Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rodzinna firma z Orchówka pod Włodawą jest bardziej znana na świecie niż w Polsce. Nawet mało kto w okolicy wie, że to jeden z dwóch najbardziej liczących się w międzynarodowej skali producentów odzieży dla miłośników paintball czy rugbystów.
Zaczęło się, jak w przypadku wielu dziś dużych firm, skromnie, od dwóch modeli drzwi. Po 30 latach Pol-Skone to jeden z największych producentów stolarki budowlanej w Polsce.
Epidemia koronawirusa sprawiła, że portal nocowanie.pl, na który co miesiąc zaglądało 3 miliony turystów szukających noclegów przed podróżą, musiał szukać nowego sposobu na siebie, a także na przyciągnięcie nowych i utrzymanie starych klientów.
Spada liczba przedsiębiorców przyznających, że pandemia koronawirusa źle wpływa na prowadzoną przez nich działalność. Ale bezrobocie jest o 12 proc. wyższe niż przed rokiem.
Waste Lab to mała puławska firma, która pracuje nad biodegradowalnym materiałem. Jego podstawę stanowią wysłodki - odpady z liści i miąższu buraka cukrowego.
Na targach Lubdom nie brakuje innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. W większości od lokalnych polskich producentów.
Zmiana adresu do przesyłania zgłoszeń konkursowych - poprawny adres - dw.projekty@gmail.com
„Jak realizować postawy etyczne i wartości patriotyczne w biznesie lokalnym” to tytuł seminarium zorganizowanego przez Fundację „Dajemy Wam Słowo” oraz Corner Media sp. z o.o., wydawcę Dziennika Wschodniego. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.
Cztery sekundy trwał nabór na dotacje dla przedsiębiorców dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Znacznie dłużej trwa ocena wniosków przez LAWP. Od naboru minęły dwa miesiące, a umowy podpisano zaledwie z co piątym beneficjentem.
Ostro, Bombardino, Tratoria Bombardino Aperitivo, Bombardino Botanik, Ciao, Paprika Kebab, Pani z wypiekami – to wszystko lokale z gastronomicznej Grupy Lublin stworzonej przez Katarzynę i Marcina Polańskich.
Funkcjonujący w spółce sztab kryzysowy analizuje i monitoruje sytuację oraz ściśle współpracuje z instytucjami państwowymi – zapewnia prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka. Przyznaje, że wśród załogi jest coraz więcej zakażonych.
Dla Anmaru, małej, rodzinnej firmy z Łąkoci w gminie Kurów, ten rok był najtrudniejszy w kilkunastoletniej historii. Epidemiczny kryzys załamał sprzedaż, ale przedsiębiorstwo prowadzone przez Marka i Roberta Pecio wychodzi na prostą.
– Jedyną pomoc, jaką dotychczas otrzymaliśmy, to umorzenie przez gminę Janów Podlaski podatku od nieruchomości – przyznaje Władysław Grochowski, założyciel i prezes grupy hotelarskiej Arche.
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku szykuje się do uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Łożyska – piasty do samochodów osobowych i dostawczych – zakład chce zacząć produkować już za kilka miesięcy.
Do 15 grudnia ma powstać rządowy dokument określający przyszłość polskiego górnictwa. Związkowcy z górniczej „S” w LW Bogdanka są dobrej myśli, bo plan inwestycyjny kopalni pod Łęczną zakłada 40 lat fedrowania
Według historyków, tym złocistym trunkiem raczyły się już słowiańskie plemiona. W kraju zbyt zimnym, by dojrzały winogrona, miodosytnictwo kwitło. Tradycja, która na wiele lat zanikła, dziś powoli się odradza. Polska to jedyny na świecie producent miodu pitnego na skalę przemysłową, a lubelski Apis to największy jego producent na świecie
W obronie zapowiadanych przez Urząd Miasta zmian na Krakowskim Przedmieściu wystąpili działacze ruchu społecznego Pieszy Lublin. Zmiany zostały wcześniej oprotestowane przez działających tu przedsiębiorców
Powstała w Lublinie zaczynając od kilku sklepów. Dziś jest już siecią, która w listopadzie otworzy swój 700 sklep. Stokrotka, bo o niej mowa, powstała w 1994 roku. W tej chwili ma ponad 670 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Większość z nich działa w formule: supermarket na osiedlach dużych miast, w parkach i galeriach handlowych. Ale e ostatnich latach Stokrotka z sukcesem wkroczyła do mniejszych miejscowości, w których rozwija sklepy w formule „market”.
Projekt uzyskał stosowne decyzje administracyjne i inwestycja został rozpoczęta - informuje konserwator zabytków. Zobacz, jak mają się zmienić hangary, gdzie przed wojną produkowano samoloty.
Rozmowa z Tomaszem Starzykiem z Bisnode Polska. Firma jest merytorycznym partnerem Dziennika Wschodniego w rankingu Złota Setka Największych Firm Województwa Lubelskiego.
Hotel Ilan jako jedyny w Lublinie oferował medykom, walczącym z pandemią w czasie lockdown’u, darmowe noclegi i posiłki. Działania, na które wielu się nie odważyło, spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem gości i mediów.
Syropy, herbaty, napoje, dżemy – to flagowe produkty firmy „Herbapol-Lublin”. Ale lubelski Herbapol to coś więcej – to ponad siedem dekad pełnej natury historii i wytyczania trendów na polskim rynku spożywczym.
Zwiększanie udziału energii odnawialnej w chełmskiej cementowni oraz wsparcie lokalnych organizacji w dobie pandemii Covid-19 – to kierunki działań Cemex, jednego z największych pracodawców w Chełmie, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
Przedsiębiorcy z naszego województwa nie odczuli boleśnie lockdown’u związanego z epidemią koronawirusa lub ochroniły ich tarcze antykryzysowe. To najbardziej prawdopodobny powód tego, że spada liczba zwolnień grupowych. Ekonomiści podkreślają jednak, że optymizm jest przedwczesny.
Mała, rodzinna firma z Nałęczowa wytwarza ekologiczne soki oraz suszone owoce czarnej maliny. Jej produkty co roku zdobywają nowych klientów, którzy doceniają nie tylko smakowe, ale także lecznicze właściwości. Unikatowy eliksir pomaga m.in. w leczeniu anemii.