Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Lublinie, tak jak w 10 innych miastach, doszło do blokady ulic. Stała za tym organizacja Extinction Rebellion.
– Nasz przyjaciel las chronił nas przed żywiołami, dawał radość, zdrowie i relaks. Teraz, gdy chcą naszego przyjaciela skrzywdzić, jesteśmy zobowiązani do jego obrony – uważają mieszkańcy, którzy są przeciwni wycinkom nadleśnictwa. Tego samego zdania są władze miasta, które gdzie mogą szukają wsparcia. Leśnicy tłumaczą, że stuletni sosnowy las trzeba odmłodzić i działają zgodnie z prawem
Radzyńska mleczarnia Spomlek wdraża proekologiczne rozwiązania. Stara się m.in. odzyskiwać ciepło ze swoich procesów produkcyjnych. A w zakładowych stołówkach można znaleźć tabliczki informujące o kosztach zużycia prądu.
Już nie tylko w teorii, ale też w praktyce. I nikt nie pyta o paragon zakupu. Jedna z sieci supermarketów spożywczych przyjmuje wszystkie butelki zwrotne po piwie. – Akcja została przyjęta z bardzo dużym entuzjazmem klientów – podkreśla Carrefour.
W Katowicach parafowano umowę społeczną o transformacji górnictwa węgla kamiennego. Wygaszanie wydobycia węgla energetycznego zacznie się od kopalni na Śląsku. Bogdanka jako ostatnia w Polsce, w 2049 roku, zakończy wydobycia węgla dla elektrowni. Związkowcy z naszej kopalni parafują i podpiszą tę umowę.
Byli mieszkańcy z okolicy, którzy kazali nam iść do pracy oraz pijany pracownik leśny. Z kolei pani, która prowadzi agroturystykę w Kalwarii Pacławskiej, przyniosła cztery termosy kawy i jedzenie – mówi aktywista z Lublina z Inicjatywy Dzikie Karpaty.
Władze Chełma mają zamiar wymienić przystanki komunikacji miejskiej na nowoczesne. Właśnie pokazały pomysły i czekają na opinie mieszkańców.
Na filmie w internecie widać, jak robotnicy leśni wjeżdżają w namiot aktywistów. Dwie osoby próbują powstrzymać robotnika. - Rozpędzony pojazd zatrzymał sie dopiero na naszych brzuchach - relacjonuje aktywista
70 worków śmieci zebrali uczniowie z Ostrówka oraz wolontariusze z nieformalnego stowarzyszenia GS Grupa Sąsiedzka z Ciechanek. W kilka godzin sprzątnęli okolice wzdłuż 2-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej, biegnącej z ich miejscowości do Ostrówka. Będzie ciąg dalszy tej akcji.
Ratusz zapowiada złagodzenie planowanej podwyżki opłat za wywóz śmieci, ale będzie to dotyczyć tylko dużych rodzin liczących ponad pięć osób. Taką deklarację złożył oficjalnie w poniedziałek prezydent Krzysztof Żuk.
Kolejną akcję społecznego sprzątania górek czechowskich organizuje dziś Towarzystwo dla Natury i Człowieka.
Okoliczni mieszkańcy, oraz uczniowie wspierani przez nauczycielki. W sobotę wszyscy wzięli udział w akcji sprzątania lasu w okolicach Ciechanek i Ostrówka.
Jest wszędzie, bo nie oszczędza żadnego z drzew. W 60-tysięcznym Chełmie nie ma ulicy, placu, parku w którym drzewa nie zostałby porażone pasożytem. Zielone kule na zakażonych gałęziach nabrały kolorów znacznie szybciej niż pąki na gałęziach. Dla starych, dorodnych drzew to wyrok śmierci. Tylko człowiek może im pomóc.
Rady Dzielnic zapraszają do wspólnego sprzątania. Tak samo KOD. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie można pomóc Ziemi.
Wczoraj o świcie mieszkańców chełmskiego osiedla Kościuszki zaskoczył widok sporego bobra maszerującego chodnikiem wzdłuż ul. Wojsławickiej. Pokaźnych rozmiarów zwierzak najpierw obwąchiwał pnie drzew, a potem ruszył w stronę łąk. Na drugą stronę ruchliwego ronda przy 3 Maja przemaszerował – zgodnie z przepisami - po pasach.
Miasto ma już wyniki kontroli jakości powietrza. Kilka tygodni temu nad łukowskimi domami latał dron.
66 wolontariuszy, w tym 22 niepełnoletnich nazbierało 120 worków śmieci, które ważyły około 800 kg. - to krótkie podsumowanie Operacji Czysta Rzeka, która w Chełmie trwała w sobotę i niedzielę. W dwa dni posprzątano brzegi rzeki Uherki i zalewu w Żółtańcach. Wolontariusze chcą przekazać czerwoną kartkę wędkarzom korzystającym z łowiska w Żółtańcach, gdyż na ich stanowiskach znaleziono najwięcej puszek po kukurydzy czy pudełek po zanętach i butelek po alkoholu.
Ratusz okroił o połowę plan powieszenia w Lublinie tysiąca budek dla jerzyków. Miasto kupiło ich tylko pięćset i tłumaczy, że zarządcy budynków nie garną się do wieszania budek. Ich montaż zaczyna się dzisiaj i ma potrwać do 5 maja.
Spacery przyrodnicze po górkach czechowskich były jedną z atrakcji rozpoczętego w sobotę wydarzenia „Lubelskie Uroczyska, górki i doliny – festiwal przyrody Lublina”. Jego organizatorzy zachęcali też do wspólnego sprzątania tego terenu, odpadami udało się zapełnić wiele worków, a powtórka ze sprzątania jest planowana na najbliższą sobotę na godz. 9 rano.
Dziś finał akcji Operacja Czysta Rzeka 2021. Śmieci zbiera prawie 3 tysiące wolontariuszy. W Lubelskiem na wielkie sprzątanie okolic rzek w deszczową sobotę zapisało się 826 osób z 36 miejscowości.
Na hałaśliwe, nocne sprzątanie ulicy skarży się jedna z mieszkanek Węglina. W nocy z niedzieli na poniedziałek pod jej oknami pracowali robotnicy, którzy używając głośnych, spalinowych dmuchaw usuwali zanieczyszczenia z chodników na trawnik.
Około 30 mieszkańców Wrotkowa poświęciło wolny czas na posprzątanie brzegu Bystrzycy.
O przycince drzew w zabytkowym parku na Węglinie powiadomiła nas jedna z Czytelniczek, zatroskana o los gniazdujących tutaj ptaków. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska twierdzi, że nie wydawała zezwoleń na prowadzenie tego typu prac.
Trzydzieści 160-litrowych worków śmieci w ciągu zaledwie kilku godzin zebrali wolontariusze sprzątający okolice Bystrzycy w Lublinie. To wszystko w ramach akcji „Czysta Rzeka”. W najbliższą sobotę ochotnicy zajmą się sprzątaniem m.in. Bugu, Wieprza i Krzny.
Miasto szuka chętnych do… przenoszenia żab przez jezdnię. Taka pomoc jest potrzebna przy ul. Janowskiej, wzdłuż której ustawiono płotki z wiaderkami chroniące płazy przed wejściem pod auto. Ropuchy i żaby, które wpadną do wiadra, mogą przeżyć