Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Elżbietą Nawrot, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Perłą w koronie polskiego miodosytnictwa jest lubelski Apis. Firma działa od 1932 roku i do dziś nie straciła młodzieńczego wigoru. A „Wściekła pszczoła” ma zdobyć młodszych klientów.
Czy wiecie, że Trakt Brzeski, wzdłuż którego pobiegnie przyszła A2, jako pierwszy w Polsce miał utwardzoną nawierzchnię? A Trakt Zawiślański, zwany później Uściłowskim, przemieni się w S17? 200 lat temu, w 1819 roku, w czasach Królestwa Polskiego, powołano do życia Dyrekcję Jeneralną Dróg i Mostów.
Rozmowa z Anną Angelloni-Wójcik, kulturystką, trenerką personalną, dietetykiem.
Bobsleje: Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski przeszli do historii tego sportu w Polsce. Mistrzostwa Europy w Konigssee ukończyli na szóstym miejscu. To olbrzymi sukces pilota AZS Lublin.
Trzy oscarowe nominacje dla „Zimnej wojny” budzą emocje nie tylko w świecie filmowym. Z szumem wokół filmu wiążą nadzieje regionaliści i społecznicy, którzy martwią się losem ruin XVIII-wiecznej cerkwi koło Lubyczy Królewskiej. Liczą, że zainteresowanie dziełem Pawła Pawlikowskiego zwróci uwagę na niszczejące pozostałości po zabytkowej świątyni. Dokładnie dwa lata temu ekipa filmowa kręciła tu kluczowe sceny
Rozmowa z Emilem Vardą, reżyserem spektaklu „Wszystkie drogi prowadzą na Dworzec Kurski”, który zobaczymy w sobotę, 19 stycznia, w Teatrze NN.
Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą
Po znakomitym sezonie, zwieńczonym zdobyciem potrójnej korony, przyszła obniżka formy. Szczypiornistki MKS Perła Lublin pożegnały się z grą w Europie, ale ciągle mają na radarze 21. złoty medal Mistrzostw Polski w historii klubu.
Medal św. Jana Pawła II otrzymało już ponad 120 osób. W sobotę miał nim zostać odznaczony wojewoda lubelski. Jednak po interwencji Konferencji Episkopatu Polski Przemysław Czarnek zdecydował, że na imprezie się nie pojawi.
W minionym roku najlepszą szkołą nauki jazdy w rankingu WORD Lublin, na kategorię B, okazał się OSK Lukas z Puław. W Lublinie triumfował Mistrz Kierownicy.
Rozmowa z ks. Piotrem Irackim, wikariuszem w Parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie, doktorantem na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, autorem bloga sacerdos.pl. Ostatni wpis duchownego dotyczy wizyty duszpasterskiej.
Dieta paleo, gotowanie z resztek, insekty dla śmiałków, kwaśny smak kiszonek, lokalne składniki na talerzu i różne rodzaje soli - to najważniejsze trendy kulinarne, które będą modne w rozpoczynającym się roku.
Już w poniedziałek ma się odbyć pierwsze spotkanie przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego z premierem Morawieckim. Tematem rozmów mają być podwyżki dla pracowników oświaty. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, polskim szkołom grozi strajk.
Rozmowa z Krzysztofem Michałkiewiczem, prezesem zarządu Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim.
To już piąta inscenizacja radosnej komedii Szekspira. Łukasz Kos wyreżyserował w Teatrze Osterwy „Wieczór Trzech Króli”. Sceny z próby medialnej zapierały dech w piersiach. Premiera w niedzielę.
Książka „Lubelscy Olimpijczycy” to jedyna pozycja na rynku, która zajmuje się uczestnikami Igrzysk Olimpijskich wywodzącymi się z naszego regionu
5 milionów orchidei produkowanych w ciągu roku i wzrost eksportu o ponad 100 proc. Do tego 10 hektarów nowej szklarni, nowa hala pakownia kwiatów i centrum badawczo-rozwojowe za 52 mln euro. Firma JMP Flowers ze Stężycy idzie jak burza, zdobywa zagraniczne rynki i ma już kolejne ambitne plany
Rozmowa z Justyną Janowską, aktorką Teatru Osterwy, która gra jedną z głównych ról w spektaklu „Bracia Grimm dla dorosłych”
Mieszkańcy Sobiboru postawili na swoim. Dzięki ich stanowczej postawie inwestor, który na obrzeżach ich wsi chciał postawić gigantyczne kurniki odstąpił od tego zamiaru. Teraz chcą gwarancji, że podobne zagrożenie w ich sąsiedztwie się nie powtórzy.
Jeden z najlepszych polskich zawodników w rugby, który grał w lidze francuskiej i norweskiej, wielokrotny mistrz polski chce uczyć zdrowego stylu życia. W domu w Konopnicy wymyślił i zbudował w ogrodzie ścieżkę zdrowia. Obok niej, w wolierze mieszkają araukany. Kurki bez ogona, za to z baczkami i bokobrodami. Znoszą kolorowe jajka jak malowanie.
Uczta w podkrakowskich Bronowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych w polskiej literaturze. Ciekawe, że Stanisław Wyspiański w „Weselu” nie napisał ani słowa o tym, co jedli goście na weselu poety Lucjana Rydla, który pojął za żonę Jadwigę Mikołajczykównę. W czwartek 22 listopada w restauracji 2 PI ER szef spróbuje odtworzyć smak Wesela spróbuje odtworzyć smak Wesela. Najważniejszym gościem, który spróbuje dań będzie Dorota Zapędowska Wyspiańska, wnuczka poety
Polska międzywojnia rodziła się w bólach. Osamotniona stawiła czoła postimperialnej armii bolszewickiej. Mimo olbrzymich trudności przez de facto 18 lat pokoju zdołała osiągnąć sukces. Przedwojenna złotówka była jedną z najmocniejszych walut świata. Niestety nie uporano się z problemem mniejszości narodowych i wszechobecnej biedy, szczególnie na wsi.
W listopadzie 1918 roku „Ziemia Lubelska” pisała o wezwaniu Józefa Piłsudskiego do młodzieży szkół średnich.
Kalinka Krzywicka. Uczennica trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu Kolonii (pow. lubelski) ma już za sobą debiut literacki. I to nie byle jaki, bo w książce wydawnictwa drukującego m.in. szkolne podręczniki. Czy w przyszłości zostanie uznaną pisarką?