Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Wołodymyr Topij w 2017 roku brał udział w Land Art Festival

Rok wojny w Ukrainie. Zabite siostry Wołodymyra Topija

– Jestem w Lublinie, bo mam tu znajomych artystów, jest blisko do Lwowa i w ogóle w Lublinie czuję się jak w domu. To bardzo podobne miasta. Gdy wybuchła wojna, żona chciała wyjechać, nie czuła się bezpiecznie. Ona jest w Lublinie dłużej, ja od września, wcześniej byłem w Hiszpanii i Czechach. Przez pół roku prawie nic nie robiłem, teraz w Lublinie odkrywam grafikę. Kupiłem prasę i koncentruję się na technice. Czuję się jakbym wrócił do szkoły, wciągnąłem się w to – mówi Wołodymyr Topij, performer, malarz, pisarz ikon.

Inżynierowie i kierownicy budów poszukiwani do pracy za granicą. "Zarobki nadal są i jeszcze długo będą wyższe niż w Polsce"

Inżynierowie i kierownicy budów poszukiwani do pracy za granicą. "Zarobki nadal są i jeszcze długo będą wyższe niż w Polsce"

– Coraz częściej zgłaszają się do nas osoby na wyższe stanowiska, typu inżynier, architekt, kalkulator. Często są to stosunkowo młode osoby, które niedawno ukończyły studia i umieją bardzo dobrze posługiwać się językiem niemieckim zarówno w mowie, jak i piśmie. Mając już kilka lat doświadczenia pracy w Polsce, decydują się na takie nowe wyzwania – mówi Artur Wieja prezes firmy 3D Bau.

Za wynajem hali w centrum sportowym Akademos wraz z nagłośnieniem na styczniowe spotkanie z Donaldem Tuskiem, PO zapłaciła prawie 5 tys. zł
magazyn

Każdy może to sprawdzić. Na co partie wydają pieniądze?

Ile Platformę Obywatelską kosztowało niedawne spotkanie z Donaldem Tuskiem w Lublinie? Kto z prezesów spółek Skarbu Państwa z naszego regionu hojnie obdarował Prawo i Sprawiedliwość? Ile za sprzątanie pomieszczeń w biurowcu przy ul. Karłowicza płaci Polskich Stronnictwo Ludowe? Takich rzeczy można się dowiedzieć z rejestrów publikowanych przez partie polityczne

Kołysanki dla dotkniętych klątwą Ondyny zabrzmią w CSK
magazyn

Kołysanki dla dotkniętych klątwą Ondyny zabrzmią w CSK

Rozmowa z Katarzyną Michalak z Radia Lublin, autorką reportażu „Nasza kołysanka” i pomysłodawczynią koncertu „Zdejmij klątwę - Pieśni dla Ondyny” w CSK.

Moją główną zasadą jest wierność sobie. I swoim ideałom. Zostałam wychowana przez tatę, wraz z moją siostrą – na bardzo silną dziewczynę – mówi Kamila Lendzion
magazyn

Kamila Lendzion: Lublin zasługuje na operę

Cały czas ciągnęło mnie do Lublina, czułam, że tu jest moje miejsce, tu jest moje serce, mój prawdziwy dom. Wróciłam tutaj, założyłam rodzinę, i w momencie, kiedy urodził nam się syn, zmieniło się wszystko. Przewartościowałam priorytety w swoim życiu – Rozmowa z Kamilą Lendzion, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie

Mam nadzieję, że ta historia przekona czytelników, ale zdaję też sobie sprawę, że nie każdemu musi się spodobać. Mamy różną wrażliwość, różną wyobraźnię, więc czytamy różne książki. I bardzo dobrze – mówi Maria Biernacka-Drabik

Pani od polskiego ze szkoły w Lubartowie napisała kryminał. Bohater może przypominać Tomasza Komendę

To moje literackie dziecko. Z jego narodzinami wiąże się ogromna radość, ale i oczekiwanie, jak odbiorą je czytelnicy, bo przecież książka jest dla nich – Rozmowa z Marią Biernacką-Drabik, autorką kryminału „Za żywopłotem” i nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie

Coś na tęsknotę za latem. Carpaccio, sałatki, zupy... przepisy  pomidorami

Coś na tęsknotę za latem. Carpaccio, sałatki, zupy... przepisy pomidorami

Za czym tęsknicie tej zimy najbardziej? Ja za pomidorami. Dużymi malinówkami z ogrodu prosto z krzaka. Ale zimą da się kupić przyzwoite pomidorki koktailowe, pyszne pomidory w puszce i włoskie, pachnące słońcem, pomidory suszone.

Raport. Piekarze z Lubelskiego nie chcą pracować w nocy, a kierowcy wyjeżdżać
magazyn

Raport. Piekarze z Lubelskiego nie chcą pracować w nocy, a kierowcy wyjeżdżać

Wybór branży, w jakiej pracować będzie się całe dorosłe życie, jest chyba jednym z największych wyzwań. Pomóc ma w tym publikowany corocznie Barometr Zawodów, który pokazuje, jacy pracownicy są poszukiwani w konkretnym regionie. Z danych dowiedzieć można się też, po ukończeniu jakiej szkoły trafi się na bezrobocie i dlaczego nie chcemy pracować w wyuczonym zawodzie.

Elektrownia w Kozienicach widziana ze wzniesienia w Buchałowicach w gminie Kurów. Odległość w linii prostej: 61 km
magazyn

Lubelszczyznę widać z ponad stu kilometrów. Od nas spojrzeć można znacznie dalej

Miłośnicy dalekich obserwacji z profilu „DalekieWidoki” na Facebooku opublikowali zdjęcia obiektów w naszym województwie wykonane z wieży klasztoru na Świętym Krzyżu. Najdalszy z nich był 113 kilometrów od obiektywu.

Hejt w internecie czy zwykła opinia? Lubelski sąd bada komentarze o żurku i hula hop
magazyn

Hejt w internecie czy zwykła opinia? Lubelski sąd bada komentarze o żurku i hula hop

Przed Sądem Rejonowym w Lublinie rozpoczął się proces dotyczący tego, co wolno nam w internecie. Restaurator z naszego województwa uważa, że został pomówiony, a jego dobre imię zszargane. Jego klientka, która opublikowała trzy niepochlebne opinie, utrzymuje że miała prawo do wystawienia negatywnych ocen.

Wojciech Mazurek wybudował dla córki ośrodek, w którym miała być rehabilitowana. Alicja nie zdążyła skorzystać z zabiegów w ośrodku, jednak jej rodzice zdecydowali się prowadzić go dla innych potrzebujących rehabilitacji
magazyn

Budowali ośrodek dla córki. Dziś pomagają setkom chorych "Chcieliśmy tylko odpowiedzieć na to dobro, które otrzymaliśmy"

Alicja Mazurek zmarła mając zaledwie 19 lat. Zostawiła po sobie testament w postaci Ośrodka Neurorehabilitacji, który w Turce prowadzą jej rodzice: Agnieszka i Wojtek Mazurek.

Wielkie dildo się nie sprzedają. Lepsze są mniejsze wibratory. Zaglądamy do sex shopu

Wielkie dildo się nie sprzedają. Lepsze są mniejsze wibratory. Zaglądamy do sex shopu

Przed Walentynkami nie ma jakiegoś specjalnego ruchu – mówi nam sprzedawca w sex shopie. Sprawdzamy, po jakie zabawki sięgają Polacy.

Wykładowczyni UMCS podróżuje z psem i kotem "Mężczyzna spojrzał na mnie zszokowany”

Wykładowczyni UMCS podróżuje z psem i kotem "Mężczyzna spojrzał na mnie zszokowany”

Wzięłam Lolę ze schroniska jak miała trzy lata. Na początku była bardzo przestraszona. Nie wiedziała, czym są samochody, ulice, miasta... Wszystkiego musiała się nauczyć, ale to właśnie podróżami ją oswoiłam – opowiada Małgorzata Telecka.

System kolejkowy w urzędzie miasta powstał po petycjach Andrzeja Halickiego

Napisał 90 petycji do miejskich urzędników "Gdy widzę problem to zaczynam pisać"

Rozmowa z Andrzejem Halickim, doktorem nauk prawnych z Białej Podlaskiej, który od 2016 roku skierował do władz miasta i radnych około 90 petycji. Jest autorem książek „Społeczeństwo obywatelskie w Białej Podlaskiej” oraz „Budżet obywatelski Białej Podlaskiej”

Edward Hartwig był fotografem światłoczułym, fotoczułym. Początkowo był zafascynowany piktorializmem Bułhaka, tendencją, wedle której fotografia była „malowaniem światłem”, była malarska, impresjonistyczna, oddawała klimat miejsca czasie – opowiada Joanna Zętar z Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”
galeria

Kolejne zdjęcia Edwarda Hartwiga. Intrygująca podróż w czasie

Zaglądamy do fotografii Edwarda Hartwiga, które trafiły do Bramy Grodzkiej. Jest na nich Lublin i Kazimierz Dolny. Niezwykłe kadry na slajdach i odbitkach pozwalają odbyć intrygującą podróż w czasie.

Nataliia i Denis znaleźli dla siebie miejsce, postawili na swoim i stworzyli coś swojego. „Jak w domu” jest dla nich, skoro dom jest tak daleko. Jest też dla Polaków, którzy dali im dom.

Dom został w Ukrainie. W Biłgoraju jest kawiarnia "Jak w domu"

Długa, bardzo szczera rozmowa przy kawie. O wybuchu wojny, ucieczce, podróży w nieznane, szukaniu swojego miejsca, nieocenionej pomocy udzielonej przez wielu Polaków. Spokojna, momentami nawet pogodna. Ale tylko do momentu, gdy pytam za czym tęskni najbardziej. Wtedy ona zaczyna płakać i musi potem długo się uspokajać.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

Zamojski NU-MED to nowoczesny budynek w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala „papieskiego”.

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Marek Ciekot jest kolekcjonerem, który wykupuje i odrestaurowuje stare sprzęty. Zajmuje się tym od piętnastu lat.

Płyty, rzutniki i aparaty. Kolekcjoner z Lublina spieszy na ratunek przeszłości

Wchodząc do niewielkiego domku, ma się wrażenie, że współczesny świat został przed drzwiami, a pomieszczenie jest z innej epoki. Na stoliku są poustawiane projektory, przy ścianie w rządku można podziwiać stare lampy naftowe

Smaki Karczmy Słupskiej. Nasz przepis na niedzielny obiad

Smaki Karczmy Słupskiej. Nasz przepis na niedzielny obiad

Dziś historia słynnego dania z Karczmy Słupskiej w Lublinie. Restauracji już nie ma, zamiast niej jest kulturalna bioteka, ale pamięć o znakomitej kuchni została. Juki po myśliwsku godne są w Lublinie reaktywacji

Fenomen WOŚP "Pomaganie to fantastyczny odruch"

Fenomen WOŚP "Pomaganie to fantastyczny odruch"

Rozmowa z doktor Marleną Stradomską z Katedry Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS w Lublinie, ekspertem Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Magdalena Ćwirta i Maja Czuchańska

Dziś 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak będziemy grać w lubelskim

Będą koncerty, malowanie twarzy, wspólne wiosłowanie, a na ulice wyjdą tysiące przyczepiających czerwone serduszka osobom, które dołożą się do wykrywania zakażeń sepsą. W tą niedzielę na całym świecie nie wydarzy się nic wspanialszego!

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego
magazyn
galeria

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego

Pogłoski o śmierci węgla kamiennego są mocno przesadzone. W Bogdance o tym świetnie wiedzą i stawiają na nowe trendy. Od października minionego roku szukają nowych złóż na dziewiczych dotychczas obszarach.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium