Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Nalewki z lubelską duszą. Mamy sprawdzone przepisy
galeria

Nalewki z lubelską duszą. Mamy sprawdzone przepisy

To temat przewodni 33 Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek, który 8 września odbędzie się w Lublinie. A my mamy dla was sprawdzone receptury na nalewki, które warto nastawić na przełomie sierpnia i września.

Zlot wuesek. Dużo zdjęć
galeria

Zlot wuesek. Dużo zdjęć

Bynajmniej nie chodzi o spożycie bursztynowego nektaru, a charakterystyczny gang dwusuwowego silnika „wueski”. W sobotę Świdnikiem zawładnęły kultowe motocykle WSK

Szef nowojorskiej placówki LOT-u na płycie lotniska. W tle Il-62 „Kopernik”
MAGAZYN

Historia PLL LOT. Pół wieku nad Atlantykiem

Pięćdziesiąt lat temu Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły regularne latanie do Stanów Zjednoczonych uruchamiając rejsu na trasie Warszawa-Nowy Jork. Jak do tego doszło jest zdecydowanie warte przypomnienia.

Wydarzenia tamtych lat już na zawsze pozostaną w naszych sercach – mówi Zbigniew Furman, jeden z inicjatorów lubelskich dni bez prasy
MAGAZYN

Sierpień 1981 roku. To były lubelskie dni bez prasy

W sierpniu 1981 roku, jedyny raz w historii, przez dwa dni z rzędu nie ukazały się wydania lubelskich gazet codziennych, wydawanych wówczas przez komunistyczne władze. Tamte wydarzenia wspomina Zbigniew Furman, jeden z ich uczestników.

Kajakiem po Bugu. Warto zajrzeć do Różanki
Lubelszczyzna na wakacje
galeria

Kajakiem po Bugu. Warto zajrzeć do Różanki

To jedno z niewielu miejsc w województwie lubelskim, z dala od zgiełku i pędu życia codziennego. Przez kilka godzin można obcować tutaj z naturą, poznawać najwspanialszą, dziką i nieco zapomnianą rzekę Bug. Na wakacyjną wyprawę po Lubelszczyźnie zabieramy dziś naszych Czytelników w niesamowitą podróż kajakiem z Mieczysławem Omelczukiem z Różanki, organizującym spływy już od ponad 20 lat.

Podglądnie czapli białej z szybem w tle
LUBELSZCZYZNA NA WAKACJE

Podglądnie czapli białej z szybem w tle

Wystarczy wziąć dobre buty, lornetkę lub lunetę i coś do robienia zdjęć, aby przez dwie godziny poczuć się jak bohater filmu „Wielki rok”. Dzikość natury jest o przysłowiowy rzut beretem, i to na terenie zmienionym w wyniku działalności kopalni Bogdanka.

Rafał Śmigielski
Magazyn

Bujanie w obłokach to jego specjalność

Ma dopiero 21 lat i już 300 godzin spędzonych w szybowcu. Marzy, by tak jak jego wujek, latać wkrótce samolotami boeing 787 dreamliner. Rozmowa z Rafałem Śmigielskim z Aeroklubu Lubelskiego.

Czytelnictwo w Polsce. Kryminał i romans na topie

Czytelnictwo w Polsce. Kryminał i romans na topie

Kto w Polsce czyta książki? Wykształcona kobieta z dużego miasta, w dobrej sytuacji materialnej, która lubi czytać, a im jest starsza, tym częściej sięga po książki. Woli wydania papierowe, najczęściej pożycza książki od znajomych, ale też sama je kupuje i wypożycza z biblioteki. Biblioteka Narodowa, jak co roku od blisko 30 lat, zbadała stan czytelnictwa w Polsce.

Zawsze jak otwieram nową restaurację, obiecuję sobie, że to jest już ostatnia restauracja, którą otwieram w życiu – mówi Jacek Abramowski

Żeby ratować biznes i załogę w czasie pandemii wystawił dom na sprzedaż. Teraz otworzył kolejną restaurację

W dzisiejszych czasach prowadzenie restauracji jest wciąż ostrą wspinaczką w górę, żeby utrzymać się na powierzchni. Dopóki mamy siłę walczyć, to idziemy do przodu. W tym biznesie stagnacja oznacza porażkę. Trzymam się zasady uczciwości, bo wierzę, że dobro wraca – rozmowa z Jackiem Abramowskim, jednym z najbardziej doświadczonych restauratorów lubelskich.

Pomysł na obiad. Schabowy, mielony, a może wege? Kotlety na topie

Pomysł na obiad. Schabowy, mielony, a może wege? Kotlety na topie

Klasyki mięsnej kuchni mają się znakomicie. Do tego stopnia, że na fazie mody na jedzenie wege najlepsze restauracje serwują kotlety z kapusty czy rewelacyjne steki Portobello.

Nie czekamy, aż czytelnik przyjdzie do nas, ale to my wychodzimy do niego mając nadzieję, że go zaciekawimy i zostanie z nami na dłużej – mówi Piotr Jankowski.
MAGAZYN

Za czym kolejka ta stoi? Za książką i audiobookiem

Biblioteka to w dzisiejszych czasach instytucja kultury z prawdziwego zdarzenia. Twórcza, rozwijająca, łącząca różne formy kultury, nauki i rozrywki. Nie możemy narzekać, że ludzie mniej czytają, tylko musimy zastanowić się, w jaki sposób możemy do nich dotrzeć, jak inaczej pokazać im świat, zainspirować do jego poznawania – rozmowa z Piotrem Jankowskim, dyrektorem Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku.

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Mięćmierz – tutaj zwalnia czas
galeria

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Mięćmierz – tutaj zwalnia czas

Dawna osada flisacka położona zaledwie kilka kilometrów od zatłoczonego centrum Kazimierza Dolnego przyciąga specyficznym klimatem, błogą ciszą, starymi chatami krytymi strzechą i niecodziennymi widokami na zachodni brzeg Wisły. Turyści są zachwyceni.

Cieszy mnie, że osoby zajmujące się tą dziedziną sztuki chcą przyjeżdżać do Lublina. To możliwość, żeby spotkać znajomych robiących to samo, poznać nowych, a przy okazji zwiedzić miasto, nawet zabierając rodzinę. Bo coraz częściej zdarza się, że nasi uczestnicy pojawiają się z całymi rodzinami – mówi Łukasz Kuzioła
galeria

Wielkie malowanie miasta, czyli Meeting Of Styles w Lublinie (program)

Przed tygodniem festiwal odbył się w Prisztinie, stolicy Kosowa. Przyjedzie do nas kilku artystów, którzy tam malowali. Kolejna odsłona po tej lubelskiej odbędzie się pod koniec sierpnia w miejscowości Paimpol na północno-zachodnim wybrzeżu Francji. Wiem, że niektórzy z gości, którzy pojawią się u nas, wybierają się także tam – rozmowa z Łukaszem Kuziołą, organizatorem Meeting of Styles w Lublinie.

Od stycznia do czerwca tego roku. przeciętne ceny wzrosły o 5,5 proc. Duży popyt to nie tylko zasługa dopłat, ale również dobrej dostępności preferencyjnego kredytu

Rynek nieruchomości. Więcej chętnych, wyższe ceny

„Bezpieczny kredyt 2%” podbijał ceny mieszkań zanim jeszcze zaczął działać. Z raportu Expandera i Rentier.io wynika, że w czerwcu, jeszcze przez startem programu, ceny mieszkań były wyższe niż w styczniu we wszystkich 17 badanych miastach.

W minionym roku ponad pół tysiąca lublinian skorzystało z szerokiego wachlarza organizowanych przez nas szkoleń – mówi Katarzyna Kępa, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie

Staże, programy i pomoc w poszukiwaniu pracy

Znajdujemy się w historycznym momencie z rekordowo niskim bezrobociem. W końcu czerwca odnotowano wartość stopy bezrobocia na poziomie 4,4 proc., podczas gdy rok wcześniej była o niemal 1 punkt procentowy wyższa! – Rozmowa z Katarzyną Kępą, dyrektorem Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Daniel "D. Palms" Maraśkiewicz (z lewej) i Artur "Perone" przy pracy nad malowaniem altany przy ul. Polnej w Puławach
galeria

Mistrzowie sprayu nie próżnują. Zdobią miasto muralami

Ptaki, koty, motyle, postacie z kreskówek, motywy dzikiego zachodu, lasu, głębi oceanu, egipskiej pustyni - to wszystko przykłady dzieł ulicznej sztuki, którą coraz częściej można spotkać spacerując po puławskich osiedlach. Za większość murali odpowiadają lokalni artyści - D. Palms, Perone i Ganrocks.

Uczestnicy ostatniego wtorkowego spotkania Klubu Weteranów Lubelskiego Sportu
Zdjęcia
galeria

Wyjątkowy klub. Dopóki będą spotykali się co wtorek, żadna siła ich nie ruszy

Nikt nikogo nie zawiadamia, nie zaprasza, nie przypomina, a i tak co tydzień, w każdy wtorek, w samo południe na spotkanie do kawiarni w jednym z lubelskich centrów handlowych przychodzi po kilkanaście osób. Wszystkich łączy jedno: miłość do sportu i to od dość dawna.

Ryszard i Celina Sobczuk od ponad 10 lat prowadzą rodzinny park rozrywki w Rąblowie w gminie Wąwolnica, w powiecie puławskim. Jak podkreślają, jego otwarcie w 2012 roku było spełnieniem marzeń
galeria

Dla tych, którzy lubią się zgubić. Stworzyli park labiryntów i miniatur

Turyści odwiedzający Kazimierz Dolny powinni zajrzeć do położonego niedaleko Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie. To jeden z pierwszych parków rozrywki na Lubelszczyźnie. Na gości czekają tu zagadki i modele znanych, lokalnych perełek architektury.

Kredyt 2 procent ożywił rynek mieszkań. "Telefony się urywają"

Kredyt 2 procent ożywił rynek mieszkań. "Telefony się urywają"

"Bezpieczny Kredyt 2 proc." rozkręcił rynek mieszkaniowy w Lublinie. Nawet osoby ze średnimi dochodami mogą starać się nawet o 400-500 tysięcy złotych kredytu na preferencyjnych warunkach. Lubelscy deweloperzy mają pełne ręce roboty, bo zainteresowanie nowymi mieszkaniami wystrzeliło.

Fontanna na józefowskim rynku to znak rozpoznawczy miasteczka. W pobliżu znajduje się certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej
galeria

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Józefów – mekka dla rowerzystów

Prawie 100 kilometrów profesjonalnie wyznaczonych i przygotowanych tras oraz szlaków rowerowych. Kolejne wiodące do sąsiednich gmin. Józefów w powiecie biłgorajskim jest nazywany rowerową stolicą Roztocza. Ale z powodzeniem wypoczywać tutaj mogą też ci, którzy lubią piesze wycieczki, a także miłośnicy leniwego plażowania.

Umowy, opłaty i poszukiwane zawody

Umowy, opłaty i poszukiwane zawody

Na pierwszym miejscu są Niemcy, na drugim Holandia. Wysoko pojawia się również Norwegia i, co zaskakujące, nasz sąsiad: Czechy – Rozmowa z Mateuszem Żydkiem, ekspertem rynku pracy z agencji Randstad Polska.

To wszystko wyrosło z mojej potrzeby oderwania się od pracy biurowej. Jeden idzie biegać, drugi na basen, trzeci na piwo. A ja siadam do maszyny – mówi Monika Zalewska .

Jak już mnie zmęczy szycie, to zatapiam ręce w glinie

Od kilku tygodni, przy ul. Dąbrowskiego 11 działa pracownia artystyczna radzynianki, która po latach wróciła do rodzinnego miasta. Oprócz warsztatów szycia i zajęć z ceramiki konsekwentnie realizuje plan uczynienia z „FaktoryHand“ miejsca tętniącego życiem – rozmowa z Moniką Zalewską

To, że zainwestowaliśmy z Ireną w Lublin, to najlepsze co mogliśmy zrobić – mówi Tadeusz Mysłowski

Darczyńca Muzeum Narodowego: "Nasza kolekcja ma tu swój dom"

Walory piękna, detale, panorama, ładne, mniej ładne, szorstkie, brzydkie, zapach jabłek, warzywa, zsiadłe mleko, kiszona kapusta, ogrody, działki, rzeka Czerniejówka i Bystrzyca, Stare Miasto, które otaczało mnie wyimaginowaną fosą. Dwa najważniejsze miasta w moim życiu to Lublin i Nowy Jork – rozmowa z Tadeuszem Mysłowskim, artystą, kolekcjonerem, Honorowym Obywatelem Miasta Lublin, który wraz z Ireną Hochman przekazał Muzeum Narodowemu w Lublinie kolekcję dzieł sztuki liczącą ponad 1000 obiektów.

Wakacje 2023: Statkiem po Wiśle. Gdzie i za ile
Zdjęcia
galeria

Wakacje 2023: Statkiem po Wiśle. Gdzie i za ile

Kazimierz Dolny – piękny krajobraz, zabytki i niepowtarzalna architektura to niektóre atrakcje dla zwiedzających. Odwiedzający tę część naszego regionu mogą podziwiać piękne widoki również z pokładu statku. Marzanna, Pirat, Celina i Piast czekają na miłośników rejsów i zachęcają do wyprawy Wisłą.

W meczu z Chełmianką zielono-czarni okazali się minimalnie lepsi

Motor Lublin i Górnik Łęczna zaczynają sezon w Fortuna I Lidze

W weekend rozpoczynają się rozgrywki PKO BP Ekstraklasy, a także Fortuna I Ligi. I to właśnie tę drugą zapewne baczniej będą obserwować kibice z naszego regionu. W rozpoczynającym się w piątek sezonie Lubelszczyzna będzie mieć dwóch przedstawicieli – beniaminka rozgrywek Motor Lublin i stałego bywalca tego poziomu – Górnika Łęczna. A to oznacza, że w tym sezonie dwukrotnie dojdzie do bezpośrednich potyczek tych obu zespołów w walce o ligowe punkty.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium