Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To jest skandal, że sześćdziesiąt parę kobiet zostaje ekskomunikowanych, dostają najcięższą karę w Kościele, a ten łajdak zostaje wikarym i ma to wszystko (przepraszam) w dupie. I się śmieje. Marzę o tym, żeby w sobotę stanęło pod Teatrem Osterwy 100 moherowych beretów.
Zbigniew Góra zanim został uniewinniony usłyszał, że spędzi w więzieniu 25 lat więzienia. Paweł Guz, przesiedział prawie półtora roku, aż w końcu sama prokuratura uznała, że nie miał nic wspólnego zabójstwem kolegi. Sławomir P. był prawomocnie uniewinniany, a teraz dostał dożywocie
Rozmowa z Danielem Adamczykiem z ACK \"Chatka Żaka”, pomysłodawcą studenckiego festiwalu Wiosna Teatralna.
Bierzemy aparaty fotograficzne i zwiedzamy miejsce, w którym wielu z nas wcześniej nie było. Robimy setki zdjęć, wybieramy najlepsze i dzielimy się nimi na blogach. To przepis na Photo Day, czyli wielki plener dla fotografów amatorów. Ostatnio w gronie przeszło 80 osób odwiedziliśmy lubelską jesziwę.
Rozmowa z dr. Grzegorzem Grzywaczewskim, ornitologiem z Katedry Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i członkiem Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.
W Polsce stoi już 640 pomników Jana Pawła II. Większość to gnomy i szkaradki z żywicy polimerowej za kilka tysięcy złotych. Przed beatyfikacją szykuje się kolejny wysyp papieży. Na arcydzieła się nie zanosi.
Złośliwe, sympatyczne, śmieszne – przyglądamy się przezwiskom, jakie dostali lubelscy politycy
Rozmowa z Katarzyną Kwaśny-Czehak, psychologiem.
Rozmowa z Alicją Kapuścińską, lekarzem medycyny, wdową po Ryszardzie Kapuścińskim.
7 litrów tigerów, 2,5 kg odżywek, 3 kartony batoników, 5 zgrzewek wody, do wymiany 4 dętki, 1 opona i 1 łańcuch do roweru – to bilans wyprawy z Lublina do Wiednia dwóch studentów pedagogiki UMCS. Wszystko po to, by pomóc zebrać choremu na mukowiscydozę koledze pieniądze na przeszczep płuc.
Rozmowa z Tadeuszem Mysłowskim, artystą z Nowego Jorku, który dziś otwiera wystawę w Muzeum Lubelskim.
Imię i nazwisko: Ewa Gabryel, wiek: 29 lat, miejsce zamieszkania: Lublin, wykształcenie: magister resocjalizacji, zawód: detektyw
Kobiet na listach wyborczych nie może być mniej niż 35 proc. Taki parytet wprowadzili w grudniu posłowie. Sprawdzamy, jak szefowie partii będą zapełniali paniami listy kandydatów
Gdy w 2008 roku wchodziła w życie specustawa drogowa, wszyscy jej przyklasnęli. W końcu budowa dróg ruszy z kopyta – taka była powszechna opinia. Gdy jednak specustawa zaczęła działać na Lubelszczyźnie, entuzjazm osłabł.
Kelnerki i barmani wniebowzięci. Konsumenci antynikotynowi także. Konsumenci-palacze mniej. Od 119 dni nie wolno palić w miejscach publicznych.
Rozmowa z Adamem Sawickim z Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego.
W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce trwają ostatnie przygotowania do sezonu. Jeszcze pokrowce okrywają zabytkowe meble, obrazy i lustra ukryte są pod folią, a dziesiątki kandelabrów, waz i wazonów ustawionych na podłodze czekają na swoją kolejkę do kąpieli.
Rozmowa ze Zbigniewem Wodeckim.
Po zdaniu egzaminów maturalnych Kasia Dybżyńska ze Świdnika spakowała plecak i dwa lata zwiedzała Europę. Przez kilka miesięcy mieszkała na greckiej wyspie Santorini, którą do dziś uważa za raj na ziemi. Teraz planuje blisko roczną podróż po wszystkich kontynentach.
Rozmowa z Krzysztofem Babickim, reżyserem nowej sztuki Pawła Huelle \"Zamknęły się oczy ziemi”.
Rozmowa z Anną Kucharską, psycholog z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie.
Ofiarami molestowania seksualnego w pracy padają najczęściej kobiety poniżej 34 roku życia. Ale problem rzadko wychodzi na jaw. Powodem jest wstyd, obawa przed ośmieszeniem i strach o pracę. A także przekonanie, że nikt nam nie pomoże i tylko sobie zaszkodzimy.
Wesele bezalkoholowe tym się różni od \"zwykłego”, że… nie ma alkoholu. - I tym, że goście bawią się zupełnie szczerze, autentycznie i świadomie, bez dodatkowych motywacji - mówi Sławek, wodzirej zabaw bezalkoholowych.
Rozmowa z lek. med. Januszem Kaliszczakiem z Rzeszowa, pediatrą, epidemiologiem i specjalistą chorób zakaźnych.
Nawet kilku tysięcy złotych i wielu godzin pracy potrzeba, by wyleczyć i przygotować do adopcji porzuconego, skrzywdzonego czworonoga. Dla trzech studentek z Lublina takie poświęcenie to jednak codzienność. I to dobrowolna.