Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nietypowe znalezisko pod Pomnikiem Partyzanta w Kraśniku. We wtorek budowlańcy odkryli tam metalową skrzynię z kilkunastoma tubami. Istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że mogą to być ludzkie prochy.
Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.
Rośnie ranga puławskiego zespołu pałacowo-parkowego. Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie, w którym przyznał jej status Pomnika Historii. Starania o to trwały od lat.
Promocja katalogu towarzyszącego wystawie, którą cały czas można oglądać w wersji online. Archiwum Państwowe pokazuje zbiory, które są prywatnymi archiwaliami
Trzy firmy stanęły do miejskiego przetargu na wykonanie makiety Lublina z przełomu XVI i XVII wieku. Ich oferty zostały poznaliśmy wczoraj.
Do punktu wyjścia wróciły poszukiwania firmy, która na zlecenie miasta wykona i ustawi przy deptaku makietę Lublina z przełomu XVI i XVII wieku. Urząd Miasta ogłosił już drugi przetarg na takie prace, bo pierwszy zakończył się niepowodzeniem.
Rozmowa z twórcami facebookowej strony „Biała Podlaska i okolice – historia w zdjęciach”, na której prezentowane są unikalne, archiwalne zdjęcia i materiały z historii miasta i regionu
„Toastem za wolność” uczcili 32. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce członkowie Młodych .Nowoczesnych. Działacze partyjnej młodzieżówki .Nowoczesnej na pl. Wolności toast wznieśli symbolicznie, bezalkoholowym szampanem.
Radna i sołtyska Szczuczek chciała, żeby wyremontować miejsce upamiętniające masowy mord ludności w 1939 roku. Ale jej wniosek nie został uwzględniony w budżecie gminy Wojciechów. Bogusława Anna Grzelak poprosiła więc o pomoc... Kancelarię Prezydenta RP. I wiele wskazuje na to, że pieniądze się znajdą.
Zakończyło się badanie termowizyjne kościoła pw. św. Józefa w Puławach zlecone przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Miało ono sprawdzić, czy w murach świątyni znajduje się więcej skrytek, w których przed wiekami schowano zabytkowe przedmioty
77 lat minęło, od kiedy polscy żołnierze pod dowództwem gen. Władysława Andersa zdobyli Monte Cassino we Włoszech. We wtorek w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Jak podaje Wikipedia, straty 2. Korpusu Polskiego w trakcie walk były znaczne - zginęło 924 wojskowych, rannych było 2930, a 345 zaginęło
W terminalu Portu Lotniczego Lublin można zobaczyć model „Kubusia”. To szybowiec Tadeusza Góry, na którym pobił rekord świata.
To, co dziś wydaje się nam oczywiste, jak umywalka w łazience, jeszcze kilkadziesiąt lat temu było rzadkością. Z kolei to, co dzisiaj jest tak rzadkie, że niemalże nieistniejące, jak analfabetyzm, kiedyś było istotnym problemem społecznym. Co jeszcze o przeszłości Lublina mówią liczby zebrane przez pracowników publicznej statystyki?
Dwa ludzkie szkielety odkryto podczas prac ziemnych przy budowie bloku mieszkalnego blisko ul. Spokojnej. Tym razem nie są to szczątki żołnierzy Wehrmachtu, tylko co najmniej 400-letnie pochówki.
Nie później niż w październiku mamy ujrzeć przy deptaku makietę Lublina z przełomu XVI i XVII wieku. Wczoraj Urząd Miasta ogłosił przetarg na jej wykonanie.
Nie będzie wymiany dokumentów i zamieszania ze zmianą nazwy ulicy. Roman Gesing, choć działał w czasie PRL i należał do ZSL, nie zniknie z biłgorajskiego osiedla leśników. Wojewoda uznał wyjaśnienia władz miasta.
Na placu Litewskim oddano cześć Józefowi Piłsudskiemu. Okazją do tego była rocznica śmierci marszałka.
W 1942 roku w Nasutowie pod Lublinem niemieccy żandarmi rozstrzelali dwóch Żydów, a ukrywającego ich Polaka Jana Galata powiesili w Lubartowie. Po 79 latach od tej zbrodni lubelski oddział IPN wszczął właśnie śledztwo w tej sprawie.
Zakładano wyburzenie kamienic i wybudowanie zespołu wieżowców. O pomyśle z lat 60. XX wieku przypomina youtuber.
Już przed ukazaniem się książki docierały do mnie opinie, że po co o tym pisać i że to szkalowanie Polaków. Tymczasem ja bazowałem na relacjach świadków, dokumentach i naukowych opracowaniach. Rozmowa z reporterem Rafałem Hetmanem, autorem książki „Izbica, Izbica”.
Ośmiu wykonawców walczy o kontrakt na rewitalizację Akademii Zamojskiej. Wczoraj urzędnicy otworzyli oferty przetargowe. Nawet najtańsza jest o niemal 3 miliony wyższa niż kwota którą zamierzało wydać miasto.
Po dwuletniej przerwie związanej z remontem znów można zwiedzać barak łaźni męskiej i przylegający do niego bunkier z komorami gazowymi na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Po raz pierwszy w historii tutejszego muzeum zwiedzającym udostępniono także wyremontowany przed kilkoma laty barak łaźni żeńskiej.
Najstarszy klub sportowy z Lublina – Lublinianka – świętuje w tym roku 100. rocznicę istnienia. Z tej okazji lubelscy dziennikarze oraz historycy przygotowują monografię poświęconą dziejom klubu i poszukują pamiątek związanych z zielono-biało-czerwonymi
Nikt się nie spodziewał, że przy okazji budowy drogi w Tarnogrodzie, robotnicy odkryją fragment drewnianego traktu. Tak utwardzony przejazd prowadził z rynku do kościoła. Dzięki drobnym przedmiotom znalezionym w sąsiedztwie można niemal odtworzyć życie jakie toczyło się w miasteczku przed laty.
To piękne zdjęcie zrobiono w 1922 roku w Goraju. Z okazji dzisiejszego święta strażaka jest prośba o pomoc w ustaleniu: kto na nim jest?