Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W powiecie biłgorajskim można powiedzieć, że trafiona została „szóstka w archeologicznego totka”. W miejscu gdzie nie były zaznaczone żadne stanowiska archeologiczne, „Grupa Eksploratorzy” odnalazła wiele zabytków archeologicznych
Tak wyglądał Janów Lubelski u końca lat 60. ubiegłego wieku. Dziś publikujemy zdjęcia z archiwum Lubelskiego Konserwatora Zabytków w Lublinie, które wykonano w 1969 r. przy okazji tworzenia studium historyczno-urbanistycznego do planu zagospodarowania przestrzennego miasta Janów Lubelski.
Młodzież ze Świdnika wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „W pilotce dziadka”. Tamtejsza Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna planuje kolejne
Co prawda Bernardo Morando projektując Zamość zieleni na Rynku Wielkim nie przewidział, ale był czas, że nie brakowało tu i drzew, i kwietników. Teraz dominuje bruk. Nowemu prezydentowi marzy się zmiana.
Kraśnicka Aleja Gwiazd Sportu powiększy się o kolejnych znakomitych sportowców, zapaśniczkę i biegaczkę. Liczyć będzie już 14 nazwisk.
W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wojewoda lubelski Krzysztof Komorski odwiedził Nałęczów, gdzie spotkał się z Jerzym Filipowiczem, jednym z ostatnich uczestników powstańczego zrywu. – Przyjechałem, by oddać mu należyty szacunek i podziękować za to, co zrobił – że pokazał nam, późniejszym pokoleniom, co oznacza prawdziwa miłość do Ojczyzny – mówi K. Komorski.
Mieszkańcy Lublina oraz przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich, a także delegacje instytucji i organizacji kombatanckich w czwartek, w godzinę „W” - 17.00 – na placu Litewskim oddali hołd powstańcom Warszawy.
Niech ich życie będzie dla nas wzorem heroizmu i poświęcenia. Chwała bohaterom! - mówił prezydent Zamościa Rafał Zwolak podczas uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
W wieku 106 lat, dzisiaj nad ranem zmarła Barbara Sowa ps. Basia. Była najstarszą z żyjących uczestniczek Powstania Warszawskiego.
To był wyjątkowy zryw zbrojny. 1 sierpnia 1944 roku Armia Krajowa wystąpiła przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Do walk włączyła się ludność cywilna. I choć po ponad dwóch miesiącach krwawych walk Powstańcy Warszawscy musieli skapitulować, ich heroiczna postawa do dziś budzi szacunek. A uroczystości rocznicowe co roku odbywają się w całym kraju.
Jak co rok 1 sierpnia mieszkańcy Chełma upamiętnią wybuch Powstania Warszawskiego. Tegoroczne uroczystości, przypadające w 80. rocznicę powstańczego zrywu, będą miały wyjątkowy i bogaty program.
Wydarzenie pełne muzyki, tańca, historii i niepowtarzalnej atmosfery. Już w najbliższą sobotę (3 sierpnia) na placu przy Organistówce w Różance: „Wieczór u Zamoyskich”.
O "godzinie W" dźwięk syren rozpocznie świdnickie uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego
Od wczesnego popołudnia do wieczora zaplanowano w Zamościu tegoroczne uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Nasza ziemia, nasze decyzje. Nasza pola, nasza własność. Nie ograniczajcie nas. Precz z parkiem krajobrazowym – z takimi m.in. hasłami na transparentach mieszkańcy gminy Komarów-Osada przyszli na konsultacje w ramach postępowania w sprawie wpisu do rejestru zabytków krajobrazu kulturowego pola bitwy pod Komarowem z 31 sierpnia 1920 roku. Chodzi o obszar blisko 500 hektarów.
Dziś Katolicki Uniwersytet Lubelski obchodzi 106. urodziny. To właśnie KUL-owi Lublin zawdzięcza akademicki status. Z tej okazji zobaczmy, jak na przestrzeni lat zmieniał się sam Uniwersytet i jego okolica.
Kontynuujemy nasz cykl historyczny, ukazujący miasta i miasteczka Lubelszczyzny z ubiegłego wieku. Dziś zapraszamy do Bełżyc, które leżą nad rzeką Krężniczanką – dopływem Bystrzycy, we wschodniej części Równiny Bełżyckiej. Zapraszamy na nostalgiczny spacer po uliczkach i zaułkach
Polewka migdałowa, kapusta z owocami, czy wiśniowe jabłka - sprawdźcie jakie przepisy mamy dla was tym razem.
Zaczęło się od komentarza z pytaniem o... Hitlerjugend, który został usunięty. Skończyło przeprosinami, do których autor nie chce się przyznać. Michał Miścior, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Hrubieszowskiego pytany o sprawę, odmawia komentarza.
Grupa motocyklistów z Lubelszczyzny, w tym z powiatu puławskiego, wróciła z dwunastego rajdu na zachodnią Ukrainę. Było gorąco, maszyny odmawiały posłuszeństwa, ale udało im się oddać hołd ofiarom ludobójczej rzezi, jakiej ponad 80 lat temu na Polakach dopuścili się nacjonaliści z UPA.
Wakacje w pełni. Zatrzymajmy się na chwilę i zobaczmy, jak nasi rodzice spędzali wakacje. Najczęściej jeździliśmy nad morze, jeziora i w góry. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.
Szacuje się, że około 80 tysięcy ludzi zginęło w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Równo 80 lat temu nastąpiła jego likwidacja, ale naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach
Piłkarze Motoru trzy razy otwierali sezon w roli beniaminka ekstraklasy. Czwarty raz – w najbliższą niedzielę na Arenie Lublin.
Zarówno w gronie najbliższych i przedstawicieli gminy, jak i z członkami Światowego Związku Żołnierzy AK swoje setne urodziny świętowała Maria Fijałkowska, porucznik, kombatantka AK.
Ziemia skrywa jeszcze wiele pamiątek z czasów II wojny światowej. Puławscy policjanci w ubiegłym tygodniu otrzymali dwa zgłoszenia o znalezieniu niewybuchów.