej „Prawiedniki”. Od poniedziałku ma tu docierać tymczasowa linia 725.
Na hałaśliwe, nocne sprzątanie ulicy skarży się jedna z mieszkanek Węglina. W nocy z niedzieli na poniedziałek pod jej oknami pracowali robotnicy, którzy używając głośnych, spalinowych dmuchaw usuwali zanieczyszczenia z chodników na trawnik.
Słowami o pistolecie zakończyła się kilkuminutowa kłótnia między kierowcami dwóch samochodów, którzy stanęli naprzeciwko siebie na ulicy Okrzei w Lublinie. Droga w tym miejscu jest tak wąska, że nie ma szans na wyminięcie się. Żaden nie chciał jednak ustąpić i wycofać auta.
Było 45 minut po północy, gdy rozpędzony mercedes wbił się w bok opla na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej i Wieniawskiego w Chełmie. Uderzenie było tak silne, że auto zatrzymało się dopiero na sygnalizatorach. Do szpitala trafili trzej z czterech młodych mężczyzn jadących mercedesem. 19-latkę kierującą oplem pogotowie opatrzyło na miejscu.