Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Daniel "D. Palms" Maraśkiewicz (z lewej) i Artur "Perone" przy pracy nad malowaniem altany przy ul. Polnej w Puławach
galeria

Mistrzowie sprayu nie próżnują. Zdobią miasto muralami

Ptaki, koty, motyle, postacie z kreskówek, motywy dzikiego zachodu, lasu, głębi oceanu, egipskiej pustyni - to wszystko przykłady dzieł ulicznej sztuki, którą coraz częściej można spotkać spacerując po puławskich osiedlach. Za większość murali odpowiadają lokalni artyści - D. Palms, Perone i Ganrocks.

Uczestnicy ostatniego wtorkowego spotkania Klubu Weteranów Lubelskiego Sportu
Zdjęcia
galeria

Wyjątkowy klub. Dopóki będą spotykali się co wtorek, żadna siła ich nie ruszy

Nikt nikogo nie zawiadamia, nie zaprasza, nie przypomina, a i tak co tydzień, w każdy wtorek, w samo południe na spotkanie do kawiarni w jednym z lubelskich centrów handlowych przychodzi po kilkanaście osób. Wszystkich łączy jedno: miłość do sportu i to od dość dawna.

Ryszard i Celina Sobczuk od ponad 10 lat prowadzą rodzinny park rozrywki w Rąblowie w gminie Wąwolnica, w powiecie puławskim. Jak podkreślają, jego otwarcie w 2012 roku było spełnieniem marzeń
galeria

Dla tych, którzy lubią się zgubić. Stworzyli park labiryntów i miniatur

Turyści odwiedzający Kazimierz Dolny powinni zajrzeć do położonego niedaleko Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie. To jeden z pierwszych parków rozrywki na Lubelszczyźnie. Na gości czekają tu zagadki i modele znanych, lokalnych perełek architektury.

Kredyt 2 procent ożywił rynek mieszkań. "Telefony się urywają"

Kredyt 2 procent ożywił rynek mieszkań. "Telefony się urywają"

"Bezpieczny Kredyt 2 proc." rozkręcił rynek mieszkaniowy w Lublinie. Nawet osoby ze średnimi dochodami mogą starać się nawet o 400-500 tysięcy złotych kredytu na preferencyjnych warunkach. Lubelscy deweloperzy mają pełne ręce roboty, bo zainteresowanie nowymi mieszkaniami wystrzeliło.

Fontanna na józefowskim rynku to znak rozpoznawczy miasteczka. W pobliżu znajduje się certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej
galeria

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Józefów – mekka dla rowerzystów

Prawie 100 kilometrów profesjonalnie wyznaczonych i przygotowanych tras oraz szlaków rowerowych. Kolejne wiodące do sąsiednich gmin. Józefów w powiecie biłgorajskim jest nazywany rowerową stolicą Roztocza. Ale z powodzeniem wypoczywać tutaj mogą też ci, którzy lubią piesze wycieczki, a także miłośnicy leniwego plażowania.

Umowy, opłaty i poszukiwane zawody

Umowy, opłaty i poszukiwane zawody

Na pierwszym miejscu są Niemcy, na drugim Holandia. Wysoko pojawia się również Norwegia i, co zaskakujące, nasz sąsiad: Czechy – Rozmowa z Mateuszem Żydkiem, ekspertem rynku pracy z agencji Randstad Polska.

To wszystko wyrosło z mojej potrzeby oderwania się od pracy biurowej. Jeden idzie biegać, drugi na basen, trzeci na piwo. A ja siadam do maszyny – mówi Monika Zalewska .

Jak już mnie zmęczy szycie, to zatapiam ręce w glinie

Od kilku tygodni, przy ul. Dąbrowskiego 11 działa pracownia artystyczna radzynianki, która po latach wróciła do rodzinnego miasta. Oprócz warsztatów szycia i zajęć z ceramiki konsekwentnie realizuje plan uczynienia z „FaktoryHand“ miejsca tętniącego życiem – rozmowa z Moniką Zalewską

To, że zainwestowaliśmy z Ireną w Lublin, to najlepsze co mogliśmy zrobić – mówi Tadeusz Mysłowski

Darczyńca Muzeum Narodowego: "Nasza kolekcja ma tu swój dom"

Walory piękna, detale, panorama, ładne, mniej ładne, szorstkie, brzydkie, zapach jabłek, warzywa, zsiadłe mleko, kiszona kapusta, ogrody, działki, rzeka Czerniejówka i Bystrzyca, Stare Miasto, które otaczało mnie wyimaginowaną fosą. Dwa najważniejsze miasta w moim życiu to Lublin i Nowy Jork – rozmowa z Tadeuszem Mysłowskim, artystą, kolekcjonerem, Honorowym Obywatelem Miasta Lublin, który wraz z Ireną Hochman przekazał Muzeum Narodowemu w Lublinie kolekcję dzieł sztuki liczącą ponad 1000 obiektów.

Wakacje 2023: Statkiem po Wiśle. Gdzie i za ile
Zdjęcia
galeria

Wakacje 2023: Statkiem po Wiśle. Gdzie i za ile

Kazimierz Dolny – piękny krajobraz, zabytki i niepowtarzalna architektura to niektóre atrakcje dla zwiedzających. Odwiedzający tę część naszego regionu mogą podziwiać piękne widoki również z pokładu statku. Marzanna, Pirat, Celina i Piast czekają na miłośników rejsów i zachęcają do wyprawy Wisłą.

W meczu z Chełmianką zielono-czarni okazali się minimalnie lepsi

Motor Lublin i Górnik Łęczna zaczynają sezon w Fortuna I Lidze

W weekend rozpoczynają się rozgrywki PKO BP Ekstraklasy, a także Fortuna I Ligi. I to właśnie tę drugą zapewne baczniej będą obserwować kibice z naszego regionu. W rozpoczynającym się w piątek sezonie Lubelszczyzna będzie mieć dwóch przedstawicieli – beniaminka rozgrywek Motor Lublin i stałego bywalca tego poziomu – Górnika Łęczna. A to oznacza, że w tym sezonie dwukrotnie dojdzie do bezpośrednich potyczek tych obu zespołów w walce o ligowe punkty.

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Zimna Woda stawia na sporty wodne
galeria

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Zimna Woda stawia na sporty wodne

Położony 100 kilometrów od Lublina Łuków od dwóch lat ma nowe miejsce do wypoczynku nad wodą. W 2021 roku ponad 33–hektarowy teren zalewu przy ulicy Wypoczynkowej 5 przeszedł prawdziwą metamorfozę.

Studenci wybrali sobie za patrona św. Łukasza, odwołując się do idei średniowiecznych cechów malarskich. Sięgali do sztuki dawnych mistrzów, studiowali kompozycję, analizowali układ renesansowych obrazów, malowali temperą – opowiada Dorota Seweryn-Puchalska
Magazyn
galeria

Do Polski po 83 latach. Wielki powrót Łukaszowców

To była galeria bardzo barwnych postaci, obdarzonych niezwykłym poczuciem humoru. Ich przyjazd do Kazimierza Dolnego wiązał się z niecodziennymi wydarzeniami, anegdotami, którymi obrosły organizowane przez Łukaszowców bale – Rozmowa z Dorotą Seweryn-Puchalską, kuratorem wystawy „Łukaszowcy. Kazimierz Dolny – USA – Kazimierz Dolny”, która prezentowana jest w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

Bialscy rowerzyści byli najlepsi
Magazyn

Ziemię okrążyli 25 razy. Mieszkańcy tego miasta pedałują najwięcej w Polsce

Rower – z pewnością to słowo najczęściej padało z ust mieszkańców Białej Podlaskiej w czerwcu. Bo to w tym miesiącu rowerzyści pokonali w sumie milion kilometrów. I już drugi rok z rzędu puchar Rowerowej Stolicy Polski trafił właśnie w bialskie ręce.

Sara Jakubiak, Michał Wójcik i Krzysztof Wójcik na tle jednego ze swoich glampingowych namiotów

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Dla spragnionych spokoju

Nałęczów to nie tylko Park Zdrojowy, pijalnia czekolady i pensjonaty. W mieście od niedawna działa również nietypowe pole namiotowe, które przyciąga turystów spragnionych ciszy i natury, bez rezygnowania z hotelowego komfortu. To glamping ze słowiańskim akcentem

Pielgrzymka może zaowocować w przyszłości. Zbudowaliśmy nasze małżeństwo, rodzinę na pielgrzymce – przyznają zgodnie Marta i Piotr
MAGAZYN

Uzależnieni do pielgrzymowania. W Częstochowie wszystko odchodzi

Żyjemy w pędzie i jesteśmy wyrwani z tej prozy życia. Spędzamy kilkanaście dni bez telefonu, nowinek technicznych, wieści ze świata. Doceniasz chłód ziemi, cień, jabłko, kawałek ciasta, którym cię poczęstują. Przed 43. Pieszą Pielgrzymką Podlaską rozmawiamy z Martą i Piotrem Skowronami; prawdziwymi weteranami radzyńskiej grupy pielgrzymkowej

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor): Wiem, że wszyscy w Lublinie marzą o złotym medalu

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor): Wiem, że wszyscy w Lublinie marzą o złotym medalu

Dla mnie element regeneracji i odnowy biologicznej jest tak samo istotny jak poziom treningu. Aby utrzymać poziom treningu zawodnik musi być odpowiednio zregenerowany. Im trenujemy na wyższym poziomie, tym wyższy poziom będziemy później prezentować w meczach. Ta układanka jest bardzo logiczna – rozmowa z Edytą Majdzińską, trenerką piłkarek ręcznych MKS FunFloor Lublin.

Fasolę edamame możemy zastąpić bobem, zblanszowaną fasolka szparagową czy innymi warzywami, które lubimy. W tradycyjnej kuchni polskiej niezwykle popularne było dodawanie do chłodników bulionów drobiowych, wołowych czy nawet rybnych – mówi Ireneusz Michaluk, szef kuchni w Mojo Kuchnia & Przyjaciele

Idealny na upały. Chłodnik na osiem sposobów (przepisy)

Przypominamy bogatą historię polskich chłodników, a Ireneusz Michaluk, szef kuchni w Mojo Kuchnia & Przyjaciele ma dla was przepis na pyszny chłodnik orientalny.

Wakacyjny przewodnik Dziennika. A gdyby tak poplażować w Jacni?
galeria

Wakacyjny przewodnik Dziennika. A gdyby tak poplażować w Jacni?

Czego potrzeba do szczęścia w upalne, letnie dni? Czystej wody, piaszczystej plaży i odrobiny cienia. To wszystko można znaleźć nad zalewem w Jacni. Ale nie tylko to. Atrakcji jest tam więcej. Nie ma natomiast tłumów, jak w innych popularnych roztoczańskich miejscowościach.

Fotografowałem artystów przy pracy, ale to nie były pozowane zdjęcia. Ja ich na swój sposób podpatrywałem, przyglądałem się im – mówi Andrzej Polakowski.
MAGAZYN

Fotografie Andrzeja Polakowskiego: Mój temat to człowiek

Gdy zaczynam fotografować, liczy się tylko temat. A moim tematem byli i są ludzie. Jestem ich ciekawy, przyglądam się im, „wchodzę” w postać. Interesuje mnie człowiek w działaniu, w kontekście: sytuacji, miejsca, zdarzenia. Tak powstaje pełny obraz człowieka – Rozmowa z Andrzejem Polakowskim, artystą fotografikiem.

– Jeśli jadę na tylnym kole kilometr lub więcej, nawet ani razu nie mrugnę. Podczas jazdy jestem skupiony jak snajper, który wstrzymuje oddech na chwilę przed oddaniem strzału – opowiada Krzysztof Taczalski
MAGAZYN
galeria

Bije kolejne rekordy, ale motocykl to za mało

Krzysztof Taczalski nie zna limitów. Jazda na jednym kole z prędkością 265 km/h po torze w Ułężu, szkolenia ze stuntu i inne szalone wyczyny ma w DNA. Jego najnowszy „strzał” to rekord w jeździe na przednim kole hamując i kierując tylko jedną ręką. Ale to nic: mieszkaniec Zakrzówka zamierza skoczyć z samolotu bez spadochronu, a potem powtórzyć wyczyn Charlsa Lindberga, czyli przelecieć ponad Atlantykiem „jednym skokiem” samolotem śmigłowym. Maszynę Spirit of St. Louis ma zastąpić replika tego samolotu.

Jacek Szklarek

Pomysł na obiad: Risotto z grzybami i inne przysmaki

Są pierwsze grzyby w lesie, są piękne kurki w markecie. A Jacek Szklarek, szef Slow Food Polska ma dla was przepis na pyszne risotto z serem i świeżym grzybami.

Na żadnej z tras nie ma szans się zgubić. Wszystkie szlaki są bardzo dokładnie oznakowane. Nie brakuje też tablic informacyjnych
galeria

Wakacyjny przewodnik Dziennika. Wszystkie drogi prowadzą do św. Romana

To nie jest propozycja dla miłośników kurortów, gwaru i straganów z pamiątkami. To coś dla osób lubiących ciszę, spokój, pustkę, szutrowe albo polne drogi i kręte leśnie ścieżki. Wszystkie je można pokonać pieszo albo rowerem, a każdą dotrzeć do kapliczki św. Romana, pod którą bije cudowne źródełko.

Lubelscy lekarze: Wakacje nas nie cieszą. Do szpitala trafiają coraz młodsi pacjenci

Lubelscy lekarze: Wakacje nas nie cieszą. Do szpitala trafiają coraz młodsi pacjenci

Do szpitali trafiają czternastolatki, a nawet dzieci znacznie młodsze. Zdarzają się 13-latki, które od dawna są już uzależnione. Zdarzają się też matki decydujące się na desperacki krok, bo nie są już w stanie znieść życia z uzależnionym dzieckiem.

Co na obiad? Holiszki i łupcie, czyli przysmaki z młodej kapusty

Co na obiad? Holiszki i łupcie, czyli przysmaki z młodej kapusty

W lipcu młoda kapusta jest najsmaczniejsza. W pierwszej trójce smacznych dań są gołąbki zawinięte w liście młodej kapusty, golonka na kapuście zasmażanej i łupcie potockie

23 czerwca 2023 zakończyła się historia  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kolejarzy Ofiar II Wojny Światowej w Gozdowie. Nastąpiło pożegnanie ze sztandarem ufundowanym w 1978 roku. To był dla wszystkich bardzo wzruszający moment
galeria

To już jest koniec. Szkoła przegrała z ekonomią

Formalnie ten moment nastąpi 31 sierpnia. Ale w praktyce, to 23 czerwca 2023 zakończyła się długa, a w ostatnim czasie trudna historia szkoły w Gozdowie pod Werbkowicami. Jej mury opuścili ostatni uczniowie i przedszkolaki, w sumie było ich szesnaścioro. We wrześniu żadne z dzieci już tutaj nie wróci. Podstawówka przestaje istnieć.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium