Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pierwszy obowiązywał do końca roku. Teraz jest kolejny, wydłużony do końca marca, zakaz wstępu do lasu. Obowiązuje w części Nadleśnictwa Zwierzyniec.
Aby móc podglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku, kiedyś trzeba było wybrać się do lasu i szukać. Teraz wystarczy odpalić komputer i obejrzeć sytuacje nagrane przez fotopułapki.
Niedawno miasto pochwaliło się oddaniem do użytku mieszkańcom trzech nowych mikroparków. Teraz na odbiór czeka kolejny, a w następnym prace niedługo się rozpoczną.
W Ogrodzie Saskim widać zalegające śmieci. Problem zgłosił do naszej redakcji Czytelnik. Miasto reaguje.
Skwer Marzeń, Gaj nad Skarpą i zieleniec przy ul. Gęsiej: w Lublinie są nowe miejsca, gdzie można odpocząć na świeżym powietrzu.
Rozpoczęła się poświąteczna zbiórka choinek w donicach. Już wkrótce mogą one wzbogacić miejską zieleń.
Walka z wścieklizną, bezpieczeństwo, decyzje ZRID, polityka senioralna, problemy w rolnictwie i krótszy czas oczekiwania na paszport – wojewoda lubelski podkreśla, że miniony rok był dla województwa czasem intensywnym, jednak władze nie zwalniają tempa i przygotowują się do dalszych działań.
Dla Polski jabłko jest owocem szczególnym i powodem do dumy narodowej. Jako największy producent jabłek w Europie i czwarty co do wielkości na świecie, polskie jabłka słyną ze swojego smaku i jakości, docenianych przez międzynarodowych konsumentów. Dlatego jabłko zostało uznane za oficjalny owoc przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej.
Na Starym Mieście w Lublinie wielu drzew nie ma. Ostatnio ich liczba znów się zmniejszyła, a jedna z czytelniczek zaniepokojona tym faktem napisała do naszej redakcji. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się sprawie i ustalić dlaczego ze Starego Miasta znika zieleń.
Wprowadzenie nowych zasad sprzedaży, w tym kryterium geograficznego, spowodowało ograniczenie zainteresowania polskim drewnem zagranicznych podmiotów m.in. firm z Niemiec – poinformował PAP szef Lasów Państwowych Witold Koss.
Niektórzy bez fajerwerków i petard nie wyobrażają sobie pożegnania starego i powitania nowego roku. Ale są też tacy, którzy kolejny rok apelują, by z tej rozrywki rezygnować. Chodzi głównie o dobro zwierząt.
Odbiór odpadów w Lublinie jest podzielony na siedem sektorów. W dwóch z nich nadal nie wybrano przedsiębiorstwa, które wywoziłoby śmieci. Jedyna złożona oferta ponownie jest za droga.
Na prywatnej działce przy ul. Bursztynowej i Perłowej, gdzie w 2021 roku wycięto duży dąb, w końcu rozpoczęło się sadzenie nowych drzew. Proces ten miał zostać zakończony do końca listopada 2024 roku, jednak pierwsze nasadzenia zobaczyliśmy dopiero dzisiaj.
Gdyby nie te zabiegi, szkodnik mógłby doszczętnie zniszczyć Aleję Kasztanową w zabytkowym parku dworskim. Ale na szczęście gmina Siennica Różana zdobyła dotację na zabiegi pielęgnacyjne.
Upłynął termin wykonania nasadzeń zastępczych za wycięty w 2021 roku dąb przy ul. Bursztynowej i Perłowej. Jak alarmują mieszkańcy, nowe drzewa nadal się tam nie pojawiły. Urząd Miasta zapowiada wizję lokalną.
Od środy w Polsce będą 53 nowe rezerwaty przyrody, spośród nich 3 powstaną w Lubelskiem, w trzech różnych powiatach. To odsłona akcji „100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych”.
Jeszcze do godziny 18 mamy dzisiaj czas, by zrobić porządki w szafie i zawieźć niepotrzebne ubrania na wielką wymianę na kwadracie.
Ich koło gospodyń wiejskich powstało w 1958 roku. Od samego początku aż do dzisiaj dla jego członkiń ważne było i jest kultywowanie tradycji i integracja środowiska wiejskiego
Masz w szafie ubrania w których już nie chodzisz, ale szkoda ci ich wyrzucić? Przynieś je na „kwadrat” i wymień na inne, a przy okazji wesprzyj podopiecznych fundacji.
Polski Związek Wędkarski przeprowadził ostatnią w tym roku akcję zarybiania lubelskich akwenów. Łącznie w tym roku było ich aż 150
Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.
Można je znaleźć przy szkołach, centrach handlowych czy urzędach. Czerwone pojemniki na niewielkie elektroodpady stały się nieodłącznym elementem krajobrazu polskich miast. W Chełmie mieszkańcy mogą korzystać z dwunastu charakterystycznych kontenerów.