Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekologia

Lublin. Dopiero co posadzili, a już uschły

Lublin. Dopiero co posadzili, a już uschły

Miasto zażąda wymiany części drzew posadzonych w ramach przebudowy Al. Racławickich. Prace mają być przeprowadzone w bardziej odpowiedniej porze roku.

Miododajne łąki i pięciogwiazdkowe hotele dla pszczół. Wszystko to w Chełmie

Miododajne łąki i pięciogwiazdkowe hotele dla pszczół. Wszystko to w Chełmie

„Pszczoły i trzmiele, nasi przyjaciele” – tak brzmi nazwa programu realizowanego przez chełmski CEMEX. Wysiano dwie łąki kwietne pełne miododajnych roślin oraz postawiono pięć pięciogwiazdkowych uli dla owadów.

Zdjęcie ilustracyjne

Co mogę zrobić, aby być bardziej eko? "Młodzi ludzie są bardzo zainteresowani ekologią"

Rośnie świadomość ekologiczna Polaków. 47 proc. społeczeństwa deklaruje, że zmieniłoby styl życia na bardziej ekologiczny, nawet jeśli wiązałoby się to z wyrzeczeniami i mniejszą wygodą – wynika z badania. Osoby między 25. a 34. rokiem życia są najmniej skore do wyrzeczeń!

Stawy Echo będą na trasie wycieczek ornitologicznych

Żabim krokiem po parku narodowym. Wszystkie atrakcje za darmo

W sobotę i niedzielę wszystkie atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego gratis. W ramach dnia otwartego park zaprasza do Zwierzyńca na wiele wydarzeń. Tematem przewodnim są zagrożone i rzadkie gatunki mokradłowe – płazy i gady RPN i Roztocza

Pierwsze świdnickie miodobranie będzie wiosną przyszłego roku. – Miód będzie bardzo dobry, bo rośliny są różnorodne, dużo jest też spadzi – zapowiada opiekun miejskich pszczół.
galeria

Była pralka, są ule. W Świdniku powstała pasieka z elektrośmieci

Pszczoły zamieszkały na terenach zielonych, przy jednej z głównych ulic Świdnika, na ogrodzonym terenie tuż obok stacji benzynowej. Ule, w którym zostały umieszczone zostały wykonane w części z elektrośmieci, których pozbyli się wcześniej mieszkańcy miasta. – Pszczoły są łagodne, nierojliwe, dobrze zimują i bardzo dobrze miodzą – zapewnia opiekun owadów, które w piątek podziwiały przedszkolaki.

Będziemy podglądać lubelskie żurawie i dowiemy się gdzie zimują. Ruszył wyjątkowy projekt
galeria

Będziemy podglądać lubelskie żurawie i dowiemy się gdzie zimują. Ruszył wyjątkowy projekt

Jesienią w Poleskim Parku Narodowym spotyka się nawet kilka tysięcy żurawi. Co robią zimą? Dokąd od nas odlatują? Odpowiedzi m.in. na to pytanie będą szukać przyrodnicy w ramach projektu „Wędrówki Lubelskich Żurawi”.

Pożar w Leverkusen

Nadciąga toksyczna chmura z Niemiec? IMGW wyjaśnia

Synoptycy ostrzegają, że nad Polskę może dotrzeć toksyczna chmura, ale są szanse że nas ominie. To pokłosie wielkiego pożaru w Niemczech.

Miasto robi eksperyment. Naklejki uczciwości pokażą, kto nie płaci za śmieci

Miasto robi eksperyment. Naklejki uczciwości pokażą, kto nie płaci za śmieci

W najbliższych dniach na pojemnikach na odpady pojawią się duże naklejki informujące, ile osób na danej posesji płaci za śmieci. Sąsiedzi szybko się zorientują, kto oszukuje. Pionierska akcja ma wyłapać „martwe dusze”, które zniknęły z systemu, nie płacą, ale nadal śmiecą

Teren górek czechowskich

Zwrot akcji w sprawie górek czechowskich

Jest kolejny zwrot akcji w sądowym sporze o przyszłość górek czechowskich. Fundacja Wolności złożyła oficjalne zażalenie na decyzję sądu, który nie dopuścił jej do udziału w postępowaniu. Na wyrok poczekamy więc jeszcze dłużej.

KIlka lat temu zrobili deptak - betonową patelnię. Teraz przyszło opamiętanie

KIlka lat temu zrobili deptak - betonową patelnię. Teraz przyszło opamiętanie

Miasto zapowiada zmiany na Rynku, który dziesięć lat temu, w wyniku remontu stracił zieleń. Określenia jakich teraz używają mieszkańcy: plac buraczany, betonoza czy patelnia mają stracić sens.

Zakole Wisły w okolicach Wólki Gołębskiej to jedno z miejsc, gdzie woda naniosła i zostawiła sporo śmieci. Na szczęście, większość odpadów została już uprzątnięta. Pomagają w tym osoby prywatne, a także pracownicy Wód Polskich
zdjęcia
galeria

Myśleli, że jedna puszka nie robi różnicy. Od miesięcy pan Dariusz walczy ze śmieciami w zakolu Wisły

Góra odpadów, jaką przy brzegu w okolicy Wólki Gołębskiej zostawiła Wisła, zaczęła znikać. W ubiegłym tygodniu na miejscu pracował zespół wysłany przez Wody Polskie. Jeden z okolicznych wędkarzy od kilku miesięcy samodzielnie wywozi śmieci.

Mirosław Korzeniowski
Magazyn

Zdrowa żywność na Lubelszczyźnie. Co nam przyniesie Zielony Ład?

Jeżeli rolnik ma wysoki poziom wiedzy i umiejętności, to ogranicza chwasty, bo one są konkurentem dla roślin uprawnych. Ogranicza chwasty różnymi metodami: orką, bronowaniem, stosowaniem środków chwastobójczych, ponieważ jego celem nie jest produkcja maku i kąkolu, tylko na przykład rzepaku. Problem zaczyna się wtedy, gdy na wielkich obszarach mamy monokultury upraw. Wyzwaniem w Europie jest strategia „Zielony Ład”, która Unia oficjalnie zatwierdziła i Polska też się na te warunki zgodziła – rozmowa z dr Mirosławem Korzeniowskim, prezesem Stowarzyszenia AgroEkoton, ekspertem z zakresu zrównoważonej ochrony roślin.

Na początku sierpnia na plaży pojawią się palmy. Będą zimowały w OSiR albo zoo

Nad zamojskim zalewem pojawią się palmy. "Nasi działkowcy podobnych roślin nie hodują"

To nie sezon ogórkowy w mediach. Naprawdę na plaży nad zamojskim zalewem pojawią się palmy. Działkowcy z sąsiedztwa bardzo są ciekawi roślin, które zwykle kojarzymy z cieplejszym klimatem. Palmy, które na początku sierpnia mają być ustawione na terenie kąpieliska, to mrozoodporne odmiany

Instalacja do łapania deszczówki z dachu Szkoły Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny

Lublin: Miasto pomoże łapać deszcz. Przeznaczy na to 450 tys. zł

450 tys. zł wyda w tym roku miasto na dopłaty dla mieszkańców łapiących deszczówkę. Na jedną nieruchomość będzie przypadać nie więcej niż 5 tys. zł dotacji

Ciepłownia Szopinek

Zamość się zgadza na spalarnię. Mówi Veolii jaka ma być

Jest bardzo ważny dokument. Prezydent Zamościa wydał decyzję środowiskową dla Veolii Wschód. Inwestor czekał na nią ponad trzy lata. Przeciwnicy rozbudowy ciepłowni Szopinek zapowiadają, że nie rezygnują z protestów

Palące słońce na otwarciu skweru z fontanną. Drzewa wycięte, goście chowali się pod dachem
Zdjęcia
galeria

Palące słońce na otwarciu skweru z fontanną. Drzewa wycięte, goście chowali się pod dachem

Najpiękniejsza fontanna w powiecie i regionie – tak mówili politycy, którzy przyjechali do Janowa Podlaskiego na otwarcie przebudowanego skweru. Po wycince drzew w tym miejscu, uczestniczący w wydarzeniu goście musieli szukać schronienia przed palącym słońcem pod dachem nowego budynku.

Z lewej: Paweł Dysput był na grzybach w okolicach Nałęczowa
Z prawej: Na targu przy ulicy Ruskiej małe opakowanie kurek można kupić za 10 zł
galeria

A może rzucić wszystko i pojechać do lasu na grzyby? Grzybiarze zbierają pełne kosze [zdjęcia]

Kto lubi zbierać grzyby, powinien wybrać się do lasu. Naprzemienne upały i deszcze sprawiają, że szansa na powrót z pełnym koszem jest bardzo duża

Mieszkańcy Kraśnika chcą pojemników na trawę i gałęzie. Co na to miasto?

Mieszkańcy Kraśnika chcą pojemników na trawę i gałęzie. Co na to miasto?

Blisko 300 mieszkańców podpisało się pod petycją ws. odbioru zielonych odpadów. Pismo w tej sprawie trafiło do urzędu miasta. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w tej sprawie nic się nie zmieni i na ulice nie wrócą kontenery na gałęzie i trawę.

W Biłgoraju pierwsza taka łąka. Debiutują maczki i goździki

W Biłgoraju pierwsza taka łąka. Debiutują maczki i goździki

Miasto chwali się swoją pierwszą łąką. Przy rondzie u zbiegu ulic: Tarnogrodzkiej, Motorowej i al. Jana Pawła II już kwitną już rośliny. Kolorowych kwiatów będzie więcej, bo niektóre są wieloletnie.

Kolejna wycinka przy Al. Racławickich

Kolejna wycinka przy Al. Racławickich

Drzewa wycięto na zlecenie miasta z przebudowywanych Al. Racławickich.

Dzikie rzeki – recepta na suszę

Dzikie rzeki – recepta na suszę

Żeby zapobiegać i powodziom, i suszom potrzebne jest odpowiednie magazynowanie wody. – Dziś Holendrzy renaturyzują rzeki i odtwarzają tereny zalewowe. Musimy robić to samo – apeluje dr hab. Zbigniew Popek z SGGW.

Jednym z miejsc, w których może powstać ogród deszczowy są okolice altany w parku Jana Pawła II w pobliżu ul. Szmaragdowej

Ogrody deszczowe mają zatrzymać wodę. Lista miejsc w Lublinie

W Lublinie wytypowanych zostało osiem miejsc, spośród których tego lata wybrane mają zostać dwie lokalizacje ogrodów deszczowych. Ich urządzenie sfinansuje miasto.

Rząd na nowy piec węglowy już nie da kasy. Nowe zasady Czystego Powietrza

Rząd na nowy piec węglowy już nie da kasy. Nowe zasady Czystego Powietrza

Już 1 lipca zmieniają się zasady przyznawania dotacji w programie „Czyste Powietrze”. Wśród nowości znalazło się wycofanie dotacji na kotły węglowe, zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania oraz poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie.

Według miejskich urzędników dąb „zachowuje tylko 1 proc. żywotności”
Alarm 24

Lublin. Sąsiedzi w obronie starego dębu. Właściciel chce budować blok, miasto zgodziło się na wycinkę

Mieszkańcy os. Poręba zablokowali dzisiaj wycinkę wielkiego dębu rosnącego między ul. Perłową i Bursztynową w Lublinie. Na jego usunięcie zezwolił Urząd Miasta, który orzekł, że drzewo jest w fatalnym stanie i może się przewrócić. – To bzdura – mówią sąsiedzi.

Rośliny na kraśnickim rynku tak, ale wyłącznie w donicach

Rośliny na kraśnickim rynku tak, ale wyłącznie w donicach

Na kraśnickim rynku ma być więcej zieleni. W centrum miasta mają pojawić się nowe rośliny, w tym winobluszcz trójklapowy, klon polny lub klon czerwony i morwa biała. Problem w tym, że drzewa, pnącza i trawy zostaną posadzone w donicach. Wszystko przez znajdujące się pod płytami relikty dawnej zabudowy

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium