Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Januszem Panasewiczem, wokalistą zespołu Lady Pank
Przylecieli do Polski w poniedziałek. Mieszkają w miejscach oddalonych od siebie o tysiące kilometrów. Połączyła ich jedna ściana w Lublinie.
W połowie miesiąca termometry mogą wskazać nawet 32 stopnie. Jeśli przypomnimy sobie, co się działo w lipcu, taka temperatura może wydawać się zwyczajnie niemożliwa. W końcu cały lipiec to tylko deszcze i burze.
To mobilny zespół reagowania w nagłych przypadkach udziela pomocy medycznej przed budynkiem szpitala – mówi dr Czarosław Kijonka, ordynator SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu.
Badacze z lubelskiego UMCS chcą opracować lek neutralizujący grzybice; jedną z głównych przyczyn śmierci chorych na AIDS. To światełko w tunelu dla tysięcy osób.
Rozmowa z Januszem Opryńskim, dyrektorem Konfrontacji Teatralnych w Lublinie.
ROZMOWA z profesorem Januszem Gilem, astrofizykiem, dyrektorem Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Matej Hojnik ze Słowenii z optymizmem patrzy w przyszłość: – Musztarda, ocet i ketchup z Parczewa mają wielki ładunek smaku i tradycji – twierdzi Słoweniec. Nowy właściciel parczewskiej Wytwórni Octu i Musztardy zapowiada inwestycje, nowe opakowania i ekspansję na Polskę i Słowenię.
Podczas jednego z kazań stwierdził, że abp Józef Życiński trafił do piekła i \"tam wyje tak, że aż w niebie słychać”. Ks. Piotr Natanek z Podkarpacia swoimi wypowiedziami szokuje od kilku miesięcy, a według niektórych księży dąży do utworzenia sekty
Rozmowa z prof. Niną Witoszek, pisarką, historykiem kultury z Uniwersytetu w Oslo, od 1983 roku mieszkająca w Norwegii.
Rozmowa z Zygmuntem Praconiem, ojcem Adriana ocalałego z masakry na wyspie Utoya
Najpierw ks. Stefan Batruch wymyślił Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Potem namówił ludzi odwróconych do siebie plecami, by wspólnie żyli i odpoczywali twarzą w twarz. Teraz zgłosił swój projekt do konkursu. Liczy na certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej
Poniedziałek, 20 lipca 1931 roku, był dniem bardzo upalnym. Słupki rtęci wskazywały ponad 30 stopni w cieniu. Dlatego gdy wieczorem, około godziny 19 na zachodzie pojawiły się pierwsze oznaki nadciągającego deszczu, zapewne wielu lublinian cieszyło się na myśl o zmianie pogody.
W ciągu trzech tygodni w Lublinie spłonęło 9 aut. Wszystkie najprawdopodobniej były podpalone. Policja po kolejnym przypadku powołała specjalną grupę, która ma za zadanie wyłapać podpalaczy. Pierwszego tajniacy namierzyli już dzień po utworzeniu zespołu.
Ile ma kosztować port lotniczy w Świdniku? Budująca go spółka znała odpowiedź od 2009 roku. Do tego, że lotnisko pochłonie nie 350, a ponad 500 mln zł, przyznała się jednak dopiero w tym tygodniu. – To może być dopiero początek niespodzianek – oceniają nasi rozmówcy.
Rozmowa z Yachem Paszkiewiczem.
Jeśli dziś piątek, to jesteśmy w Szczebrzeszynie. Tak lokalizuje swój pobyt pół setki osób, które od wtorku podróżują tropem literackich bohaterów i samego autora noblisty. Przewodnikiem międzynarodowej wakacyjnej wyprawy jest pisarz Isaac Bashevis Singer.
Nasze pensje są coraz wyższe, lecz od średniej krajowej nadal dzieli nas spory dystans. W Lubelskiem zatrudnieni na etacie zarabiają najmniej w kraju. Co ciekawe, bardzo niskie dochody deklarują pracujący na własny rachunek. Jednocześnie to oni najczęściej określają swoją sytuację materialną jako bardzo dobrą.
Pracowało nad nim 12 najlepszych architektów, kosztował 13 milionów złotych. Mowa o projekcie terminala, który lotnisko w Świdniku miał czynić wyjątkowym i niepowtarzalnym. Co zostanie z ambitnych planów po cięciach?
Dwaj młodzi mieszkańcy Przeorska są oskarżeni o pobicie sześćdziesięciolatka. Chociaż mężczyzna trafił do szpitala z połamanymi żebrami, to cała miejscowość stanęła w ich obronie.
To była wyprawa ich życia. Wyruszyli zainspirowani książką Arkadego Fiedlera \"Ryby śpiewają w Ukajali”. Na swoim blogu napisali: \"My też chcemy usłyszeć ryby śpiewające w Ukajali, ruszamy więc do Peru”
Rozmowa z dr. Henrykiem Cioczkiem, amerykańskim onkologiem, autorem książki \"Polska Jerozolima. Historia Przetrwania”.
Nie Joanna Mucha, nie Włodzimierz Karpiński, ale Magdalena Gąsior-Marek będzie w najbliższych wyborach \"jedynką” na lubelskiej liście Platformy Obywatelskiej.
Epidemiolodzy ostrzegają, że mieszkańcy lubelskiego są podwójnie narażeni na ryzyko zakażenia poważnymi chorobami. Coraz mniej rodziców gwarantuje dzieciom podstawowe szczepienia, a ruchy antyszczepieniowe konsekwentnie twierdzą, że to szczepienia powodują choroby.
Minęły już ponad cztery miesiące od chwili, kiedy Marek Łobacz dowiedział się, że wygrał pół miliona w SMS-owym konkursie. Wielu myślało, że zmarnuje tę szansę, ale on kupił mieszkanie, założył własną firmę i cieszy się życiem.