Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

kapral Irena Paździor i jej drużyna desantu (Sekcja Informacyjno-Prasowa PKW Afganistan/Adam Ro)

Nasi na wojnie

W Afganistanie jest ich 300: z Lublina, Chełma, Zamościa i Świdnika. Wśród nich Irena Paździor, która dowodzi ośmioma żołnierzami desantu. Ale tęskni za bliskimi w Polsce i za... ruskimi pierogami

Sortowanie listów (Jacek Świerczyński)
film

Skąd się biorą listy i paczki (wideo)

To największa inwestycja we wschodniej Polsce. Hektary powierzchni i miliony przesyłek tygodniowo. Nowa rozdzielnia Poczty Polskiej już ruszyła. Zajrzeliśmy do środka.

 (Bartłomiej Żurawski)

Koronki, pióra i majtasy

Kiedyś Warszawę nazywano Paryżem północy. W międzywojniu bujnie kwitło życie mniej lub bardziej kulturalne. Teatry i kabarety były wypełnione publicznością. Operetkowe divy i gwiazdy kabaretów obsypywano klejnotami. Ale żeby bywać, należało się ubrać.

 (Karol Zienkiewicz)

Tak się robi żywe piwo

Święta Hildegarda z Bingen zalecała piwo na receptę. Piła go codziennie i... dożyła osiemdziesiątki, co w średniowieczu było rzadkością. – To było żywe, czyli niepasteryzowane piwo – mówi Lucjan Jagiełlo, który w rodzinnym browarze w Pokrówce warzy lipcowe

Czarnobyl, wjazd do strefy zakazanej. (Jacek Piasecki)

Katastrofa w Czarnobylu: Największa tragedia czy też największy blef XX wieku?

Choć od katastrofy minęło prawie ćwierć wieku Czarnobyl do dziś budzi emocje. Kojarzy nam się z gorzkim smakiem płynu Lugola, relacjami z opuszczonego w pośpiechu miasta, wstrząsającymi fotografiami niepełnosprawnych dzieci. – To mity – coraz głośniej mówią o katastrofie naukowcy.

18 wideorejestratorów jeździ na Lubelszczyźnie. (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
film

Policja robi prawdziwe filmy drogi (wideo)

Te filmy nie są długie. Nie mają tytułu, a w roli głównej jest zawsze ten sam bohater: kierowca. Po polskich drogach codziennie jeździ 260 wideorejstratorów, w tym 18 na Lubelszczyźnie. Przeważnie są to fordy mondeo ST 220 lub ople vectra 2.8 turbo. Teraz do służby trafią także alfy romeo 159. Na szczęście nie u nas…

Formula 2 to przedsionek wielkiego ścigania. Natalia Kowalska chce w przyszłości jeździć w F1. (Cyfr

Natalia Kowalska, pierwsza kobieta w Formule 2

Natalia Kowalska to pierwsza Polka i w ogóle pierwsza kobieta, która startuje w Formule 2. I to z całkiem niezłym skutkiem.

Collin Farrell nie szczędzi pochwał pod adresem Alicji: Jest inteligentna, uzdolniona i pracowita. (

Alicja Bachleda-Curuś, Collin Farrell i ryby

Normalnie w Polsce ten film przeszedłby pewnie bez większego echa. Ale skoro gra w nim najpopularniejsza para polskich mediów, to sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Profesor Janusz Wrona z UMCS (archiwum)

Tajemnica Katynia - co się kryje w archiwach

Czy po tragedii w Smoleńsku Rosja otworzy tajne akta dotyczące mordu na polskich oficerach? Czy poznamy motywy decyzji podjętej przez NKWD? Czy Rosja przyzna się do zbrodni ludobójstwa i pokaże film instruktażowy, który miał zostać nakręcony podczas masowych egzekucji?

"Mocno popiłem w Wilkołazie” - mówił wójtowi Andrzej Kołtun (repr. Jacek Świerczyński)

Dyrektor podstawówki w Borzechowie za kołnierz nie wylewa

Andrzej Kołtun, dyrektor Szkoły Podstawowej w Borzechowie i założyciel tamtejszych struktur PO, leżał pijany na placu przed kościołem w Wilkołazie. Sprawa wyszła na jaw, bo ktoś zrobił mu zdjęcia. Przypadek czy może chciano go skompromitować?

Hemoglobina w oku Pańskim, czyli jak państwo dba o swoich obywateli

Hemoglobina w oku Pańskim, czyli jak państwo dba o swoich obywateli

Wielu z nas, zapytanych o to na ile i w jakim stopniu państwo wpływa na poczucie bezpieczeństwa swoich obywateli zareagowałoby szczerym uśmiechem. Realia się zmieniają, wraz z układem sił i strategii geopolitycznych.

Pewność niepewności - różne typy ryzyka

Pewność niepewności - różne typy ryzyka

Globalne społeczeństwo XXI wieku rozwija się w klimacie niepewności i ryzyka. Klimat ten jest dostrzegalny już nie tylko w skali globalnej ale również w skali lokalnej oraz w wymiarze jednostkowym jako cecha egzystencji współczesnego człowieka.

Piotr Małaszyński i Marta Żmuda-Trzebiatowska

Kiedy Harry Małaszyński poznał Sally Trzebiatowską

Rozmowa z Klaudyną Rozhin, tłumaczem scenicznej adaptacji \"Kiedy Harry poznał Sally”

Właścicielem 90 proc. roślin GMO uprawianych na całym świecie (kukurydza, soja, rzepak, bawełna i in

GMO: Nie wiemy co jemy

Batoniki, zupy w proszku, płatki śniadaniowe - szacuje się, że tylko co czwarty artykuł leżący na półce w supermarkecie nie zawiera składników GMO. Czyli wszyscy bierzemy udział w wielkim eksperymencie, którego skutków nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Wolontariusze z naczelnikiem kolejki, Stanisławem Ogonkiem w wagonowni. Od góry: Grzesiek, Natalia i

Nie damy zginąć naszej ciuchci

Na co dzień studiują i pracują w Warszawie, Lublinie, Puławach. Ale gdy tylko mają wolny weekend albo wakacje, to jadą do Karczmisk. Żeby popracować na ulubionej stacji. To dzięki nim nałęczowska wąskotorówka będzie mogła wrócić na szlak.

14-letni Michał 
marzył o tym, by być policjantem. W marcu stał się nim na jeden dzień, a komputer i

1% - Ostatnia chwila żeby spełnić marzenia chorych dzieci (wideo)

Każde chore dziecko oprócz marzeń o zdrowiu ma też inne, bardziej lub mniej przyziemne. Jedno chciałoby spotkać się z kimś znanym, inne pojechać na wycieczkę, a jeszcze inne chciałoby zostać policjantem. Choć na jeden dzień. I te marzenia się spełniają.

Marina, nowa królowa pop (Oficjalna strona Mariny www.marinam.net )

Marina: Dla niej najbardziej znana menedżerka porzuciła Dodę

Teraz utalentowana wokalistka ze Stalowej Woli zdobywa świat show-biznesu.

Rafał Kubowicz: Stadion nazwaliśmy imieniem Justyny, bo rozsławiła naszą wieś w całym świecie. Józef

Gdy Justyna Kowalczyk wygrywa, Kasina się cieszy

Starsi jeżdżą za Justyną Kowalczyk po całym świecie i zdzierają gardła. Młodsi wieszają plakaty na ścianach i piszą wiersze. Ale górale to naród praktyczny i nie chcą wyłącznie żyć sukcesami swojej krajanki. Chcą wykorzystać szansę i wybudować w Kasinie Wielkiej potężny ośrodek narciarski.

Andrzej Głąb, srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 r.  (Jacek Świerczyński )

Sportowcy, którzy sukcesy odnosili w okresie PRL. Jak sobie radzą?

Sportowiec to ma klawe życie. Wyjazdy, igrzyska olimijskie i ogromne pieniądze – mówią niektórzy kibice. Być może teraz tak jest, ale z pewnością nie było tak w latach PRL.

Mateusz Pakuła, autor sztuki "Biały Dmuchawiec”. (Karol Zienkiewicz )

Mateusz Pakuła: Rekolekcje po góralsku

ROZMOWA z Mateuszem Pakułą, autorem sztuki \"Biały Dmuchawiec”, którą w Wielkim Tygodniu można było obejrzeć w Teatrze Osterwy.

Tradis Sp. z o.o. ogólnopolska spółka prowadząca dystrybucję artykułów spożywczych i chemiczno-kosme

Fabryka świątecznych zakupów

Zanim majonez czy wódka trafią od producenta do Twojego brzucha, wcześniej trafiają do brzucha gigantycznego magazynu. Zajrzeliśmy tam, skąd wyekspediowano do Twojego sklepu Twoje świąteczne zakupy.

Piotr, student z Lublina, spędził rok w kubańskim więzieniu. (sxc)

Moja droga krzyżowa: Spędziłem rok w kubańskim więzieniu

Większość z nas to handlarze narkotyków lub ludzi, sprawcy wypadków drogowych i wykorzystujący nieletnich. Każdy z nas miał swój proces albo na niego czeka. Normalnie na Kubie wygląda to tak: zatrzymują cię na lotnisku albo w innym miejscu.

Piotr Wójcik z narzeczoną Dorota, Hubertem Urbańskim i Bartoszem Węglarczykiem, ekspertem (Marcin Bi

Wygrał milion w "Milionerach", kupi sobie aparat fotograficzny

Pogodna twarz, przewieszona przez ramię parciana torba i ciepły ton głosu. To Krzysztof Wójcik ze Szczecina, który jako pierwszy wygrał milion w polskiej edycji \"Milionerów\".

Mariusz Tarkawian podczas realizacji projektu "Kolokwium z historii sztuki i cywilizacji”. Korytarz

Mariusz Tarkawian: Paparazzi z ołówkiem i blokiem

Rozmowa z Mariuszem Tarkawianem, artystą i rysownikiem. Jego wystawę \"3B” od piątku można oglądać w lubelskiej galerii Biała.

Młode pilotki doskonale wiedzą, co będą robić w przyszłości. Oczywiście latać. Tosia marzy o pracy w

Tosia i Ola

Ola Popielarz i Tosia Cięszczyk są na pierwszym roku lotnictwa w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Założyły tam Szybowcowe Koło Naukowe. Latają od 16 roku życia. Ola na szybowcach i samolotach w Górskiej Szkole Szybowcowej \"Żar” w Międzybrodziu Żywieckim, Tosia na razie tylko na szybowcach w radomskim aeroklubie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium